Motoryzacja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#46

Post autor: esdarek »

Kiedyś auta nie miały poduszek.Wcale.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Motoryzacja

#47

Post autor: chudy_b »

Wiem. Mój daleki kuzyn w latach 80' zginął w dużym fiacie przebity kolumną kierownicy.
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#48

Post autor: esdarek »

Brata ciotecznego żony kuzynka od strony ojca zginęła na parkingu jak jej poduszka odpaliła kiedy siedziała w aucie i słuchała sobie muzyki trzymając nogi na desce rozdzielczej. Szwagra wujek od strony jego matki zmarł na raka sutka po tym jak w podczas stłuczki zawiesił się na pasach. Postaci zmyślone ale zdarzenia autentyczne. Nie licytujmy się. Nie ma co dyskutować o systemach ochrony życia bo to oczywista oczywistość. Ja bym jednak nie zakładał, kupując auto" że będę nim pakował w ścianę betonową. Raczej się skupiam na komforcie, kosztach, walorach praktycznych i faktycznej wartości przedmiotu w stosunku do jego ceny. Wolę jechać starym amerykańskim autem bez poduszek, niż eurokompaktem czy też "miejskim autem" czytaj zabawką dla dzieci z systemami ochrony zdrowia i życia. Najczęściej zderzenie to auto w auto a nie w beton. Wtedy prawdziwe samochody pokazują co potrafią...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Motoryzacja

#49

Post autor: chudy_b »

Jasna sprawa. Masa robi swoje, fizyki nie oszukasz.
Ja nie chcę Ci udowodnić że nowe samochody uwzględniając koszty zakupu i utrzymania są lepsze, bo pewnie nie są. Zresztą zależy dla kogo. Są ludzie dla których cena ma trzeciorzedne znaczenie. Nowe samochody kupują głównie firmy. Leasingują 3 lata i wymieniają na kolejny. To im się po prostu opłaca. Przecież nie będa polować po giełdach jeśli mają flotę 100-200 aut.

A ja powoli zastanawiam się nad jakimś klasykiem na weekendowe wypady. Np. cos takiego:

http://allegro.pl/jaguar-daimler-long-s ... 51626.html

35 tysięcy, tyle co nowe miejskie pierdzidełko, a ile radochy :D :D :D :D
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#50

Post autor: esdarek »

... i to jest auto!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Motoryzacja

#51

Post autor: Myszor »

Kiedyś, kiedyś .... W jednej dziedzinie nie powinniście narzekać:
Kiedyś jeździłem do Jeleniej Góry skodą 105 i ograniczenie na drodze było do 90kmh.
Dziś jeżdżę autem wyposażonym we wszystkie możliwe systemy bezpieczeństwa o drodza hamowania tak 50% skody i ograniczenie jest dalej 90km :)
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Motoryzacja

#52

Post autor: esdarek »

chudy_b pisze:
A ja powoli zastanawiam się nad jakimś klasykiem na weekendowe wypady.
Życie jest za krótkie na jeżdżenie byle czym. Nie ważne czy weekend czy święto.... 8-)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3215
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Motoryzacja

#53

Post autor: Pawelec »

esdarek pisze:
chudy_b pisze:
A ja powoli zastanawiam się nad jakimś klasykiem na weekendowe wypady.
Życie jest za krótkie na jeżdżenie byle czym. Nie ważne czy weekend czy święto.... 8-)
Tak Panowie, trzeba spełniać swoje marzenia póki czas :D. Ja uwielbiam jazdę motorkiem lacz trzy lata temu moja Yamaszka XJR zmieniła właściciela. Męczyło mnie wieczne przebieranie i zamieniłem na Saabinę 9-3 Aero Cabrio SS ;) . Teraz śmigam od marca do listopada z otwartym dachem i jest super :dance:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Motoryzacja

#54

Post autor: KUTI »

Pawelec pisze:
Tak Panowie, trzeba spełniać swoje marzenia póki czas :D. Ja uwielbiam jazdę motorkiem lacz trzy lata temu moja Yamaszka XJR zmieniła właściciela. Męczyło mnie wieczne przebieranie i zamieniłem na Saabinę 9-3 Aero Cabrio SS ;) . Teraz śmigam od marca do listopada z otwartym dachem i jest super :dance:
Pawelec może i jest super, ale klimat na motocyklu mimo wszystko jest trochę inny, :) tęsknię za tymi chwilami i wspólnymi wypadami za miasto z kolegami. To już cztery lata minęło , a moja ZX9R chyba jeszcze nadal stoi w Wa-wie :?
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Motoryzacja

#55

Post autor: kangie »

Panowie, wątek również motoryzacyjny, ale z naciskiem na technikę bezpiecznej jazdy. Zapraszam do czytania, dzielenia się poradami, uwagami, itp.

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=41&t=7278
"Life is too short for boring HiFi..."
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Motoryzacja

#56

Post autor: misienka2008 »

Czy któryś z kolegów obytych z samochodami mógłby wypowiedzieć się na temat tych modeli:

Audi 80, Skoda Octavia 1.6 benzyna, VW Vento, Passat.

Który z nich uważacie za najbezpieczniejszy,najmniej awaryjny, nadający się do zainstalowania gazu i najtanszy jesli chodzi o części i eksploatację?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#57

Post autor: esdarek »

Z czworga złego najmniej obciachowa skoda. Serio chcesz auto z VAG?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Motoryzacja

#58

Post autor: misienka2008 »

Pojęcia nie mam co to jest VAG :cry:
Awatar użytkownika
esdarek
Posty: 1049
Rejestracja: 02 lip 2014, 00:13
Gramofon: bambino
Lokalizacja: Górny Śląsk

Motoryzacja

#59

Post autor: esdarek »

Volkswagen Auto Group. Taki producent najbardziej przereklamowanych awaryjnych obciachowych aut na świecie które kupują tylko Niemcy bo niemieckie i Europa wschodnia bo tu kultura motoryzacyjna jest opóźniona o 70 lat i ludzie zapatrzeni w Niemców.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Motoryzacja

#60

Post autor: misienka2008 »

Audi 80 też tak oceniasz?
ODPOWIEDZ