Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Darek

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#106

Post autor: Darek »

wojciech06 pisze:Jeżeli masz inne zdanie, to PRZEPRASZAM - możesz mieć inne zdanie na temat mojego sprzętu, tak jak ja mam swoje zdanie na temat mojego sprzętu.
Nie masz za co przepreszac ;) Nie nie mam innego zdania odnosnie twojego sprzetu, jest naprawde dobry. Porownywalem przed zakupem ONKYO, MARANTZ i YAMAHE i to ostatnie wypadlo najlepiej (zarowno do kina jak i do muzyki). Gralem tez na 2 gramofonach (przejsciowo) Pioneer PL-200X i PIONEER Quartz PLL- PL 400. Bardzo czesto starszy sprzet gra o niebo lepiej od nowych modeli (oczywiscie jesli chodzi o winyle)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#107

Post autor: Wojtek »

Darek:
Też byś sobie zrobił dobrze dając szansę kiedyś jakiemuś wzmacniaczowi ze "złotej ery" :) Szczególnie, że wyemigrowałeś z kraju, a na zachodzie jednak o wiele łatwiej jest dostać konkret za rozsądną kwotę (nie to co u nas batalie na allegro :D).

No chyba że nie ma miejsca na dodatkowy klocek, wtedy faktycznie pozostaje "pudło do wszystkiego", czyli amplituner kina domowego, jako kompromis :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BA'AL
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2011, 03:25

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#108

Post autor: BA'AL »

Chaos.........P-J bedzie lekko tuningowany,kolumny glosnikowe czekaja na kolce i jakies kamienie
Załączniki
PB190077.JPG
PB190076.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#109

Post autor: Wojtek »

Wygląda fajnie, aczkolwiek trochę bałaganiarsko, co akurat nie pogarsza sytuacji :D
Jakie to kolumny?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BA'AL
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2011, 03:25

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#110

Post autor: BA'AL »

Wojtek pisze:Wygląda fajnie, aczkolwiek trochę bałaganiarsko, co akurat nie pogarsza sytuacji :D
Jakie to kolumny?
Hahaha,przeciez napisalem chaos ;-) Kolumny..........moze ktos zgadnie?
Darek

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#111

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Też byś sobie zrobił dobrze dając szansę kiedyś jakiemuś wzmacniaczowi ze "złotej ery" Szczególnie, że wyemigrowałeś z kraju, a na zachodzie jednak o wiele łatwiej jest dostać konkret za rozsądną kwotę (nie to co u nas batalie na allegro ).
Caly czas sie przymiezam do kupna tego co mialem, lecz ceny oferowane sa zbyt wysokie, a mam do tego sprzetu wielki sentyment gdyz wychowalem sie z tym sprzetem. Dzisiaj zamieszcze ogloszenie na forum odnosnie sprzetu. Odnosnie sprzetu w Ire. to nie ma tu nic ciekawego i aby cos kupic pozostaje net lub wyjazd do UK ( tam zeczywiscie mozna cos kupic ) Ceny oferowane tutaj a w PL sa tak podobne ze wielu by sie zdziwilo. Kolega sprowadzal kolumny z Warszaskiego salonu SONY gdyz tutaj byly drozsze :!: Zastanawiam sie nieraz dlaczego kozystacie w wiekszosci z Allegro. Ja jestem w takiej samej sytuacji jak wszyscy wszystko musze sprowadzac. Jest tyle innych serwisow gdzie mozna kupic taniej. Amlituner sprowadzalem z Francji, gramofon z UK (w tym sklepie moze komus sie przyda http://www.richersounds.ie/ ostatnio mieli promocje na gramofony) , kolumny z ? (juz nie pamietam z kad przyszly, ale kupowalem przez Pixmanie). Jak widzisz nie jest to takie kolorowe jaby sie wydawalo. Kiedys jak jezdzilem do Berlina to tam jest duzo tego tylko z jakoscia bylo roznie (Chnszczyzna czy Taiwan byl tanio ale jak kupowales cos dobrego to trzeba bylo slono placic)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#112

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Zastanawiam sie nieraz dlaczego kozystacie w wiekszosci z Allegro.
Częstokroć kwestia sprowadzenia sobie czegoś na wyspy, a do Polski jest jednak różny (różnice w walucie, koszty wysyłki, kwestie gwarancji, itd.)
Zresztą, zakup nowego klocka to jedno, a zakup używanego sprzętu z zagranicy gdzie jego sprawność można postawić pod znakiem zapytania to już inna para kaloszy, że tak powiem.

Myślę, że jakbyś nie uciekał z kraju to też byś jednak był mocnym klientem Allegro ;)
Darek pisze:Caly czas sie przymiezam do kupna tego co mialem
Bez sensu... jedynie sentyment może się tu wybronić, ale po za tym to nic.
Dlaczego? Otóż miałeś kiedyś sprzęt "wysokiej klasy" może nie jak na tamte lata, ale jak na tamto miejsce i realia :)
Darek pisze: lecz ceny oferowane sa zbyt wysokie
Tym bardziej plan traci na sensie, ale zgadzam się, że strasznie zawyżone są obecnie ceny sprzętów audio z PRL :)

BA'AL:
Nie mam pojęcia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#113

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Częstokroć kwestia sprowadzenia sobie czegoś na wyspy, a do Polski jest jednak różny (różnice w walucie, koszty wysyłki, kwestie gwarancji, itd.)
Zresztą, zakup nowego klocka to jedno, a zakup używanego sprzętu z zagranicy gdzie jego sprawność można postawić pod znakiem zapytania to już inna para kaloszy, że tak powiem.
Tutaj zgodze sie z toba odnosnie kursow walut ale pozatym to gwarancje na nowy sprzet wazne sa na calym swiecie, no chyba ze producent tego nie oferuje ale takiego jeszcze nie spotkalem. Kuzynka aparat kupiony w UK naprawiala w Gdyni. Drukarke kupiona w UK naprawialem w Dublinie, kolega kupil TV Sony przez Pixmanie i obecnie wymienili mu na nowy model bo w tamtym matryca padla. Koszty wysylki w EU prawie wszedzie sa takie same, zreszta wystarczy porownac koszta wysylki jekie sa na ebay. Za plyty z Niemiec place wiecej za przesylke niz gdybym mieszkal w UK. Za plyty z Austrii zaplacisz mniej miz ja. Tak ze ani z gwarancja ani kosztami wysylki nie moge sie zgodzic.
Odnosnie uzywanego sprzetu to gwarancje sprawnosci masz taka sama w PL jak i UK. Wielu ma znajomych za granica wystarczy poprosic aby nawiazali kontakt ewentualnie kupli i wyslali, wszystko moana rozwiazac. W tym linku do sklepu co podalem to wystarczy do nich napisac i napewno wysla sprzet z pelna gwarancja. Czy to sie oplaca to juz kazdy musi sam podjac taka decyzje. Przed chwilka porownalem cene gramofonu PROJECT GENIE Mk3 (sklep UK 930PLN) i Pro-Ject RPM 1.3 Dealer POZNAN(Allegro1380PLN) Nawet gdy dodasz koszt przesylki ok.30£ o i tak jestes na +, gdy masz tam znajomego to jeszcze moze utargowac z 10£
Wojtek pisze:Myślę, że jakbyś nie uciekał z kraju to też byś jednak był mocnym klientem Allegro
Po pierwsze nie uciekalem z kraju tylko jechalem tam gdzie jest praca jak tysiace innych, a to jest duuuuuza roznica, jedni zarobili i wrocili inni osiedlili sie na stale, ale to nie temat forum. Jak mieszkalem w PL to tez bylo Allegro i ani razu nie kupilem ani nie sprzedalem tam zadnej zeczy, wiec raczej to odpada.
Wojtek pisze:Dlaczego? Otóż miałeś kiedyś sprzęt "wysokiej klasy" może nie jak na tamte lata, ale jak na tamto miejsce i realia
Jak na tamte lata i realia to w PL byl to bardzo dobry sprzet. Wtedy zeby cos kupic to albo miales uklady albo przeplacales (takie to byly czasy,niestety)
Wojtek pisze:ym bardziej plan traci na sensie, ale zgadzam się, że strasznie zawyżone są obecnie ceny sprzętów audio z PRL
czego nieraz nie robi sie z sentymentu. Mialem juz propozycje Daniela, lecz brakowalo mi zaufania do sprzedawcy. Chcial tylko 200PLN, ale powiedzial ze jest jak nowy i wtedy przestalem mu wiezyc

Poprawilem post bo dzisiaj mi doszedl gramofon
Bang & Olufsen - BEOGRAM 2200
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#114

Post autor: JacK »

Myślę że popularność zakupów na allegro jest kwestią przyzwyczajenia. Niechęć do zakupów za granicą wynika też z bariery językowej zwłaszcza u osób nieco starszych. Firma w której pracuje wystawia swoje produkty na platformach serwisowych allegro i ebay. Ceny produktów są identyczne. Klienci zagraniczni nie bardzo chcą kupować z tak egzotycznego serwisu jak ebay.pl pomimo bardzo konkurencyjnych cen. Klienci krajowi zaś wolą allegro. Więc przewaga sprzedaży allegro nad ebay jest ewidentna.
Osobiście bardzo lubię kupować za granicą choć największą przeszkodą jest koszt przesyłki. Namierzyłem ostatnio w Mediolanie kolumny jakie chciałbym mieć. Cena bardzo dobra. Co z tego jak koszt przesyłki do naszego kraju to 350 euro. Wiec przy koszcie samych kolumn 500 euro nie bardzo się opłaca, zwłaszcza że od czasu do czasu pojawiają się na allegro, trzeba tylko poczekać. Krajowy koszt przesyłki nie przekroczy 80 zł.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#115

Post autor: wojciech06 »

JacK pisze:Myślę że popularność zakupów na allegro jest kwestią przyzwyczajenia. Niechęć do zakupów za granicą wynika też z bariery językowej zwłaszcza u osób nieco starszych.
Teraz w dobie internetu nie ma problemu nawet z barierą językową - słowniki, translatory itp. itd. Ja nie kupuję, bo płatność jest w walucie - trzeba mieć oddzielne konto, z którym (dla zwykłego człowieka) niekiedy są problemy np. PayPal (słyszałem różne negatywne opinie), szczególnie jak tylko się kupuje (od czasu do czasu), a nie sprzedaje.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#116

Post autor: JacK »

wojciech06 pisze: Teraz w dobie internetu nie ma problemu nawet z barierą językową - słowniki, translatory itp. itd. Ja nie kupuję, bo płatność jest w walucie - trzeba mieć oddzielne konto, z którym (dla zwykłego człowieka) niekiedy są problemy np. PayPal (słyszałem różne negatywne opinie), szczególnie jak tylko się kupuje (od czasu do czasu), a nie sprzedaje.
Ja bez PayPal nie wyobrażam już sobie zakupów. Kiedyś kupowałem tylko za pomocą karty kredytowej i z tym bywały problemy. A to sklep nie uznawał rodzaju mojej karty lub wolno księgowano moją wpłatę. Gdy coś zaginęło w drodze to proces reklamacyjny też do najłatwiejszych nie należał. Z Paypal wszystko dzieje się błyskawicznie. Osobiście nie miałem nigdy żadnych problemów z PayPal, zakładałem go jeszcze jak nie był oficjalnie dostępny w Polsce. Teraz wydaje mi się to łatwiejsze niż kiedykolwiek.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#117

Post autor: wojciech06 »

JacK pisze:Osobiście nie miałem nigdy żadnych problemów z PayPal
Znam kilka osób, które co prawda sprzedają więcej, niż kupują, ale już kilka razy musieli "poniesione straty puścić w koszty" - nieuczciwy klient za granicą, który wycofywał wpłatę (zgłaszał, że nie otrzymał zamówionego towaru) i inne przypadki. Poczytaj w internecie o problemach z PayPal.
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#118

Post autor: JacK »

Tak o takich praktykach też słyszałem i problemach sprzedawców z tego wynikających. Jednak ja napisałem o PayPal z pozycji prywatnej osoby kupującej.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#119

Post autor: Wojtek »

wojciech06 pisze: Znam kilka osób, które co prawda sprzedają więcej, niż kupują, ale już kilka razy musieli "poniesione straty puścić w koszty" - nieuczciwy klient za granicą, który wycofywał wpłatę (zgłaszał, że nie otrzymał zamówionego towaru) i inne przypadki. Poczytaj w internecie o problemach z PayPal.
To jest bardziej wada na torze kupujący-sprzedawca, a nie wada systemu PayPal.

Moja rada: spróbujmy sami zamiast bać się coś zrobić pod wpływem negatywnych wrażeń innych.

Tak czy siak Panowie, trochę za bardzo odchodzimy od tematu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#120

Post autor: wojciech06 »

Wojtek pisze:Moja rada: spróbujmy sami zamiast bać się coś zrobić pod wpływem negatywnych wrażeń innych.
Ostatnio nie słuchałem się tych "negatywnych wrażeń innych" i teraz mam problemy z jednym operatorem telefonii komórkowej - dodatkowe rachunki za usługi (umowy), których nie zamawiałem - "podpisz umowę, a potem się bujaj i tak ci wciśniemy coś innego".

To tyle w tym temacie, bo to faktycznie nie to miejsce :)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ