Piwo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#16

Post autor: Sindsoron »

od normalnego pszenicznego lepszy jest biały obolon ;)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Piwo

#17

Post autor: Wojtek »

Piwo Żywe to ja mam nawet w delikatesach pod swoim blokiem, ale faktycznie Stelma wpadł na dobry pomysł z tym podawaniem "źródeł zbytu" wyszukanych trunków ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Stelma
Posty: 232
Rejestracja: 15 gru 2010, 21:10
Gramofon: BRAUN PS550S DUAL604
Lokalizacja: Rawicz

Piwo

#18

Post autor: Stelma »

ech , to Ci zazdroszczę Wojtku "Żywego" w sklepie pod blokiem ;)

P.S. W Tes..o mają dość duży wybór browarków regionalnych :)
słucham z: Brauna PS 550S(philips 400II), DUAL-i: 604(Shure m75) i 1218(dual 240E) Bang Olufsen 2202 (b&o mmc20s)
CD-marantz cd-50, DECK - akai GXC-760D , ampli Sanyo jcx 2900k , Marantz HD 770
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Piwo

#19

Post autor: JacK »

Dla mnie odkryciem tego sezonu jest właśnie "Żywe" , pewnie dlatego jak mi się zachce zrobić żywnościowe zakupy to jakoś zawsze parkuje pod tesco :mrgreen:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Piwo

#20

Post autor: Jaskier »

Jak ktoś lubi "słodsze" klimaty, polecam piwo "Maćkowe" z delikatną nutą miodową ;)
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: Piwo

#21

Post autor: nawalonych7krasnali »

Z moich odkryć ostatnich czasów hitem jest piwo... żytnie:

Obrazek

Kolorek raczej w stronę średniego bursztynu, smak samej pianki bardzo przyjemny jednak jak to w polskich piwach - nietrwała. Jest to piwo browaru w Konstancinie - nie wszędzie do kupienia - nie najtańsze jeśli porównać z polskimi- u mnie 5,30 pln. Chyba jedyne piwo górnej fermentacji robione w Polsce - a przynajmniej tak napisali, że takim jest. Jednak bardzo dobre inne od innych...

Co do wspomnianego piwka:

Obrazek

dopisek GRAND CRU daje dużo więcej... W knajpach - zdaje się białe, a pszeniczne na pewno podają z plastrem cytryny co dla mnie jest gwałtem na piwku - jak i dolewanie soku. Najlepiej od razu uprzedzić, żeby dawali bez...
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piwo

#22

Post autor: Sindsoron »

co do "punktów zbytu" to we wrocławiu naprawdę duży wybór piw jest w: almach (w renomie, arkadach i na bielanach), w delikatesach w pasażu grunwaldzkim, w delikatesach na ul. rydgierda (chyba jako jedyni we wrocławiu mają piwa z browaru koreb), w monopolowym na ul. hubskiej (budki w kształcie plastra miodu)
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Piwo

#23

Post autor: cuttie »

Ooo, jaki fajny temat! ;)
Jestem ogromną fanką piwa, szczególną miłośniczką AIPA, IIPA, BIPA, właściwie, głównie IPy.. ;) Ale nie pogardzę też innym dobrym trunkiem.
Ostatnio miałam sposobność skosztować trzech niesamowitych belgijskich ale klasztornych z Westvletteren. Chyba ostatni prawdziwi trapiści Belgii. Piwa nie odsprzedaje się do sklepów, jedyną możliwością zakupu buteleczki jest wycieczka bezpośrednio do klasztoru. Dzienna ilość sprzedawanego tam piwa jest mocno ograniczona, zarówno ogólna liczba przeznaczonych piw do sprzedaży, jak i sprzedaż "na głowę". Ale bez wahania mogę powiedzieć - WARTO . Niesamowite bogactwo smaku, w każdym z trzech (12, 8, blonde) dostępnych stylów. Jeśli ktoś będzie podróżował po Belgii a ceni sobie smak dobrego piwa - nie zapomnijcie o tym miejscu.

Oprócz tego, nie wiem czy Panowie (i Pani) wiecie, mamy dziś premierę jedynego polskiego piwa komercyjnego w stylu Imperial India Pale Ale : IMPERIUM ATAKUJE - browar PINTA . Jeżeli ktoś jest z Łodzi lub okolic wiem, że można będzie go spróbować w pubie Piwoteka Narodowa przy ul. 6 sierpnia. ;) Swoją drogą polecam gorąco wszystkie piwa warzone przez Panów z Pinty, naprawdę ciekawe, rzadko spotykane w Polsce style.

No i tak na dokładkę (dolewkę ;) ) :
Słyszeliście może plotkę, że powstaje pierwszy polski LAMBIC? ;)
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Piwo

#24

Post autor: kaczy »

O proszę... nie wiedziałem, że jest tu na forum taki temat. Jak miło :)
cuttie pisze:Ostatnio miałam sposobność skosztować trzech niesamowitych belgijskich ale klasztornych z Westvletteren. Chyba ostatni prawdziwi trapiści Belgii.
Zazdroszczę bardzo. Z piw trapistów znany jest mi oczywiście belgijski Chimay (uwielbiam Blueu choć znam wszystkie), oraz La Trappe z Holandii (ze wskazaniem na Blond). Zakładam jednak, że z wyżej wymienionych znasz już wszystkie smaki :) Poza tym jestem fanem piw pszenicznych, głównie niemieckiego Franziskanera jak i Paulanera (ale tego niemieckiego, nie mylić z tym sprzedawanym w Polsce). Pszeniczny Cornelius (z lokalnego, piotrkowskiego browaru) też jest niczego sobie.
cuttie pisze:Oprócz tego, nie wiem czy Panowie (i Pani) wiecie, mamy dziś premierę jedynego polskiego piwa komercyjnego w stylu Imperial India Pale Ale : IMPERIUM ATAKUJE - browar PINTA . Jeżeli ktoś jest z Łodzi lub okolic wiem, że można będzie go spróbować w pubie Piwoteka Narodowa przy ul. 6 sierpnia. ;)
Nie jestem z Łodzi, ale obiecałem właścicielowi odwiedzić kiedyś jego lokal. Mogę dać Ci znać, jeśli będę się wybierał (jeśli chcesz oczywiście).
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Piwo

#25

Post autor: cuttie »

kaczy pisze: Zakładam jednak, że z wyżej wymienionych znasz już wszystkie smaki :)
Oj jeśli chodzi o Belgię to trudno mnie zaskoczyć. ;) Proponuję spróbować (o ile jeszcze nie miałeś okazji) belgijskich Troubadour'ów. Trzy rodzaje: delikatny, subtelny blondzik, wyśmienity belgijski stout Obscura i diabelska, zniewalaja BIPA Magma.
La Trappe mi nigdy nie podchodziło za bardzo, chyba zniechęciło mnie ich białe (które wg mnie z białym piwem ma wspólny tylko słód i rodzaj fermentacji) i zostało mi takie mały niesmak co do browaru. ;)
Chimay niebieskie (Grand Reserve) jest faktycznie wspaniałe, jeśli tylko podaje się je w odpowiedniej temperaturze. Owocowe aromaty powalają na kolana. :)
kaczy pisze:ale obiecałem właścicielowi odwiedzić kiedyś jego lokal. Mogę dać Ci znać, jeśli będę się wybierał (jeśli chcesz oczywiście).
Pewnie, że chcę! :) A jeśli mogę spytać, któremu właścicielowi? ;)
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Piwo

#26

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Oj jeśli chodzi o Belgię to trudno mnie zaskoczyć. ;) Proponuję spróbować (o ile jeszcze nie miałeś okazji) belgijskich Troubadour'ów. Trzy rodzaje: delikatny, subtelny blondzik, wyśmienity belgijski stout Obscura i diabelska, zniewalaja BIPA Magma.
Chciałem kiedyś (w tzw. "lepszych czasach") bardziej poznać i rozsmakować się w piwach Trapistów, ale nie bardzo miałem gdzie się zaopatrywać i nie bardzo miał mi kto polecić coś konkretnego. Wezmę Cię pod uwagę w tej kwestii jako mojego przewodnika ;)
cuttie pisze:La Trappe mi nigdy nie podchodziło za bardzo, chyba zniechęciło mnie ich białe (które wg mnie z białym piwem ma wspólny tylko słód i rodzaj fermentacji) i zostało mi takie mały niesmak co do browaru. ;)
Nie pijałem La Trappe jakoś szczególnie regularnie, ale Blond mi zasmakował... no i mam nawet odpowiednie szkło :) (jedyne jakie mi zostały jeśli chodzi o pokale z tzw. "Dawnych Dni" nawiązując do literatury Tolkiena). Chimaya uwielbiam :)
cuttie pisze:Pewnie, że chcę! :) A jeśli mogę spytać, któremu właścicielowi? ;)
Odpiszę Ci na PW, aby nie robić większego offtopa o lokalu :)
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Piwo

#27

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:Chciałem kiedyś (w tzw. "lepszych czasach") bardziej poznać i rozsmakować się w piwach Trapistów
Troubadour nie jest trapistowski, ale nie odstaje od klasztornych piw, wierz mi. :)
kaczy pisze:Wezmę Cię pod uwagę w tej kwestii jako mojego przewodnika ;)
Służę pomocą. ;)
kaczy pisze: no i mam nawet odpowiednie szkło :)
Też trochę szkieł zbieram, ale mój szatański kocur z uporem maniaka wszystkie rozbija. Oprócz Duvela, ale od tego piwa pochodzi jego imię, więc popełniłby spory nietakt. ;)

A jeśli już mowa o dobrym piwie w dobrym szkle - nie ma nic fajniejszego niż wypić sobie Kwaka z oryginalnej "klepsydry", albo "La Corne" z rogu. :D
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Piwo

#28

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Troubadour nie jest trapistowski, ale nie odstaje od klasztornych piw, wierz mi. :)
No to co Ty mi tutaj jak to nie "trapistowskie" jest? ;) Mimo wszystko spróbuję jeśli będę miał okazję, jeśli polecasz. Swoją drogą o ile wiem to tylko 6 klasztorów na świecie ma prawo do warzenia takiego piwa (5 w Belgii i 1 w Holandii - ten z którego piwa nie lubisz).
cuttie pisze:Też trochę szkieł zbieram, ale mój szatański kocur z uporem maniaka wszystkie rozbija. Oprócz Duvela, ale od tego piwa pochodzi jego imię, więc popełniłby spory nietakt. ;)
Niezłe imię dla kota :) Moja kotka (jak jeszcze ze mną mieszkała, albo ja z nią) była pod tym względem wyjątkowo - niczego nigdy nie potłukła. Nie bałem się nawet przy niej zostawiać pełnego kubka z kawą obok MacBooka - wiedziałem, że nie przewróci i nie wyleje :) Co do szkła - jako iż w pewnym okresie życia wręcz fanatycznie pijałem różnego rodzaju pszeniczniaki (ze wskazaniem na 'Franka" ze względu na dostępność) to głównie tego typu pokale miałem. Zdarzyło mi się pare razy zrobić "degustację" dla znajomych i przekonać ich do tego, że to co pili do tej pory niewiele miało wspólnego z piwem. No i jeszcze Heban... jedyne ciemne piwo którego naprawdę mi brakuje :( (teraz mi przypomniałaś o pokalach z jego logo których też już nie mam i popsułaś mi humor).
cuttie pisze:A jeśli już mowa o dobrym piwie w dobrym szkle - nie ma nic fajniejszego niż wypić sobie Kwaka z oryginalnej "klepsydry", albo "La Corne" z rogu. :D
Ze względu na ksywkę, nie mogłem nie spróbować :D Kwaka się nie piję z innego szkła niż z jak to nazwałaś z "klepsydry". W innym przypadku to po prostu profanacja :P Zresztą na punkcie odpowiedniego szkła do odpowiedniego rodzaju piwa zawsze miałem fioła (jestem z tego znany).
DENON DP-300F (Silver)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Piwo

#29

Post autor: eenneell »

:) Uważajcie :!: Uważajcie :)
Za chwilkę "Czerwony Inkwizytor" ("albo "Zielony") przeniesie Waszą "dysputę" do jakiegoś nowego wątku pt "FLIRT-winylowo-piwny " :) :D ;)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Piwo

#30

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:(teraz mi przypomniałaś o pokalach z jego logo których też już nie mam i popsułaś mi humor).
Ajjj, musisz mi wybaczyć, jak wpadniesz do ŁDZ to się jakoś zrewanżuję. :D
kaczy pisze: o ile wiem to tylko 6 klasztorów na świecie ma prawo do warzenia takiego piwa
Brouwerij Westvleteren, Bieres de Chimay, Brasserie de Rochefort, Brasserie d'Orval Brouwerij Westmalle i Brouwerij de Achelse Kluis. :) No i holenderski De Koningshoeven Brewery.
kaczy pisze:Kwaka się nie piję z innego szkła niż z jak to nazwałaś z "klepsydry". W innym przypadku to po prostu profanacja :P
Oj zdziwiłbyś się w jakim szkle nasi rodacy potrafia Kwaka podać. :D Profanacją wg mnie jest w ogóle podawanie piwa w nieodpowiednim szkle. Każdy rodzaj piwa ma odpowiednią szklankę, dzięki której z piwa można wydobyć więcej aromatów. Nie bez powodu szklanki od pszenicy, ale'a czy zwykłego lagera różnią się od siebie.

eenneell, hahah, oby nie :mrgreen: cała rozmowa jest w końcu zgodna z tematem! :D
ODPOWIEDZ