Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

Kosmiczne talerze z ramionami
ODPOWIEDZ
fari1975
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:16
Gramofon: Kenwood KD-2070

Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#1

Post autor: fari1975 »

Witajcie.
Mam problem ze sprzętem który kilka dni temu nabyłem i od samego początku sprawia problemy.Obroty 33 nie włączają się,natomiast 45 kręcą jak szalone.Bez możliwości ich spowolnienia.Kilka razy od momentu pierwszego u mnie uruchomienia gramofonu obroty 33 udało się załączyć i wtedy wszystko było ok.Sprzętu nie rozkręcałem tak więc nie wiem co się dzieje w środku.Nie rozkręcałem gramofonu ponieważ czekam na jakiekolwiek info od sprzedawcy w sprawie tej usterki lub informację na ile mogę się posunąć/lub nie w kwestii naprawy "gwarancyjnej"
Czego oczekuję pisząc to.Może ktoś z Was miał ten model gramofonu i wie w czym tkwi problem.Być może gdy sprzedawca się odezwie to już będę wiedział gdzie tkwi problem.Wobec sprzedawcy rozpatruję kilka wariantów rozwiązania problemu:
-Jeśli sprzedawca się odezwie i pozwoli mi ingerować w stan gramofonu to dzięki Wam może się uda go naprawić.
-Jeśli sprzedawca się odezwie i pozwoli oddać sprzęt do serwisu w ramach "gwarancji" to liczę że kasę za naprawę mi zwróci(w licytacji nie było mowy o tej usterce).
-Jeśli sprzedawca zechce zwrotu sprzętu i gwarantuje zwrot pieniędzy to jest również jakieś rozwiązanie chociaż nie ukrywam że chciałbym go mieć sprawnego u siebie.
Dziękuję serdecznie jeśli ktokolwiek da mi jakąś odpowiedź w temacie.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#2

Post autor: chudy_b »

Nie mam tego modelu, ale zajrzałem do sieci. To dość prymitywny Direct Drive. Dostępna w sieci serwisówka jest raczej mocno ogólnikowa. W sumie to nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz. Jeśli liczysz, że ktoś miał taki gramofon z takim samym problemem z obrotami i napisze Ci - psiknij w to miejsce i będzie dobrze, no to raczej nie ma na to szans. To tak nie działa.
Co mogę Ci doradzić? Zalezy od Twoich umiejętności elektrotechnicznych.
Jeśli są zerowe - oddawaj grata czym prędzej. Naprawa w komercyjnym serwisie pewnie pochłonie większość wartości tego sprzętu. Wątpię by sprzedawca zgodził się na zwrot kosztów serwisu.
Jeśli jakoś sobie z lutownicą i miernikiem radzisz, to możesz zaryzykować rezygnację z prawa do zwrotu i spróbować go naprawić samodzielnie. Jest spora szansa że uda się to zrobić niewielkim kosztem.
fari1975
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:16
Gramofon: Kenwood KD-2070

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#3

Post autor: fari1975 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź.Liczyłem właśnie na to że być może to jest jakiś częsty problem tego sprzętu i uda mi się za pomocą Waszej/Twojej wiedzy jakoś to ogarnąć.Na razie mam problem dodatkowy typu brak kontaktu ze sprzedawcą i jeśli nadal tak pozostanie to chyba zabiorę się za naprawę sam lub za pomocą serwisu z niesmakiem i poczuciem "wycyckania"
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i może ktoś jeszcze doda coś od siebie ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#4

Post autor: Wojtek »

Nie wiem za ile wylicytowałeś sprzęt, ale sprzedawca może się wcale nie odezwać, bo jak minie 14 dni od daty odbioru to przepada Tobie możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny. Dalsze kroki to już byłoby brnięcie w udowodnienie człowiekowi oszustwa i wprowadzenie Ciebie w błąd, że gramofon jest sprawny mimo że nie jest. Szkoda zachodu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fari1975
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:16
Gramofon: Kenwood KD-2070

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#5

Post autor: fari1975 »

Dziękuję Wojtku za informacje.Nie wiedziałem o tym.Mam nadzieję że nie będę musiał zwracać gramofonu a problem okaże się błahy.
Puki co problem jest aktualny i bardzo proszę o dalsze podpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie.Czy temperatura wydzielana przez wzmacniacz na którym stoi "problematyczny" gramofon może mieć wpływ na jego (gramofonu) zachowanie. Jeśli tak to dlaczego?
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#6

Post autor: pawlos »

Ja mam kd-3070 , jak bedziesz chciał naprawiac to rozbiore swojego i oblukam co to może być .Ewentualnie cos pomierze .To bardzo fajne gramofony :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
fari1975
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:16
Gramofon: Kenwood KD-2070

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#7

Post autor: fari1975 »

Dzięki pawlos za odpowiedź i chęć pomocy.Dziś zdjąłem gramofon ze wzmacniacza który jak wcześniej wspomniałem podczas pracy się grzeje. Minęły już 4 godz. pracy gramofonu i chodzi bez zarzutu. Nie wiem tylko czy dla tego że nie jest podgrzewany przez wzmacniacz czy dla tego że podczas przestawiania coś w nim "zatrybiło".Puki co to chyba nie rozkręcam i nie sprawdzam (tym bardziej że za bardzo się na elektronice nie znam).Bardzo mnie zastanawia czy ta temperatura od wzmacniacza mogła mieć wpływ na gramofon.
fari1975
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2018, 21:16
Gramofon: Kenwood KD-2070

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#8

Post autor: fari1975 »

Witam.
Adapter przez kilka dni od mojego ostatniego w tym temacie postu chodzi dobrze.Przypomnę że zdjąłem go ze wzmacniacza który daje sporo ciepła.Być może podgrzewanie go przez wzmacniacz na którym stał sprawiało te "zawiechy".Na tę chwilę temat jest zamknięty ale mam jeszcze pytanie .Czy to możliwe aby temperatura miała wpływ aż taki na elektronikę?
Nehtan
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2015, 08:15
Gramofon: Yamaha GT-2000L
Lokalizacja: Toruń

Re: Kenwood KD-2070 Problem z obrotami

#9

Post autor: Nehtan »

Temat sprzed roku ale coś dodam - może komuś się przyda.
Gramofon Kenwood KD-2070 w układzie regulacji obrotów posiada dwa termistory SDT-100. Na schemacie oznaczone są jako TH01 i TH02. Znajdują się pod metalową osłoną razem z silnikiem. Autor tematu dobrze się domyślił, że to ciepło wydzielane ze wzmacniacza mogło powodować niewłaściwe obroty. Jeżeli gramofon dostał dużo ciepła od spodu to obroty musiały być "niestabilne".
Taka to fizyka termistorów :)

Pozdrawiam
Yamaha GT-2000L, Luxman PD-284
ODPOWIEDZ