Złombol 2011

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pipen
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Złombol 2011

#1

Post autor: Pipen »

Może ktoś z forumowiczów wybiera się na http://www.Zlombol.pl? Koniec w końcu słuchając winyli trochę żyjemy Old Schoolem :D. A wyjazd samochodami epoki prl-u na pewno do takich należy :). A nie jest to zwykły rajd tylko rajd charytatywny, podczas wyjazdu zbiera się kasę na dzieciaki z domów dziecka :).
My jedziemy 32-letnim fiatem 125p kombi, jest to cudowna niezawodna maszyna wyposażona w nowoczesny silnik o pojemności 1,5l oparty o równie niezawodne rozwiązania technologiczne. Jedziemy tą maszyną do samego LOCH NESS! Ponad 2500 km w jedną stronę, wracając mamy w planach przejechać jeszcze więcej! Mam nadzieję że uda mi się przywieść trochę płyt z zagranicy :))
Zapraszamy na naszego bloga; http://www.DEmoBILE.jogger.pl i fanpage na facebooku http://www.facebook.com/DEmoBILE. Roześlijcie wśród znajomych, im więcej fanów tym większa szansa na nowych darczyńców=więcej kasy na dzieciaki.
Obrazek
Będę tutaj wrzucał jakąś relacje z samej podróży i przygotowań :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Złombol 2011

#2

Post autor: Wojtek »

Twój pierwszy post Pipen okazał się być reklamą Złombola. Nie wiem czy jeszcze zamierzasz tu zajrzeć (a jest taka szansa, "reklamowcy" tak mają), ale jeśli tak to byłbym wdzięczny za odzew :)
Pipen pisze:A nie jest to zwykły rajd tylko rajd charytatywny, podczas wyjazdu zbiera się kasę na dzieciaki z domów dziecka :).
Wszystko pięknie i fajnie, ale czy dom/y dziecka zostały już wytypowane czy to działa na zasadzie "jak wrócimy to się zastanowimy"?

Pozwolę sobie przytoczyć parę fragmentów ze strony Złombola :)
Zlombol.pl pisze:Zbieramy na dzieci, udostępniając darczyńcom powierzchnie reklamowe na naszych samochodach. Darczyńcy umieszczają swoje logo firmowe lub zdjęcia i inne wymysły na naszych bolidach, wpłacając pieniądze na konto akcji. Z tych wpłaconych środków 100%!! jest wykorzystane na rzecz dzieci z domów dziecka!
Macie już jakichś darczyńców czy dopiero ich poszukujecie?

Patronem akcji jest Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Józefa Ziętka.

Przy okazji wyjaśniła się też kwestia mojego pierwszego pytania:
Regulamin Złombol 2011 pisze:100% uzbieranych środków zostaje wykorzystanych na prezenty dla dzieci z domów dziecka. Organizator wybiera w zależności od uzbieranej kwoty ilość placówek, które otrzymają pomoc. Organizator wybiera, które placówki otrzymają pomoc. Ze względów organizacyjnych pomoc ogranicza sie na placówki z woj. Śląskiego.
Ostatnie zdanie po filtracji bullshitu odbieram jako "jesteśmy Ślązakami z Katowic, fundacja jest z Chorzowa, dlatego bierzemy pod uwagę jedynie śląskie Domy Dziecka" :) Prosto z mostu brzmi to o wiele lepiej i wiarygodniej, moim zdaniem, niż zasłanianie się "względami organizacyjnymi". No ale co ja tam wiem ;)

Dziwi mnie także fragment regulaminu dot. uczestnictwa w akcji:
Regulamin Złombol 2011 pisze:W rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej koncepcji lub produkcji. Warunkiem jaki musi spełnić uczestnik to wpłacenie 200zl wpisowego (jednorazowo za załogę) przy zgłoszeniu i pozyskanie kwoty 1000zł (dla motocykli 500zł ze względu na mniejszą powierzchnie reklamową) od darczyńców na rzecz dzieci z domów dziecka. Organizator zastrzega sobie mozliwość wcześniejszego zamknięcia listy uczestników lub odmowy uczestnictwa bez uzasadnienia. Wpisowe (200zł) zostaje również wykorzystane
Pytanie: jaki jest sens ów wpisowego? Czy to jest jakaś bonusowa kasa na rzecz Fundacji/funduszu darów na Domy Dziecka czy jak?
Odmowa uczestnictwa bez uzasadnienia też wydaje się dziwna, ale może jest to jakiś typowy haczyk dla tego typu akcji charytatywnych (nie znam się).


Nie zrozumcie mnie źle, cieszę się, że taką akcję organizujecie i zbieracie kasę na szczytny cel, ale osobiście lubię mieć jasność co do okoliczności, stąd takie moje potencjalne szukanie dziury w całym ;)

Swoją drogą, szkoda że ograniczacie się jedynie do motoryzacji bloku wschodniego. Rozumiem, że taka jest niezmienna idea imprezy, sentyment organizatorów (eh eh), itd., ale skoro już się zbiera kasę na dzieci to nie zależy wam by jak najwięcej uczestników wzięło udział w akcji? Nie mówię by zupełnie robić wolną amerykankę (czyli "wszystko co jeździ na kółkach!"), ale chociażby już przez samo dopuszczenie zachodnich konstrukcji youngtimerów. Zaszkodziłoby to? Chyba nie.

A na pewno nie dzieciakom :)
Pipen pisze:Będę tutaj wrzucał jakąś relacje z samej podróży i przygotowań :)
Tutaj "tutaj" czy "tutaj" na Facebooku? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Pipen
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Złombol 2011

#3

Post autor: Pipen »

Ufff, jako jedna z załóg mogę odpowiedzieć na parę pytań (oskarżeń).
To nie jest mój pierwszy post tutaj, nie moja wina że temat w którym się udzielałem został usunięty :(. I mam w planach udzielać się na forum, mam dosyć duża kolekcję winyli która dostałem od Ojca, masę zagranicznych tytułów zagranicznych wydawnictw. Polskich tytułów mam tyle co kot napłakał. Co do oskarżeń o organizację, ja jestem tylko załogą i nie mogę odpowiadać za pomysły organizatorów, nie pozwalają na zachodnie youngtimery bo impreza by straciła na klimacie. Co do darczyńców, zaufały nam już takie firmy jak Bahco Polska, Makita sp. z o.o., Phu A/B/C i jest blisko do tego żebyśmy mieli paru innych darczyńców. Nie mamy ciśnienia na szukanie ich tutaj, po prostu chcemy dać znać innym userom tego forum że jedziemy na taką akcję i być może kogoś zarazić zajawką. 200 złotych wpisowego trafia dla dzieciaków, jest to zapora przed masą osób które wysyłają puste zgłoszenia a potem nic z tym nie robią. Sprawiało to problemy organizatorom.
Na więcej nie dam rady ponieważ jesteśmy tylko jedną z, póki co, 55 załóg. Nie mamy żadnych powiązań z organizatorami. Chcemy tylko zarazić parę osób na forum zajawką i zebrać parę lajków.
Relację będę także publikował na tym forum, oczywiście jeśli będzie jakiekolwiek zainteresowanie. Bo pisać do pustej ściany mi się nie chce ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Złombol 2011

#4

Post autor: Wojtek »

Pipen pisze:To nie jest mój pierwszy post tutaj, nie moja wina że temat w którym się udzielałem został usunięty :(.
Spoko, widocznie zapomniałem, jednakże robię to jedynie w sytuacji kiedy coś jest nie na miejscu, a zarazem dyskusja jest zakończona i nie będzie miała kontynuacji albo sam autor prosi o wywalenie. W przeciwnych wypadkach zazwyczaj staram się "nożyczkami i klejem" ponaprawiać co trzeba.

Odniosłem wrażenie, że to ty reprezentujesz załogę organizacyjną, stąd nieporozumienie. Dzięki za sprostowanie moich wątpliwości :)

Na stronie Złombola nie znalazłem żadnej informacji o aktualnej ilości załóg, tak więc wybacz. Ogółem od strony sieciowej poza oczywistościami wygląda to dość biednie, ale zakładam, że organizacja po prostu albo nie ma czasu albo nie ma osobnego człowieka, który by te sprawy ogarniał na bieżąco :)
Pipen pisze:nie pozwalają na zachodnie youngtimery bo impreza by straciła na klimacie.
Klimat ważniejszy, rozumiem ;) No i nie gadalibyśmy już o złomach za <1000 zł :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Złombol 2011

#5

Post autor: Jaskier »

Pipen, nie dalej jak wczoraj z kumplem postanowiliśmy w przyszłorocznym Złombolu wziąć udział. :D Fajnie , że jest ekipa z Bielska, liczymy na waszą relację a po powrocie może się spikniemy i podzielicie się waszymi doświadczeniami. ;)
Awatar użytkownika
Pipen
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Złombol 2011

#6

Post autor: Pipen »

Strona, serwer i wszelkie inne opłaty są pokrywane z kiszeni organizatorów. Nie można oczekiwać cudów :)
Ilość załóg można sprawdzić wchodząc na Złombol 2011 -> Załogi.
Co do za ~1000 złotych. Niestety nie wszystkie załogi tego przestrzegają, sam jak szukałem samochodu którym pojedziemy to mniej a więcej znałem rynek tych fur. Wiedziałem jaki ile kosztował, i z tego co widzę to jest trochę samochodów które stały na allegro za np. 3k . Ogółem od strony sieciowej poza oczywistościami wygląda to dość biednie, ale zakładam, że organizacja po prostu albo nie ma czasu albo nie ma osobnego człowieka, który by te sprawy ogarniał na bieżąco

A z drugiej strony za ~1000 złotych kupisz mercedesa beczkę w dieslu który zrobi bez problemu jeszcze milion km. Słabe wyzwanie :P\

No pewnie, z radością potem się podzielimy wrażeniami i uwagami :D. To jak wrócimy i będziemy mieli doświadczenie to można się spiknąć na jakieś piwko :)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 08:29 przez Pipen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Złombol 2011

#7

Post autor: Jaskier »

Pipen a wybieracie sie tutaj lub tutaj?
Ostatnio zmieniony 14 maja 2011, 08:42 przez Jaskier, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pipen
Posty: 7
Rejestracja: 21 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Złombol 2011

#8

Post autor: Pipen »

Pierwszy link nie działa, a co to rajdu syren. Niestety samochód jeszcze nie jest gotowy więc i nie damy rady się pokazać :(
Darek

Złombol 2011

#9

Post autor: Darek »

Pipen pisze:My jedziemy 32-letnim fiatem 125p kombi, jest to cudowna niezawodna maszyna wyposażona w nowoczesny silnik o pojemności 1,5l oparty o równie niezawodne rozwiązania technologiczne. Jedziemy tą maszyną do samego LOCH NESS! Ponad 2500 km w jedną stronę, wracając mamy w planach przejechać jeszcze więcej!
Tylko jak sie rozleci to nie zostawiajcie tego zlomu, tylko zabierzcie ze soba. :doh: Nie zapomnijcie czesci na wymiane, bo tutaj nie dostaniecie. ustawcie sobie dobrze lusterka juz na promie lub w tunelu bo jak wiedziecie do UK to ruch jest lewosronny i jest bardzo niebezpiecznie z kierownica po innej stronie. :arrow: przestrzegajcie przepisow i predkosci no chyba ze macie duzo £ na zbyciu. :!:
A takto zycze milej drogi. :clap:
ODPOWIEDZ