Książki

ODPOWIEDZ
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Książki

#316

Post autor: Felix1988 »

To nie do końca książka - chociaż objętość słuszna, ponad 150 stron, ale lektura warta polecenia. XVIII numer Oldschool Metal Maniac, tj. pisma dla fanów prawdziwego metalu: od klasycznego heavy lat 80., przez speed, thrash, aż do death i black metalu. Wywiady, relacje z koncertów i mnóstwo recenzji, w tym płyt winylowych we wszystkich formatach, bo wydawca ma hopla na punkcie tego nośnika :D Leszek zapowiada już kolejne numery:
http://www.oldschool-metal-maniac.com/index.php
Załączniki
OMMM.jpg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#317

Post autor: Myszor »

Nie pamiętam kto i gdzie polecał by kupić książkę kogoś ze swojej rodziny...pewnie gdzieś na fb.
Nie jest to jakaś wybitna pozycja ale czyta się fajnie relacje z pierwszej ręki o przygodach na morzach całego świata.
Jeśli ktoś lubi marynistyczne klimaty dokumentalne to można zarzucić.
Wojciech Malinowski "Kapitańskie tango".
Załączniki
9EE37926-83AE-419E-BB7B-1CCB777B9286.jpeg
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 569
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Książki

#318

Post autor: xyz »

zabrałem się za sportowe:
https://www.wsqn.pl/ksiazki/sqn-origina ... grafia-tw/
grał o niebo lepiej niż opowiada. Wiele kontrowersyjnych momentów, choćby zajście z Poulsenem, dość pobieżnie i, co w sumie nie dziwi, za wszelką cenę przedstawia siebie "w lepszym świetle".

https://www.wsqn.pl/ksiazki/ray-allen-z ... ra-kocham/
więcej "mięsa" i zakulisowych smaczków, ale wciąż pozostaje niedosyt.

obecnie na tapecie jest:
https://www.wsqn.pl/ksiazki/szmata/

jestem w połowie i mam wrażenie że T. Łapiński był gorszym piłkarzem niż pisarzem :)
Dość zgrabnie przedstawia świat "piłkarskiej mafii" lat `90.
Ciekawi mnie jak się rozwinie. Czy główny bohater ulegnie pokusie i spadnie na ostatni stopień.
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Książki

#319

Post autor: StarRock »

Świetna książka, o brytyjskich pilotach śmigłowców na misji w Afganistanie. Wiedziałem o tym, że talibów ogarniała trwoga, na samo słowo Apacz, ale nie miałem pojęcia, jakie to cholerstwo jest groźne :o a brytole uczynili je bardziej, "podrasowując" po swojemu.
Szacun i podziw dla facetów, którzy potrafią okiełznać te bestie, bo są w 1% populacji mogącej temu podołać. A jest wśród nich i kobieta :shock: .
Chce się czytać :D
Dla militarystów lektura obowiązkowa.
pilot-apacza-w-iext34519880.jpg
pilot-apacza-w-iext34519880.jpg (27.32 KiB) Przejrzano 3721 razy
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#320

Post autor: Myszor »

StarRock pisze:
12 kwie 2020, 00:10
Świetna książka, o brytyjskich pilotach śmigłowców na misji w Afganistanie. Wiedziałem o tym, że talibów ogarniała trwoga, na samo słowo Apacz, ale nie miałem pojęcia, jakie to cholerstwo jest groźne :o a brytole uczynili je bardziej, "podrasowując" po swojemu.
Szacun i podziw dla facetów, którzy potrafią okiełznać te bestie, bo są w 1% populacji mogącej temu podołać. A jest wśród nich i kobieta :shock: .
Chce się czytać :D
Dla militarystów lektura obowiązkowa.
pilot-apacza-w-iext34519880.jpg
Kurła nie jest to łatwe do zdobycia. Ale się udało 🙃
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#321

Post autor: Myszor »

"Więźniowie geografii czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce"

Bardzo fajna książka dla dyletantów jak ja, interesujących się amatorsko polityką, geografią i historią.
Dlaczego Rosjanie uparli się na Krym ? A Chińczycy na Tybet ? Jak jest historia Strefy Gazy ? Kto inwestuje w Afryce i jaki ma w tym cel ?
Tim Marshall w sposób obiektywny, prosty i jasny opisuje procesy i uwarunkowania świata.
Oczywiście nie czyta się tego z wypiekami na twarzy :lol: i trza się skupić ale moim zdaniem warto.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#322

Post autor: Myszor »

StarRock pisze:
12 kwie 2020, 00:10
Świetna książka, o brytyjskich pilotach śmigłowców na misji w Afganistanie. Wiedziałem o tym, że talibów ogarniała trwoga, na samo słowo Apacz, ale nie miałem pojęcia, jakie to cholerstwo jest groźne :o a brytole uczynili je bardziej, "podrasowując" po swojemu.
Szacun i podziw dla facetów, którzy potrafią okiełznać te bestie, bo są w 1% populacji mogącej temu podołać. A jest wśród nich i kobieta :shock: .
Chce się czytać :D
Dla militarystów lektura obowiązkowa.
pilot-apacza-w-iext34519880.jpg
Połknąłem dosłownie. Bardzo fajne. Mimo wszystko mam szacunek dla tych wariatów którzy z zardzewiałymi ak47 dają łupnia każdej armii która tam zawita, czy to ruskiej czy amerykańskiej.
A poszedłeś za ciosem ? To ta laska o której on pisał.
https://www.goodreads.com/book/show/786 ... ed-to-kill
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#323

Post autor: Myszor »

Podebrałem żonie. Jak zwykle ironiczne, z dystansem ale ciepłe rozważania filozoficzne o życiu, tyciu, celebrytach, mediach społecznościowych i relacjach międzyludzkich.
"Bywanie w śniadaniówce jest twoim obowiązkiem. Wiedza na temat wszystkiego pojawiła się w twojej głowie naturalnie, kiedy zostałaś gwiazdą."
:lol:
Załączniki
B095F2E0-9812-4A13-B4D1-BF746DB69BFA.jpeg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#324

Post autor: Myszor »

Jedna z najmądrzejszych książek jakie przeczytałem w życiu. Profesor historii wyjaśnia wiele spraw.
Np. jak niewiele znaczące sekty chrześcijańskie czy muzułmańskie zawładnęły światem.
Powinno to być obowiązkową lekturą na lekcjach historii czy geografii na studiach.
Nie jest to lektura łatwa , prosta i przyjemna. Trza się skupić i pomyśleć. Ale kurde warto.
Załączniki
E034116E-07E2-46E6-A742-1C81FF6677C2.jpeg
B0BA8669-A7CF-4856-BFBF-5936DFED126C.jpeg
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1824
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Książki

#325

Post autor: cooledit »

Właśnie skończyłem drugi raz czytać ...
Genesis - W krainie....jpg
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Książki

#326

Post autor: Felix1988 »

Stacy Schiff - Czarownice. Salem, 1692. Świetnie udokumentowana, wartko napisana książka, przejmujące studium szaleństwa i nakręcającej się coraz bardziej spirali wzajemnych oskarżeń w bodaj najsłynniejszym procesie o czary.
Załączniki
Salem.jpg
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#327

Post autor: Myszor »

Z powodu kontrowersji sięgnąłem po starą książkę "Chwila przed zmierzchem" Marcina Kydryńskiego.
Są to zapiski z podróży z 1993 roku przez Afrykę dwóch Marcinów (tym drugim jest Meller).
Przyznam że jak dwadzieścia parę lat na karku to Kydryński miał już wtedy ukształtowany swój gawędziarski język.
Podróż dość hardcorowa i ciekawa. Ja bym się na to nigdy nie zdecydował.
We wczorajszej Sieście MK puszczał etiopskie reggae i opowiadał o Hajle Selassie. Teraz już wiem dlaczego te jego opowieści są tak wciągające. Bo wszystkiego dotknął, był , doświadczył. Fajnie się czytało.
Załączniki
352x500.jpg
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Książki

#328

Post autor: Felix1988 »

Ciekawy portret roku 1968, pokazany również przez pryzmat muzyki: hipisi, The Beatles. Część z tych tekstów, np. o amerykańskim rodzeństwie, propagującym w PRL-u towarzysza Wiesława idee lata miłości, czytałem już wcześniej w Dużym Formacie, ale co książka, to książka.
Załączniki
1968.jpg
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Książki

#329

Post autor: maciek1 »

Cześć. Właśnie robiąc przegląd biblioteki, w kontekście wydarzeń w "Trójce" zauważyłem, że "wyparowała" mi płytka z ksiązki Piotra Kaczkowskiego "Przy mikrofonie". Możę ktoś jakos poratować? Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Książki

#330

Post autor: Myszor »

Bardzo fajna książka "Jak wysadzić księżyc" popełniona przez kuratora Muzum Szpiegostwa.
Opisuje w niej niektóre, co bardziej odjechane, projekty nad którymi pracowały amerykańskie służby i naukowcy ale które, z różnych powodów (na szczęście) nie zostały zrealizowane. Ze względu na czas odtajniania informacji rzecz w dużej mierze toczy się podczas zimnej wojny ale pomysły sa zatrważające. Aż boję się pomyśleć nad czym pracuje się teraz :lol:
Załączniki
CDAD1365-A520-4357-9866-50934BCBE631.jpeg
ODPOWIEDZ