Gwiezdne Wojny ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1623
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gwiezdne Wojny ...

#91

Post autor: Szelak »

J.J. Abrams chooses Kodak film over digital for 'Star Wars'
https://www.bizjournals.com/losangeles/ ... -star.html
Harnessing Kodak 35mm and Kodak 65mm film stocks, Star Wars: The Last Jedi had, at the time of writing, taken $1.3 billion worldwide with the total continuing to mount.

Already the highest-grossing film of 2017, this impressive figure made Star Wars: The Last Jedi the ninth-highest-grossing film of all time, as well as the second-highest-grossing film in the Star Wars franchise, following the $2 billion taken by JJ Abrams’ Star Wars: The Force Awakens (2015, DP Dan Mindel BSC ASC), which was shot on Kodak completely.
https://www.kodak.com/en/motion/blog-po ... last-jedi/
Star Wars is the mother of all sci-fi fantasy films, and we weren’t just facing an extraordinarily complex shoot from a technical point-of-view, we also had to honor and protect the legacy of what had gone before, while making an original movie in its own right,” says Mindel.

As far as storytelling goes for the big screen, celluloid film remains the most texturized and powerful medium that exists. It gives you the opportunity to make a feature that will stand out against the sterility of other productions on our screens.

“I was determined, through the lighting, lenses and celluloid, to take Star Wars: The Rise of Skywalker to another level for audiences around the world and, hopefully, to excite other filmmakers as to stellar results film can deliver, whatever their budget.”
https://www.kodak.com/en/motion/blog-po ... skywalker/
Początkowo Rian Johnson również chciał pracować na podobnym sprzęcie, ale firma Kodak nie wspiera procesowania w USA, więc wykorzystano tam kamerę i taśmę 35mm. Epizod IX w całości ma zostać nakręcony na 65mm.
https://star-wars.pl/News/21344,Epizod_ ... mowej.html
https://www.fotopolis.pl/newsy-sprzetow ... -na-prosta
https://ciemnia.org/info/1184-hollywood ... -analogach
W tym roku na taśmie powstawały też inne duże produkcje, m.in. filmy J. J. Abramsa (Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie) oraz Martina Scorsese (Irlandczyk).
https://papaya.rocks/pl/news/branza-fil ... -na-tasmie


W napisach końcowych GW, nawet najnowszych produkcji jest napisane, że kręcone na materiałach Kodaka.

Rzeczywiście, przyznaję, że po zachłyśnięciu się cyfrą, Mroczne Widmo było nagrane na cyfrze, dwie pozostałe być może też:
Przy okazji tej decyzji warto wspomnieć Mroczne Widmo. George Lucas zdecydował się w 1999 roku zrealizować film przy użyciu kamer cyfrowych. Niestety jakość i rozdzielczość obrazu nie była na odpowiednio wysokim poziomie. Skutki tej decyzji odczuwamy do dziś. Mroczne Widmo na Blu-ray odstaje jakościowo względem wszystkich pozostałych tytułów.
https://spidersweb.pl/2013/08/gwiezdne- ... alogu.html

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
:
https://www.imdb.com/title/tt2527338/technical/
Color
Color
Aspect ratio
2.39 : 1
Camera
Arriflex 435 ES, Panavision Primo, Retro C-, E- and T-Series LensesPanavision Panaflex Millennium XL2 Death Star , Panavision Primo, Retro C-, E-, T-Series, ATZ and AWZ2 LensesPanavision Panaflex Millennium XL2 Millennium Falcon, Panavision Primo, Retro C-, E-, T-Series, ATZ and AWZ2 Lenses
Laboratory
Company 3, Los Angeles (CA), USA(digital intermediate)FotoKem Laboratory, Burbank (CA), USAKodak Film Lab, London, UK
Negative Format
35 mm(Kodak Vision3 50D 5203, Vision3 500T 5219)
Cinematographic Process
Digital Intermediate(4K, master format)Dolby VisionPanavision(anamorphic, source format)
Printed Film Format
35 mm(Kodak Vision 2383)70 mm(horizontal, IMAX DMR blow-up, Kodak Vision 2383)D-Cinema(also 3-D version)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41613
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny ...

#92

Post autor: Wojtek »

OK, ciekawe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Gwiezdne Wojny ...

#93

Post autor: daru0105 »

amrowek pisze:
12 kwie 2024, 09:41
daru0105 pisze:
11 kwie 2024, 21:33
Przyznać się który
Ja a co.... w kinie w Wawie przy ul.Gen.Zajączka kino chyba ELektronik się nazywało ale nie było to w marcu tylko jakoś w wakacje. Ale to był odlot... :D

czy mogę się zapisać do klubu... :D
Wklepuję do klubu :D
Ja w kinie Bałtyk w Radomiu
Dla takich chwil się żyje :D
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
gitarrra
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#94

Post autor: gitarrra »

daru0105 pisze:
11 kwie 2024, 21:33
Przyznać się który z was był na premierze Gwiezdnych Wojen w Polsce 30 marca lub 1 kwietnia 1979 r?
Ja zaliczyłem New Hope bodajże w maju.
Widzowie wychodzili z kina oczarowani a krytycy filmowi jechali po filmie jak po burej suce.Że efekty owszem, Ok .Ale cała reszta to generalnie dno i trzy metry mułu.
Jak dobrze ,że jakoś nigdy nie ufałem krytykom filmowym. :D
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gwiezdne Wojny ...

#95

Post autor: Regsoft »

gitarrra pisze:
13 kwie 2024, 11:33
Ja zaliczyłem New Hope bodajże w maju
Jak już wspomniałem w innym wątku - kino Leningrad w Gdańsku ... trafiło mnie i ... trzyma :D

Ps. Przy okazji pochwalę się najnowszymi zakupami (BR - Steelbox):

Mandos.jpg
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4742
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Gwiezdne Wojny ...

#96

Post autor: Mawis »

To ja może tak.pod prąd: mnie nigdy GW nie wciagneły, jakoś nie jaram sie tym :roll: Znam oczywiscie pierwotne pierwsze 3 czesci Lucasa, nawet ostatnio dzieciakom to pokazalem ale nie rzucilo ich na kolana. Ja tez dalszych czesci juz nie łyknąłem...Nie bierze mnie jakoś ta saga i tyle ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gwiezdne Wojny ...

#97

Post autor: Regsoft »

Mawis pisze:
13 kwie 2024, 14:09
jakoś nie jaram sie tym
DGCC :lol:
A jeśli potrzebowałeś o tym poinformować entuzjastów w ich wątku to widocznie miałeś taką potrzebę :D
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4742
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Gwiezdne Wojny ...

#98

Post autor: Mawis »

Regsoft pisze:
13 kwie 2024, 15:11
Mawis pisze:
13 kwie 2024, 14:09
jakoś nie jaram sie tym
DGCC :lol:
A jeśli potrzebowałeś o tym poinformować entuzjastów w ich wątku to widocznie miałeś taką potrzebę :D
Staram sie po prostu zrozumieć :lol:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Gwiezdne Wojny ...

#99

Post autor: Regsoft »

Mawis pisze:
13 kwie 2024, 15:30
Staram sie po prostu zrozumieć
Nudzi Ci się w tak fajny sobotni dzionek, że postanowiłeś sobie trochę potrollować co? :lol:
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4742
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Gwiezdne Wojny ...

#100

Post autor: Mawis »

Regsoft pisze:
13 kwie 2024, 15:53
Mawis pisze:
13 kwie 2024, 15:30
Staram sie po prostu zrozumieć
Nudzi Ci się w tak fajny sobotni dzionek, że postanowiłeś sobie trochę potrollować co? :lol:
Nie, w pracy jestem :mrgreen:
Czytam wątek z zainteresowaniem, nie jestem trollem. Ale ok. Juz sie nie odzywam. Niech Moc będzie z Tobą!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
gitarrra
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#101

Post autor: gitarrra »

Mawis pisze:
13 kwie 2024, 15:30
Staram sie po prostu zrozumieć
Żeby zrozumieć Star Wars ,musisz się im po prostu poddać. :dance:
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Gwiezdne Wojny ...

#102

Post autor: MMarek »

Regsoft pisze:
13 kwie 2024, 13:00
pochwalę się najnowszymi zakupami
Steelbox... :whistle:
Brawo!
Zazdraszczam...

Ja mam tylko wersję "analogową"... :roll:

mando analog.jpg
gitarrra
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2021, 14:35

Re: Gwiezdne Wojny ...

#103

Post autor: gitarrra »

Niestety latka lecą a i "kolega" alzheimer coraz częściej zaczyna odwiedzać ,ale przypomniałem sobie ,że mam przecież jeszcze klasyczną trylogię .
Tyle ,że na zapomnianym już nieco VHS.To obecnie kwalifikuje się chyba jako zabytek. :lol:
20240414_163851.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Gwiezdne Wojny ...

#104

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
13 kwie 2024, 05:59
amrowek pisze:
12 kwie 2024, 09:41
daru0105 pisze:
11 kwie 2024, 21:33
Przyznać się który
Ja a co.... w kinie w Wawie przy ul.Gen.Zajączka kino chyba ELektronik się nazywało ale nie było to w marcu tylko jakoś w wakacje. Ale to był odlot... :D

czy mogę się zapisać do klubu... :D
Wklepuję do klubu :D
Ja w kinie Bałtyk w Radomiu
Dla takich chwil się żyje :D
No masz! Byłem, byłem. Kino Kosmos, Katowice (Koszutka wtedy ale teraz zdaje się to już ścisłe centrum i tak się dzielnia nie nazywa chyba). Ulica Sokolska. Na 99% bo jeszcze do Rialto chodziłem.. no ale Kosmos! No sama nazwa przecież i .. bliżej z akademika.
Pamięć już nie teges i biletów nie zachowałem, ale jak trzeba to załatwię jak ten pastor co go Robert De Niro grał w jednym filmie z Bratem od Pita.
Ech były czasy! Się działo w tych Wojnach kurde! Miodzio.. i tak księżniczka! ;) I ten hippie Czubaka, też miałem wtedy długie włosy i nie siwe, ale nie na całym ciele jak On :? Piękne czasy.
Dziś to już nawet lodów tak nie kręcą.
Arkadyo
Posty: 820
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Gwiezdne Wojny ...

#105

Post autor: Arkadyo »

Mawis pisze:
13 kwie 2024, 14:09
To ja może tak.pod prąd: mnie nigdy GW nie wciagneły, jakoś nie jaram sie tym :roll: Znam oczywiscie pierwotne pierwsze 3 czesci Lucasa, nawet ostatnio dzieciakom to pokazalem ale nie rzucilo ich na kolana. Ja tez dalszych czesci juz nie łyknąłem...Nie bierze mnie jakoś ta saga i tyle ;)
Bo to nie czas, miejsce i wiek. Inaczej sie na to patrzyło mając 12-13 lat w czasach posuchy PRL... To nawet w US było wydarzenie w fantastyce a co dopiero za żelazną kurtyną. Wtedy na mnie zrobiły ogromne wrażenie i zaraziły mnie SF na zawsze. Poprostu miały swój czas, jak wiele innych wydarzeń i tyle.
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ