Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#166

Post autor: grzehu82 »

DrizztSiedlce pisze:
11 mar 2021, 14:15
Gość ma 60 ogłoszeń się narobił, wyglądało serio wiarygodnie , dziwne. Może oszukuje ale tylko czasem ;) przelew zgóry go skusił:p
Taki biznesik. Jak się jeździ po wystawkach to nie ma czasu na pogaduszki ;) tym bardziej kontrolować co się ma a co się sprzedało ;)
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#167

Post autor: Merrick »

grzehu82 pisze:
11 mar 2021, 16:27
Taki biznesik. Jak się jeździ po wystawkach to nie ma czasu na pogaduszki tym bardziej kontrolować co się ma a co się sprzedało
Też mi się wydaje że to "biznes" wystawkowy. W Kopenhadze Polacy i inne nacje włamywały się do punktów zbiórki elektrośmieci i wynosili co się da
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#168

Post autor: grzehu82 »

Czyścimy z elektrośmieci obce kraje a zaśmiecamy swój... :(
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#169

Post autor: DrizztSiedlce »

Merrick pisze:
11 mar 2021, 16:34
Też mi się wydaje że to "biznes" wystawkowy.
takie mam odczucie tez :P jak pokazałem, żonie ogłoszenia gościa to sie mnie zapytała czemu kupiłem odtwarzacz od handlarza złomem :P taki mały pocisk. Dzwoniłem znowu przed chwila, o dziwo ponownie odebrał , napewno wysłał tylko nie może znaleźć potwierdzenia nadania ciagle szuka :P co ciekawe widziałem, że dziś znowu coś wystawił , interes sie kreci dalej ;)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#170

Post autor: Merrick »

grzehu82 pisze:
11 mar 2021, 16:39
Czyścimy z elektrośmieci obce kraje a zaśmiecamy swój...
Hehe :D Czasem trafi się coś ciekawego ale lepiej "perełek" szukać w second handach albo w sklepach organizacji charytatywnych
DrizztSiedlce pisze:
11 mar 2021, 18:27
Dzwoniłem znowu przed chwila, o dziwo ponownie odebrał
Może cała ta twoja historia zakończy się happy endem :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#171

Post autor: DrizztSiedlce »

Merrick pisze:
11 mar 2021, 18:47
Może cała ta twoja historia zakończy się happy endem
Sytuacja zrobiła sie troche absurdalna. 11.03 postraszyłem gościa policja, że ma oddac kase. Uniósł sie honorem oczywiście bo napewno mi wysłał tylko nie może znaleźć potwierdzenia. Od tamtej pory kontakt sie urwarł. Zgłosiłem wczoraj na olx screeny itp. z info, że sie nie dogadalismy. Dzisaj rano wchodzi kurier z paczka, a w tym czasie dostaje mail od olx, że zablkowali konto gościa. Data nadania paczki 15.03..... A zarzekał sie , że wysłał 03.03.... Co ciekawe stan miał być bardzo dobry i sprawny .. a tu rdza wychodzi pod spodem, rysy na obudowie, no i kreci ale płyty nie chce mi czytać. kreci i nic. Moze troche polezy dłuzej i sie nagrzeje mocnej to odpali... No i nie wiem czy napisac do olx już żeby mu te konto jednak obdlokowali czy nie :P i czy sie spieszyc tak jak on z kontaktem :) sprzet chyba bedzie do naprawy ale nie licze na to, że jak mu odeśle to kase zwróci i chciałbym zakończyć historie z typem bo mnie to dużo nerwów kosztowało... wiec ten laser spróboje naprawic chyba na swoj koszt , moze wystarczy wyczyscic, i tak już spisałem ta tranzakcje na straty :)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#172

Post autor: Merrick »

DrizztSiedlce pisze:
17 mar 2021, 10:11
No i nie wiem czy napisac do olx już żeby mu te konto jednak obdlokowali czy nie i czy sie spieszyc tak jak on z kontaktem sprzet chyba bedzie do naprawy ale nie licze na to, że jak mu odeśle to kase zwróci i chciałbym zakończyć historie z typem bo mnie to dużo nerwów kosztowało... wiec ten laser spróboje naprawic chyba na swoj koszt , moze wystarczy wyczyscic, i tak już spisałem ta tranzakcje na straty
Też uważam że odsyłanie sprzętu to zły pomysł. Może da się naprawić. Wrzuć zdjęcie sprzętu na forum.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#173

Post autor: DrizztSiedlce »

Mój Tata ma smykałke do takich rzeczy, zawsze naprawiał w domu , dzisiaj podjade i spróbujemy podłubać ;)
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#174

Post autor: grzehu82 »

DrizztSiedlce pisze:
17 mar 2021, 12:30
spróbujemy podłubać
Jak laser kaplica to ciężki temat, oby jakaś inna pierdoła.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#175

Post autor: DrizztSiedlce »

Trochę był połamany mechanizm w środku, Sklejone i działa :p laser był dobry. Napisałbym do Janka z Żelowa (w realu Kamil ) żeby go wyrzuty sumienia nie zżarły ale usunął konto na olx :p ;) ostatnie miał też krótko dosyć , więc niedługo z okolic Zelów/Łask pojawi się jakiś nowy Janek bo wisiało masę towaru ;)

Edit. Coś mnie skusiło, i sprawdziłem, jest tym razem jako Janusz ;) :
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/RJe25/
może zapytam na jakieś ogłoszenie czy aktualne? :) no i nie radze nic zakupować ;)
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#176

Post autor: Dimo »

DrizztSiedlce pisze:
18 mar 2021, 21:09
Trochę był połamany mechanizm w środku, Sklejone i działa :p laser był dobry. Napisałbym do Janka z Żelowa (w realu Kamil ) żeby go wyrzuty sumienia nie zżarły ale usunął konto na olx :p ;) ostatnie miał też krótko dosyć , więc niedługo z okolic Zelów/Łask pojawi się jakiś nowy Janek bo wisiało masę towaru ;)

Edit. Coś mnie skusiło, i sprawdziłem, jest tym razem jako Janusz ;) :
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/RJe25/
może zapytam na jakieś ogłoszenie czy aktualne? :) no i nie radze nic zakupować ;)
Wyjasniłeś sprawę? Napiszę do gościa, że interesuje mnie sprzet, zobaczymy co odpisze.
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
DrizztSiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2021, 14:56

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#177

Post autor: DrizztSiedlce »

Ja już odpuszczam. Szkoda mi nerwów. Sprzęt wkońcu dotarł i po naprawie działa . Gość jakby naprawdę handlował , tylko wystawki. może nie sprawdził , później jak się okazało że nie działa to rznal głupa i nie chciał wysłać ? Albo serio mu się pomieszało . Z tego co widziałem na FB po zdjęciu to jeszcze dzieciak . Mi się już nie chce go ścigać :p jakby chodziło o większą kasę to może ...
amator_dźwięku
Posty: 47
Rejestracja: 16 paź 2020, 11:36

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#178

Post autor: amator_dźwięku »

Jeśli ktoś szuka jakiegoś ampli to chciałem ostrzec przed tym sprzedawcą:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sansu ... zesty-okaz

W opisie sprzedawca pięknie pisze, że to sprzęt z jego prywatnej kolekcji. Niestety tak nie jest, widziałem 5 ampli, które sprzedaje/sprzedał na żywo u właściciela, bo byłem zainteresowany kupnem. Nie kupiłem, bo właśnie ten sprzedawca zaklepał wszystkie ampli. Śmiałem się, że niedługo będą na aukcjach. No i są :)
Sprzęt faktycznie igła, ale ten opis mnie razi.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#179

Post autor: pan_winyl »

amator_dźwięku pisze:
29 mar 2021, 15:06
Jeśli ktoś szuka jakiegoś ampli to chciałem ostrzec przed tym sprzedawcą:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sansu ... zesty-okaz
Wcale mnie to nie dziwi. To się już robi kuriozalne - takie 200 tysięcy porzebiegu tylko w audio. Nie rozumiem nawet czemu ma to służyć, skoro często gęsto widać, że rzeczony kolekcjoner ma 15 tysięcy aukcji z amplitunerami itd. No chyba że kolekcjonuje na miesiąc i wystawia potem. Ilu już takich "kolekcjonerów" (złotówek) jest na allegro.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1921
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Lista niepolecanych sprzedawców sprzętu audio

#180

Post autor: kukiz 30 »

Z mojej Parafii :lol: To kolekcjoner jak ze mnie audiofil :lol:
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
ODPOWIEDZ