Rowery

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Rowery

#106

Post autor: JacK »

Właśnie z tymi małymi sklepami rowerowymi to mam problem, bo do tej pory kompletnie się tematem nie interesowałem i nie wiem gdzie się udać. Moje zainteresowanie rowerem, a w zasadzie turystyką rowerową wzięło się z... urlopu. Byłem nad morzem i żona zaproponowała abyśmy wypożyczyli rowery i trochę pojeździli po Słowińskim Parku Narodowym. Było naprawdę fajnie tyle że sprzęt był do d... W czasie dwóch dni jazdy w moim rowerze pękły dwie szprychy, zawiodły hamulce, amortyzator z przodu zawisł w jednej pozycji, a jeden pedał żył własnym życiem co jakiś czas trzeszcząc niemiłosiernie. W rowerze żony zrobił się luz na tylnym kole, tak duży że miało się wrażenie jazdy na krzywym kole, próby dokręcenia koła skończyły się ukręceniem gwintu. Dodam że wypożyczyłem rowerki na oko prawie nowe krajowej produkcji, płacąc cieciowi podwójną stawkę. Już sobie wyobrażam siebie zjeżdżającego na takim rowerku np. trasą narciarską z Małego Skrzycznego. To miałem na myśli pisząc o bezpiecznym rowerze. Komfort jazdy też jest ważny nie jestem już najmłodszy i bolący kręgosłup nie jest moim marzeniem. Jaką jazdę preferuję, dobre pytanie bo nie wiem. Chcę po prostu w weekendy albo w wolny dzień zamiast z buta, rowerkiem wjechać sobie na okoliczne górki ciesząc się świeżym powietrzem i brakiem samochodów jakich pełno na drogach. Budżet nie jest sztywny, w sklepach gdzie byłem ceny oscylowały między 700 a 1500 zł. Mogę wydać tyle mogę i niedużo więcej byleby miało to być zasadne i adekwatne do zastosowania.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Rowery

#107

Post autor: kmark »

JacK pisze:Było naprawdę fajnie tyle że sprzęt był do d... W czasie dwóch dni jazdy w moim rowerze pękły dwie szprychy, zawiodły hamulce, amortyzator z przodu zawisł w jednej pozycji, a jeden pedał żył własnym życiem co jakiś czas trzeszcząc niemiłosiernie. W rowerze żony zrobił się luz na tylnym kole, tak duży że miało się wrażenie jazdy na krzywym kole, próby dokręcenia koła skończyły się ukręceniem gwintu. Dodam że wypożyczyłem rowerki na oko prawie nowe krajowej produkcji, płacąc cieciowi podwójną stawkę. Już sobie wyobrażam siebie zjeżdżającego na takim rowerku np. trasą narciarską z Małego Skrzycznego. To miałem na myśli pisząc o bezpiecznym rowerze.
Jak widzę sporo przeszedłeś :-) dobrze że nie zniechęcił Ciebie do rowerowania ten "rower" wypożyczony.
Oczywiście warto zakupić rower nowy.
JacK pisze:Komfort jazdy też jest ważny nie jestem już najmłodszy i bolący kręgosłup nie jest moim marzeniem. Jaką jazdę preferuję, dobre pytanie bo nie wiem. Chcę po prostu w weekendy albo w wolny dzień zamiast z buta, rowerkiem wjechać sobie na okoliczne górki ciesząc się świeżym powietrzem i brakiem samochodów jakich pełno na drogach. Budżet nie jest sztywny, w sklepach gdzie byłem ceny oscylowały między 700 a 1500 zł. Mogę wydać tyle mogę i niedużo więcej byleby miało to być zasadne i adekwatne do zastosowania.
Czyli rower trekkingowy będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Możesz zacząć od przeszukiwania np. allegro oglądając rowery. Chcąc dobrać odpowiedni bierz pod uwagę osprzęt. Kiedy podajesz cenę do 1500 zł - to można znaleźć rowery na osprzęcie Shimano Alivio, który powinien zapewnić Tobie odpowiednie bezpieczeństwo.
Dal przykładu: http://allegro.pl/lekki-rower-trekkingo ... 36198.html
Mniej znana firma ale bardzo dobry jak na cenę osprzęt.
Bardzo dobrze spisują się rowery tej firmy z serii PROFI: http://allegro.pl/rower-eurobike-premiu ... 47798.html

Firma Kross: http://allegro.pl/rower-trekkingowy-kro ... 82239.html
Ale tutaj już trzeba zapłacić więcej
I jeszcze kilka propozycji, które powinny spełnić Twoje wymagania:
http://allegro.pl/nowy-kross-trans-pacy ... 02505.html

Np. taki to bardzo ciekawa propozycja - prawdę mówiąc najlepszy ze wszystkich: http://allegro.pl/wyprzedaz-z-2800zl-na ... 87878.html
Musisz najpierw zrobić "pomiary" by dobrać odpowiednią wielkość ramy - http://www.rower.com/archiwum.php?art=2831 sprawdź tablice rowery trekkingowe po zmierzeniu długości nogi i wtedy dobieraj sobie rower - i oby Ci się podobał :-)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Rowery

#108

Post autor: Winters »

JacK pisze:W czasie dwóch dni jazdy w moim rowerze pękły dwie szprychy, zawiodły hamulce, amortyzator z przodu zawisł w jednej pozycji, a jeden pedał żył własnym życiem co jakiś czas trzeszcząc niemiłosiernie. W rowerze żony zrobił się luz na tylnym kole, tak duży że miało się wrażenie jazdy na krzywym kole, próby dokręcenia koła skończyły się ukręceniem gwintu.
Omujborze, to mój zgrzybiały '69 Mesko Olimp nie funduje takich przygód.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Rowery

#109

Post autor: JacK »

Dzięki za wskazówki, mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu popedałuje na moim nowym rowerku :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
kmark
Posty: 76
Rejestracja: 29 kwie 2013, 20:37

Re: Rowery

#110

Post autor: kmark »

JacK pisze:Dzięki za wskazówki, mam nadzieje że już w przyszłym tygodniu popedałuje na moim nowym rowerku :)
Powodzenia - ja właśnie wróciłem z krótkiego wypadu rowerowego z żonką.
Jak już zakupisz to się pochwal ;-)
I miłego spędzania czasu na rowerowaniu - prawdę mówiąc dzięki rowerowi poznałem sporo ciekawych ludzi i odwiedziłem rowerem wiele pięknych miejsc :-)
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Rowery

#111

Post autor: Kocewicz »

Image33.jpg
Łódzka sekcja idlerowców żwawo przemieszcza się po mieście (i wsi) na rowerach z podwoziem typu Torpedo. Na zdjęciu flota rowerów podstawowych. Zdjęcie, jak przystało na warunki forum, analogowe.
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rowery

#112

Post autor: Wojtek »

Hipsternia pełną gębą.
Kto jest trzecim łódzkim idlerowcem? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Rowery

#113

Post autor: Kocewicz »

No właśnie ten trzeci to ino z deklaracji, bo coś się ślamazarzy ze zmianą sprzętu...
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Rowery

#114

Post autor: Cracker »

Panowie przecież to obciach śmigać na "damkach". :lol: Toż to rowery dla kobitek. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Rowery

#115

Post autor: Kocewicz »

... powiedziała goła baba z awataru :P
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Rowery

#116

Post autor: Cracker »

A co ? Nie lubisz gołych bab ?
W takim razie możesz śmiało śmigać na "damce".
:P
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rowery

#117

Post autor: kielek »

Cracker pisze:Panowie przecież to obciach śmigać na "damkach". :lol: Toż to rowery dla kobitek. :D
Ale jeden egzemplarz nie jest damką :) To pewnie jakiś prawdziwy mężczyzna na nim śmiga ;)albo ten nie zadeklarowany idlerowiec...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41378
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rowery

#118

Post autor: Wojtek »

kielek pisze:albo ten nie zadeklarowany idlerowiec...
Dokładnie! Nie przyznaje się do reszty w ten sposób ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Rowery

#119

Post autor: vinylpiotrek »

No ja do niedawna miałem jeden damski (na zdjęciu) i 2 męskie...ale kolega sprzątał komórkę i do naszego domu trafiła przedwojenna damka.
W ogóle dużo łatwiej o fajną damkę, niż fajny męski, niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Rowery

#120

Post autor: Kocewicz »

Bo męskie, zwłaszcza używane, dużo łatwiej się łamią. I tak cała ta konstrukcja, niezależnie już od rodzaju ramy, jest bardzo fajna w detalach. Rozwiązania techniczne aktualne już przez prawie 100 lat.
A tematu gołych bab nie potrzebuję wiązać z forum czy w ogóle z internetem. Gdyby tak było, założyłbym oddzielny wątek.
Are you Shure?
ODPOWIEDZ