Kolekcje sprzętowe forumowiczów

Wszystko razem
ODPOWIEDZ
Latro
Posty: 1928
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1501

Post autor: Latro »

a PS4 to pikuś :?:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
sopel808
Posty: 9
Rejestracja: 20 maja 2016, 09:25

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1502

Post autor: sopel808 »

Pominąłem ze względu na tematykę forum, aczkolwiek można by to podciągnąć pod oglądanie koncertów z blu-ray :)
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1503

Post autor: ROCHO »

Wharfedale Dovedale 3

Moje nowe kolumny. Przydały by się jakieś podstawki pod nie lub może jakaś płyta granitowa.

Dzięki Wojtek .

edit



Wharfedale są bez wątpienia ważną marką w historii brytyjskiego hi-fi. Ale jak mają się one do tych wszystkich smukłych, błyszczących, w jakiejś fantastycznej technologii materiałowej kolumn dostępnych dzisiaj na rynku? Ano bardzo dobrze. Większość starych kolumn wciąż brzmi oszałamiająco. Tylko dobrać do nich wzmacniacz. We wcześniejszych latach entuzjastów hi-fi, sporo ludzi słuchało muzyki klasycznej a teraz większość chce tych kolumn do mocnego rocka, popu. Na pewno nie wszystkie zabrzmią świetnie. Więc i poszukiwanie takich kolumn, co nas zadowolą jest dla większości męczące. Bynajmniej dla mnie.
A jakie są Wharfedale Dovedale III, które posiadam?

http://www.thevintageknob.org/wharfedal ... ale_3.html
http://www.hifiengine.com/manual_librar ... le-3.shtml

Oczekuję od kolumn by wydobyły dźwięk taki, jaki jest na płycie. Jak zespół gra mocno i ciężko to one mają tak zagrać? Bez świrowania. Mam słyszeć zespół, który gra z płyty jak by to było tylko dla mnie. Ma to być wyjątkowe. Muzyka z tych kolumn brzmi bardzo dobrze. Bas idzie ładnie, wszystko jest kontrolowane a jak trzeba to potrafią być bardzo mocne. Nie trzeba tu rozkręcać gałki basu by usłyszeć moc. One same sobie ten bas dobiorą. Tyle ile potrzeba. Uważam, że te kolumny są świetne. Brzmią dobrze, wydaje mi się, że szczegółowo (ciekawe jak będą się spisywały z muzyką z CD, ale to jak wróci odtwarzacz z przeglądu). Nie jest to może taki zachwyt, że ma się wrażenie jak by każdy z muzyków rozstawiony był po kątach pokoju i grał. Każdy instrument oddzielnie. Nie, tak nie jest a chciałbym. 3D w muzyce. Nie będę tu ściemniał, że jak zamknę oczy to słyszę jakiś ukryty dźwięk instrumentu wydobywający się z głośników skoro zespół ma tylko gitary i perkusję. Te kolumny po prostu dają to, co mają dać. Czyli muzykę, jaka wydobywa się z płyty. Słucham mocnej muzyki, więc wybrać kolumny by pasowały do niej jest ciężko. Nie potrzebuję dudnienia wydobywającego się z głośników. Nawet w punk rocku jest melodia. Te sprawiły, że pojawił się uśmiech na mej twarzy.

Jeśli chodzi o wygląd to uważam, że są to brzydale. Są ładniejsze kolumny od Wharfedale Dovedale III. No, ale one mają grać i cieszyć. I to robią.
Gdyby ktoś się pytał czy coś grzebię w wzmacniaczu jak słucham to, jeśli chodzi o treble, midrange, loudness, hologram w moim wzmacniaczu CARVER CM-1090 to osobiście lubię, co nieco przekręcić, włączyć(zresztą w każdym, jaki miałem coś tam ustawiałem sobie). Nie robię tego na każdej płycie. Jak już ustawię tak zostaje.

Z kolumn jestem zadowolony. Mam nadzieję,że zostaną ze mną jak najdłużej a ja przestanę już świrować, że coś jest nie tak. Królika czy zająca albo innego zwierza nie dogonię a kasy można wydać sporo. Ja już to zrobiłem.Trzeba cieszyć się z tego co się ma. A nie jest to złe.

Wharfedale Dovedale 3 - kolumny
CARVER CM-1090 - wzmacniacz
CARVER TL-3200 - odtwarzacz CD
DUAL 721 - gramofon
a z boku stoją kolumienki ARCUS AS 3
Załączniki
2016-08-05 21.02.55.jpg
2016-08-05 21.01.56.jpg
2016-08-05 21.01.48.jpg
Ostatnio zmieniony 07 sie 2016, 21:45 przez ROCHO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1833
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1504

Post autor: cooledit »

sopel808 pisze: jestem zachwycony :) To zapewne dlatego, że ostatni kontakt z gramofonem miałem jakieś 15 lat temu
Przypomniało mi się jak kiedyś odwiedził mnie kumpel rocznik dość młody, który nigdy jakoś nie miał niestety szczęścia spotkać się z gramofonem. Gdy przyszedł, to akurat coś tam słuchałem. Wszedł do pokoju, idzie i nagle stanął jak wryty. Popatrzył na mnie lekko zdziwiony, ja na niego bo nie bardzo kumam co się stało, że go wryło w miejsce jak osła a on leci do mnie tekstem następującej treści: "Tyyy, ale to gra w stereo :o :o :shock: :? " Po takim tekście miałem podobną minę do jego wyrazu twarzy :o :o :shock: :?
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1505

Post autor: Wojtek »

ROCHO pisze: Wharfedale Dovedale 3

Moje nowe kolumny. Przydały by się jakieś podstawki pod nie lub może jakaś płyta granitowa.

Dzięki Wojtek .
No dobra, ale może byś jeszcze nam napisał jak brzmią, na Twoje ucho? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1506

Post autor: zbyszek1982 »

Po nieudanych próbach znalezienia ślusarza, który podjął by się wykonania nóżek z giętej rurki, postanowiłem zakasać rękawy i zmajstrować coś samemu.
Ponieważ jestem dosyć leniwy, a dębowa kantówka nie dość, że trudna do dostania, to jeszcze droga, więc udałem się po materiały do Ikei. :morda:

W efekcie, wykonałem całkiem zgrabne nóżki pod kolumny z giętej sklejki. Na polu bitwy poległy dwa nowe stołki. :D
legs1.jpg
legs2.jpg
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1507

Post autor: ROCHO »

Wojtek pisze: No dobra, ale może byś jeszcze nam napisał jak brzmią, na Twoje ucho?
Odpowiedz kilka postów wyżej w edycji.
Latro
Posty: 1928
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1508

Post autor: Latro »

:doh: eee...nie pochwalę. wybacz, ale ten sprzęt i mebel z tyłu zasługują no coś więcej.
subiektywnie oczywiście
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1509

Post autor: ROCHO »

zbyszek1982 pisze: W efekcie, wykonałem całkiem zgrabne nóżki pod kolumny z giętej sklejki. Na polu bitwy poległy dwa nowe stołki.
Muszę coś wymyślić pod moje kolumny. Ale pomysł dobry.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1510

Post autor: zbyszek1982 »

Latro pisze: mebel z tyłu
Docelowo będą stały w innym wnętrzu, bez tego mebla :morda:

To taka trochę lepsza prowizorka oczywiście. Miałem już dość tych krzeseł na których stały. Na żywo nie wygląda źle.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3231
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1511

Post autor: Pawelec »

Pomysłowy Zbyszek :clap: Ja bym troszkę udziwnił ;) :
- całość troszkę obniżył ok 1/3 ale cięcie wykonane pod kątem tak by kolumny odchyliły się lekko do tyłu ale tak by linia wysokotonowców była zgodna z zasadami odsłuchu. Dodatkowo cofnął o nóżki tak by kolumna wysunęła się do przodu - ok 5-7 cm. Środek ciężkości wypadnie tak, że kolumny będą stabilne a wygląd stanie się bardziej agresywny :) Jak rumak szykujący się do skoku :D
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1833
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1512

Post autor: cooledit »

A nie dawałem Ci przypadkiem namiarów na ślusarza w okolicach ronda Mateczny? Zdaje mi się, że coś Ci tam zgrubnie tłumaczyłem, gdzie szukać gościa a jak co to trzeba było dzwonknąć to byśmy podjechali razem. Nie mniej jednak Twoje dzieło wcale źle nie wygląda.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1513

Post autor: pan_winyl »

Mnie się podoba. Bardzo fajny ikea hack. Co prawda przy niżej schodzącym basie bałbym się o to jak to wibruje, ale podejrzewam że jak na tymczasowość będzie się sprawdzało.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1514

Post autor: olsza84 »

@zbyszek1982: Fakt, ładnie się komponuje z białymi kolumnami. Niezłe kobyły te brauny-podobają mi się. Ale tam chyba nie ma wstępu dziecko co? Ja bym się bał, że mi zaraz szturchnie i kolumna sruuu...albo winyla "wyskreczuje" :lol: Dlatego u mnie wszystko jest "safety first".

@Rocho: membrany widzę nieoryginalne czyli były regenerowane. Zawieszenie jest gumowe?
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
ROCHO
Posty: 686
Rejestracja: 19 cze 2014, 16:51
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#1515

Post autor: ROCHO »

olsza84 pisze: Zawieszenie jest gumowe?
Głośniki basowe na lekkim zawieszeniu piankowym, głośniki średnio tonowe na cienkim zawieszeniach gumowych, nowe membrany basów i średnich. Kolumny były regenerowane by grały i cieszyły jak najdłużej. Lata swoje mają, więc jak ktoś pisze o sprzęcie mającym 30 lat, że nie rozkręcany i nie grzebany to.... Nie będę kończył. Miałem już taki sprzęt. A później tłumacz dla debila, że sprzedaje i nie wie co. Albo wie co a, że jest kupiec to dla niego zysk.
ODPOWIEDZ