Gitary

cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Gitary

#31

Post autor: cezi »

Ja grałem na basie 20 lat temu w amatorskiej kapeli, a potem rzuciłem granie zupełnie (niestety). Sprzedałem tez gitarę basowa. Jedyne co teraz potrafiłbym zagrać to może motyw z Clairvoyant - Iron Maiden. Natomiast nie sprzedałem swojej gitary akustycznej Crafter Sj-270,chociaz tez w zasadzie na niej nie gram. Ale ostatnio posłuchałem sobie płyty Nylon Maiden - Thomasa Zwijsen'a i zacząłem sobie plumkac i nawet zreanimowałem bardzo starego Defila swojej żony kupując nowe klucze i struny nylonowe, bo bardzie mnie pociaga granie na gitarze klasyznej niż akustycznej.
Cezi
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Gitary

#32

Post autor: StarRock »

Skoro o gitarach, to coś dla Darkmana........
"Amerykańska firma Gibson, znana z produkcji gitar elektrycznych, na których grali najsłynniejsi muzycy, tacy jak Elvis Presley, Keith Richards czy Jimmy Page (Led Zeppelin), złożyła wniosek o upadłość. Wytwórca ma 500 mln dol. długów - podał w środę brytyjski serwis BBC".
I na czym biedaczki, nasi idole będą teraz wiosłować. :shock:
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2043
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Gitary

#33

Post autor: Peter007 »

W całym artykule jest napisane, że chcą się skupić na instrumentach i odrzucić pozostałe wyroby, więc póki co nie ma co panikować. Oby plan wypalił
blank

Re: Gitary

#34

Post autor: blank »

Piszę w dziale gitarowym, bo temat jest związany głównie z tym instrumentem. Potrzebuję porady by nie wtopić. Jest taka akcja przedświąteczna w której losuje się jakąś niezamożną osobę i wysyła sie jej prezent. Coś w stylu szlachetnej paczki. W tej akcji losuje się osobę która wcześniej podała jaki prezent by chciała dostać. Całą rodziną trafiliśmy na rodzinę w której jest dziecko sześcioletnie, chłopiec. Chciałby nauczyć sie grać na jakimś instrumencie, więc od razu pomyślałem o gitarze klasycznej. Tutaj mam jednak problem, bo gitary te występują w różnych rozmiarach i powinienem wybrać taki, który będzie dla tego dziecka wygodny, ale nie mam pojęcia ile ono ma wzrostu. Rozsądnie byłoby wybrać klasyka w rozmiarze 1/2
ale obawiam się, że może szybko z niego wyrosnąć
Problem w tym, że dziecko chce się nauczyć grać, ale nie wie na czym. Koszt takiego zestawu to nie są wielkie pieniądze jeśli zrzucą się na niego 4 osoby, ale sam nie wiem czy gitara będzie lepsza na początek czy może cos typowo dziecięcego
Z jednej strony takie rurki to dobry prezent dla dziecka, ale z drugiej strony gitara daje więcej możliwości. Pisze teraz bo do świąt jeszcze kawał czasu. Jakie instrumenty muzyczne Wy byście wysłali takiemu dziecku? Maksymalna granica budżetu to jakieś 500-550zł. I tak będziemy się na to składać, więc nie odczuje się tego tak bardzo.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Gitary

#35

Post autor: Zeroqll »

A czy dziecko będzie miało nauczyciela, bo inaczej to wywalanie kasy w błoto.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6665
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Gitary

#36

Post autor: konrads0 »

W szkołach muzycznych są drzwi otwarte i wówczas zazwyczj odbywają się koncerty i popisy, by zaprezentować poszczególne instrumenty.
Mojej córce spodobał się fagot i została uczennicą...
aeki
Posty: 15
Rejestracja: 15 wrz 2020, 21:13
Gramofon: Pioneer PL50L II

Re: Gitary

#37

Post autor: aeki »

konrads0 pisze:
08 sie 2019, 21:09
Mojej córce spodobał się fagot i została uczennicą...
To ja się pochwalę, że też pykam na fagocie. Piękną barwę ma ten instrument... :)
A na gitarze też i to dość namiętnie. Więc jakby się znalazł jakiś basista albo pałkarz chętny na pogranie we Wrocławiu to ja jestem chętny jak najbardziej. :D
Awatar użytkownika
gravediggie
Posty: 1762
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:42
Gramofon: JVC & Schneider
Lokalizacja: Szczecin/Zakopane

Re: Gitary

#38

Post autor: gravediggie »

aeki pisze:
18 wrz 2020, 23:45
pogranie
Też chętnie umówiłbym się na jakieś jam session tyle że w Szczecinie. Dawno z nikim nie grałem. SKS.
JVC JL-A1|Shure M75|MMCF10|Dual CV 6020|Canton Karat 920
Milijon kabli..
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gitary

#39

Post autor: Doman »

Panowie Gitarzyści ale i nie tylko :)
wpadł mi ponownie w ręce fajny sprzęcik, Fuzz Wah Beat Pedal polskiej produkcji z lat 70-tych (tak wyczytałem w necie).

tak naprawdę nie pamiętam skąd on się wziął w moich rękach ale odnalazłem go po latach. czy wie ktoś coś może więcej o tym sprzęcie? nie ukrywam że chciałbym sobie na nim pograć ale po włożeniu baterii nie działa, w środku niby wszystko wygląda ok i pytanie od czego by tu zacząć szperać? nie jest jakiś super w te klocki ale mam miernik. co tu może nie działać? czy od leżenia latami w szafie coś mogło nie wiem zaśniedzieć czy po prostu się popsuć?
IMG_0583.JPG
IMG_0581.JPG
IMG_0582.JPG
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
rentgen
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2023, 21:15
Gramofon: Sanyo TP 489
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Re: Gitary

#40

Post autor: rentgen »

Jeżeli leżał długo, to może faktycznie coś zaśniedziało. Ja spróbowałbym przeczyścić styki gniazd i potencjometrów (tego nożnego też) kontakt-sprayem. Nie raz ratowałem w ten sposób garażowe wzmacniacze i przestery.

BTW Gram na basie i drę ryja w punk rockowej kapeli ;)
- do czarnych: Sanyo TP 489
- do srebrnych: Sony CDP-M201
- do cyfry: Maginon HS-T08
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gitary

#41

Post autor: Doman »

rentgen pisze:
29 sty 2023, 07:57
Jeżeli leżał długo, to może faktycznie coś zaśniedziało. Ja spróbowałbym przeczyścić styki gniazd i potencjometrów (tego nożnego też) kontakt-sprayem. Nie raz ratowałem w ten sposób garażowe wzmacniacze i przestery.

BTW Gram na basie i drę ryja w punk rockowej kapeli ;)
hej:) tak też zrobiłem i pięknie działa, czuć że to tamte lata po fuzzie, kaczka działa aczkolwiek słuchać działanie takiego jakby trzpienia z ząbkami na którym jest umocowany pedał ale jak na taki wiem nie ma się do czego przyczepić.

szkoda że tak daleko bo my z kumplem szukamy właśnie basssu:)

owocnych prób życzę i skomponowania hitu:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
rentgen
Posty: 33
Rejestracja: 18 sty 2023, 21:15
Gramofon: Sanyo TP 489
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Re: Gitary

#42

Post autor: rentgen »

Fajnie, że działa :)
- do czarnych: Sanyo TP 489
- do srebrnych: Sony CDP-M201
- do cyfry: Maginon HS-T08
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gitary

#43

Post autor: Doman »

Dla fanów gitar, hardcora i nie tylko super wywiad z Litzą po wczorajszym koncercie Fapjacka w Progresji.

https://www.youtube.com/watch?v=hfpCdfAzYTI
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gitary

#44

Post autor: Doman »

Fajna strona z gitarami sygnowanymi i nie tylko, po prostu na czym grają nasi idole oraz cała historia danego modelu.

https://www.guitarscollector.com/index.html
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gitary

#45

Post autor: Doman »

Bardzo ciekawy fimik o tym jak technologia idzie do przodu... niedługo chatgpt po haśle na takim urządzeniu "stwórz hit ala Hotel California" w 10 minut go stworzy. wszystko fajnie pięknie ale nawet najlepsze urządzenie nie zastąpi prób w realu gdzieś w śmierdzącej piwnicy w oparach papierosowego dymu:)

https://www.youtube.com/watch?v=2QhA5laqQjI
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
ODPOWIEDZ