Piłka nożna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#31

Post autor: dale »

Felix1988 pisze:
20 mar 2023, 09:14
Frey pisze:
20 mar 2023, 08:55
wydaje mi się, że z Lewandowskiego to raczej kiepski celebryta
Dokładnie, zaistniał w mediach jako świetny piłkarz. Ale do niektórych to nie dociera, vide post # 15 w tym wątku i hasła typu "zauważalna jest jego obecność w mediach - jako celebryta - też jest zauważalna". Może mieć to związek z nieznajomością znaczenia słowa celebryta :lol:
W sumie miałem odpuścić, ale skoro chcecie ciągnąć temat, na początek, polecam lekturę...
https://businessinsider.com.pl/sport/ro ... za/rd0jfe2
https://www.money.pl/galerie/artykul/ro ... 74161.html
Może faktycznie nie pasuje do typowego stereotypu celebryty, niemniej jest postacią medialną, jego wizerunek jest rozpoznawalny, dzięki temu zbudował swoją markę. Na której zarabia pieniądze. Ok, to normalne i zdrowe podejście, sam na to zapracował na boisku.
I ma świadomość tego że oba te światy są naczyniami połączonymi. jego sukcesy na boisku wpływają na wzrost wartości wizerunku i jego pochodnych.
Tyle, tylko tyle i aż tyle chciałem powiedzieć.
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Piłka nożna

#32

Post autor: Felix1988 »

dale pisze:
20 mar 2023, 11:02
W sumie miałem odpuścić, ale skoro chcecie ciągnąć temat, na początek, polecam lekturę...
OK, ale nie widzę związku pomiędzy tym, że Lewandowski inwestuje pieniądze zarobione na boisku a tym, że zarzuciłeś mu bycie celebrytą. Z tego co pamiętam celebryta to ktoś znany z tego, że jest znany, co nijak ma się do pozycji i sławy Lewego, wywalczonej na boisku. Akurat z racji związków z naszym show biz i mediami miałem do czynienia z różnymi, pożal się Boże, celebrytami, lansikiem na ściankach podczas imprez, etc. Lewandowskiego nigdy nie miałem okazji spotkać ani poznać, ale w porównaniu z tymi żałosnymi pseudo gwiazdami robi wrażenie inteligentnego, bardzo konkretnego i twardo stąpającego po ziemi człowieka. Do tego pomaga potrzebującym, szczególnie chorym dzieciom, co nie zawsze jest nagłaśniane - celebryci czatujący na jakieś darmowe torebki czy buty podczas otwierania sklepów znanych marek raczej tego nie robią; muszą lansować się za wszelką cenę i wyrywać co się da, póki trwa ich pięć minut :lol:
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#33

Post autor: Doman »

Gdyby Lewy byl jak Mario Balotelli który cały swój majątek przebalował to moglibyśmy się za niego wstydzić ale że ma chłop głowę na karku to tylko pozazdrościć i życzyć mu jak najlepiej:) jeśli mówimy o kasie i znanych piłkarzach to warto wspomnieć o cichym dosłownie Piotrku Zielińskim który przeznacza kasę na domy dziecka, szacun.
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#34

Post autor: dale »

Felix1988 pisze:
20 mar 2023, 11:21
OK, ale nie widzę związku pomiędzy tym, że Lewandowski inwestuje pieniądze zarobione na boisku a tym, że zarzuciłeś mu bycie celebrytą. ...
Dlatego też napisałem że określenie "celebryta" może nie być trafnym, zgadzam się że klasowo odbiega bardzo znacząco od ogromnej większości typowych celebrytów.
Natomiast związek jest bezpośredni i proporcjonalny - im lepiej wypadnie na boisku, tym lepszą marką będzie np. w branży reklam. Tu nie ma konfliktu interesów. Niemniej, dzisiaj, piłka to pieniądze, a wielka piłka, wielkie pieniądze, transfery zawodników, wpływy z meczów, ceny reklamy zależne od atrakcyjności widowiska.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Piłka nożna

#35

Post autor: Peter007 »

Teraz inwestowanie własnych pieniędzy jest passé? Przedsiębiorczość porównać do celebryctwa? A mógł chłop przechlać wszystko :D Skoro jest rozpoznawalny na całym świecie to chyba jednak umie kopnąć prosto ;) Ustawki jakies robi z paparazzi. Szkoda go bo najmniej jest szanowany we własnym kraju
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#36

Post autor: dale »

... ps do poprzedniego mojego wpisu...
Jednak Forbes zalicza Lewandowskiego do grona celebrytów... tu przedruk artykułu
https://dziennikzachodni.pl/top-25-najc ... 3-13371172
a zwłaszcza:"W rankingu najcenniejszych polskich celebrytów na samym czele zobaczymy dwie wyraziste kobiety. Co ciekawe, największe spadki sympatii obserwujemy w stosunku do piłkarzy. Próżno szukać ich w zestawieniu, jednak słaby występ na ostatnim mundialu w Rosji wyjaśnia ich nieobecność. W zeszłym roku na miejscu trzecim uplasował się Jakub Błaszczykowski. W 2018 roku nie znajdziemy w nim ani Błaszczykowskiego, ani Lewandowskiego, który w 2017 uplasował się na 15. pozycji."
Ciekawe czy gra w zagranicznych zespołach wpłynie i w jaki sposób na wzrost jego marki?
Peter007 pisze:
20 mar 2023, 11:51
Szkoda go bo najmniej jest szanowany we własnym kraju
Weź już skończ uderzać w te tony, bo chyba nie rozumiesz o czym piszę.
To są normalne praktyki czy mechanizmy rynkowe i nikt Mu niczego nie zarzuca. Miał szansę, pracował ciężko na sukces, był konsekwentny, i dobrze. Jego zysk (którym nota bene dzieli się z organizacjami charytatywnymi).
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Piłka nożna

#37

Post autor: Peter007 »

Ale to ty nawet nie rozumiesz co piszesz, przecież sam stwierdziłeś że użyłeś złego słowa. Napisałem to co widzę na różnych forach i pod różnymi artykułami na jego temat. Jak masz ból dupy że mu wyszło to ty masz problem a nie świat dookoła. Szukasz wszędzie zaczepki a później zawsze jest "weź skończ", "nie udzielają się" itp. Jeśli coś napiszesz to licz się z kontrą a nie będziesz udowadniał wszystkim że twoja racja jest najtwojsza
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Piłka nożna

#38

Post autor: Felix1988 »

dale pisze:
20 mar 2023, 12:03
... ps do poprzedniego mojego wpisu...
Jednak Forbes zalicza Lewandowskiego do grona celebrytów...
OK, ale już chyba uzgodniliśmy, że akurat on pod tę klasyczną definicję celebryty, kogoś bez osiągnięć i dorobku, nie podpada - w tym artykule powinno być użyte określenie gwiazdy, znacznie bliższe stanu faktycznego, ale czego wymagać od obecnych pismaków... To tak samo jak z tym, że od wczesnych lat 90. nagminnie wobec 7" singli z dwiema piosenkami używa się nieadekwatnego określenia 7"EP - fakt, że niemal wszyscy tak piszą, nawet "fachowcy", nie oznacza jednak, że singielek stał się nagle EP; z tymi celebrytami jest podobnie, media robią ludziom wodę z mózgu, wrzucając wszystkich znanych ludzi do jednego worka.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#39

Post autor: dale »

Z tym się zgadzam. Dodatkowo, zwróć uwagę na Annę Lewandowską, z jednej strony też tworzy własne marki, też działa w przysłowiowym marketingu, ale nie lansuje się jako "leżąca i pachnąca", "patrzcie, bo jestem". Była aktywną sportsmenką, zdobyła wiele osiągnięć, teraz wykorzystuje w praktyce wiedzę i doświadczenie. Oni oparli swoje życie na solidnych podstawach i ciężkiej pracy, dlatego mogą sobie pozwolić na niezależność od poklasku publiki, to jest jak najbardziej pozytywne.
Dzisiaj media traktują słowa idol czy gwiazda, równoznaczne z określeniem celebryty, co jest błędem.
Peter007 pisze:
20 mar 2023, 12:14
Jak masz ból dupy że mu wyszło to ty masz problem a nie świat dookoła.
No właśnie, klasa sama w sobie... nic dodać, nic ująć...
Peter007 pisze:
20 mar 2023, 12:14
Szukasz wszędzie zaczepki a później zawsze jest "weź skończ", "nie udzielają się" itp. Jeśli coś napiszesz to licz się z kontrą a nie będziesz udowadniał wszystkim że twoja racja jest najtwojsza
Z kontrą mogę dyskutować, w prostackich pyskówkach nie zamierzam brać udziału - oddaję Ci laur zwycięscy.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Piłka nożna

#40

Post autor: Peter007 »

Ale ty sam ze sobą dyskutujesz.
Najpierw nazywasz Lewego celebrytą.
Później uznajesz że użyłeś złego słowa.
Ale nie daje ci to spokoju i przeszukujesz internet na poparcie że jest celebrytą.
Coś znajdujesz i wrzucasz tu.
No i w końcu uznajesz że jednak źle ktoś napisał.
:lol:
No i w koncu foch. Znowu :clap:
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 501
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Piłka nożna

#41

Post autor: Frey »

Ja tylko na marginesie zauważę, że jakbyście wiedzieli w jaki sposób powstają, np. zalinkowane przez dale'a "artykuły" to uznalibyście, że lepiej nie wrzucać ich jako argument w żadnej dyskusji, bo wstyd. W skrócie: przez studentów/stażystów, na szybko, na kolanie, kopiuj-wklej z innych podobnych źródeł (szczyt profesjonalizmu jak nie są skopiowane tylko z serwisów polskojęzycznych) i zrobione tak, żeby było jak najwięcej kliknięć/wyświetleń reklam. Świetnym przykładem jest ten link z money.pl z galerią 12 zdjęć z krótkimi komentarzami (nie jedna strona ale 12 żeby się klikało). Nikt nie poświęca na to więcej niż pół godziny, bo liczy się ilość wrzuconych artykułów, a nie ich merytoryka czy jakość.
Niestety większość serwisów od dawna prezentuje poziom sławnego pudelka tylko jeszcze nie wszyscy to widzą, myśląc, że czytają "sensowne" źródło.

PS. To absolutnie nie jest przytyk to wrzucającego te linki. Po prostu dobry przykład się trafił. Niby niezłe źródła do linkowania ale jednak nie ;)
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#42

Post autor: Doman »

Panowie już spokoj;)
Idą mecze repry jest o czym dyskutować, nowe powołania, braki, kontuzje no i nowy trener mam nadzieje to wszystko poukłada.
A kasa i celebryctwo to już Lewego broszka nie nasza, bogaty i zdolny jest i ok niech tylko jeszcze gole strzela:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2046
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Piłka nożna

#43

Post autor: Peter007 »

Doman pisze:
20 mar 2023, 15:21
Panowie już spokoj;)
;)
Załączniki
2722-laczy_nas_pilka_HD.jpg
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piłka nożna

#44

Post autor: Doman »

haha dokładnie:)
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna

#45

Post autor: dale »

Doman pisze:
20 mar 2023, 15:21
Panowie już spokoj;)
Idą mecze repry jest o czym dyskutować, nowe powołania, braki, kontuzje no i nowy trener mam nadzieje to wszystko poukłada.
A kasa i celebryctwo to już Lewego broszka nie nasza, bogaty i zdolny jest i ok niech tylko jeszcze gole strzela:)
Oby Mu się mnożyło a nam wątroby wytrzymywały :)
ODPOWIEDZ