Fotografia

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#31

Post autor: Carpenter »

Jako fotograf-amator, już trochę "były", musiałem wreszcie poszukać na tym forum wątku o fotografii. I widzę, że wątek śpi. W sumie no nie dziwi, bo pasjonaci fotografii mają swoje fora. Ale akurat dziś słuchając winylowej muzyki zauważyłem, że jeden z moich trzech kotów usiadł na parapecie okna, a że światełko było nastrojowe, wyjąłem z torby aparat, szczęśliwie z założonym obiektywem szerokokątnym, i popełniłem taką oto fotkę:
131228-124415-000-Canon40.jpg
No i może wątek fotograficzny ożyje jeśli Wy też, drodzy forumowicze, pstrykniecie fotki z miejsca siedzenia podczas słuchania swojej winylowej muzy, a potem wkleicie je tu! Jak ktoś lubi robić zdjęcia, na pewno prędzej czy później trafi na ciekawą scenę dziejącą się tuż przed nim samym. Nie zawsze musi to być kot na parapecie! Może to być małżonka przemykająca się w negliżu do łazienki. Najważniejsze żeby było na co popatrzeć i żeby to było uchwycone podczas słuchania muzyki. A więc... PSTRYKAJCIE I WKLEJAJCIE!!!
Darek

Fotografia

#32

Post autor: Darek »

Juz sie robi. Aparat pod reka :D
DSCF6259.JPG
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotografia

#33

Post autor: zoombie »

Carpenter pisze: i popełniłem taką oto fotkę
Całkiem, całkiem, i to pewnie jeszcze z rąsi :)
Ja to aparat używam już tylko do robienia zdjęć do wątku "Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)" i do wrzucania obrazków na disogs ... Ale kiedyś to też się co nieco robiło .... Niestety nie mam w kolekcji żadnego porządnego zdjęcia o tematyce winylopodobnej, a widoki podczas słuchania nie są godne uwiecznienia ;) Ale może kiedyś jeszcze coś wymyślę ...

A tak na próbę i dla wspomnień wrzucę fotkę "z epoki" (zrobioną w 2011 r. ;) ) .
Załączniki
20110621_20301_DSC_0507And2more_950_bw_sm.jpg
Darek

Fotografia

#34

Post autor: Darek »

Pare miesiecy temu strzelilem taka sobie fotke oczekujac na koncert w centrum Dublina moim staruszkiem
Dubnight.jpg
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotografia

#35

Post autor: vinylpiotrek »

Carpenter pisze: Wy też, drodzy forumowicze, pstrykniecie fotki z miejsca siedzenia podczas słuchania swojej winylowej muzy, a potem wkleicie je tu!
Los chciał, że kilka dni temu strzeliłem takie "bezsensowne" ujecie na zasadzie, zepsuć ostatnią klatkę, żeby wywołać błonę przed świętami.
Aparat na krzesło, wężyk, czas B i na pałę 121,122, 123, 124. Wyszło jak wyszło, tak se...ot.
11620033 (kopia).JPG
Obrazek
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotografia

#36

Post autor: vinylpiotrek »

zoombie pisze:A tak na próbę i dla wspomnień wrzucę fotkę "z epoki" (zrobioną w 2011 r. ;) ) .

Załączniki

20110621_20301_DSC_0507And2more_950_bw_sm.jpg
Fotografowanie "żelastwa " na 4 kółkach to uprawiam już dość długo..i czasami dość intensywnie, szczególnie od czasu "powrotu do analoga" w 2012r.
Taki w miarę świeży przykład:
15A_0016 (kopia).jpg
Obrazek
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#37

Post autor: Carpenter »

vinylpiotrek pisze: Fotografowanie "żelastwa " na 4 kółkach to uprawiam już dość długo..
Chyba chciałeś powiedzieć "plastiku" na 4 kółkach :lol:
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#38

Post autor: Carpenter »

zoombie pisze: a widoki podczas słuchania nie są godne uwiecznienia ;)
Tak Ci się tylko wydaje :) Kiedy muza nie będzie absolutnie wciągająca, sięgnij po aparat i siedząc gdzie siedzisz, zwyczajnie przyłóż go do oka, rozejrzyj się, i na pewno zauważysz jakiś fajny kadr!
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#39

Post autor: Carpenter »

Darek pisze:Pare miesiecy temu strzelilem taka sobie fotke oczekujac na koncert w centrum Dublina moim staruszkiem
Pogratuluj Ojcu! ;) Te zielone pierścienie pod mostem są rewelacyjne!
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#40

Post autor: Carpenter »

vinylpiotrek pisze: Los chciał, że kilka dni temu strzeliłem takie "bezsensowne" ujecie na zasadzie, zepsuć ostatnią klatkę, żeby wywołać błonę przed świętami.
Wcale nie takie bezsensowne! A te oczy na ścianie to nieodżałowany Niemen?
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Fotografia

#41

Post autor: vinylpiotrek »

Carpenter pisze:A te oczy na ścianie to nieodżałowany Niemen?
Tak, obok nieodżałowanej NIny Simone
P.S.
Niema ktoś na zbyciu jakiś akcesoriów do lustrzanek Exakta / EXA?
Obrazek
Darek

Re: Fotografia

#42

Post autor: Darek »

Carpenter pisze:
Darek pisze:Pare miesiecy temu strzelilem taka sobie fotke oczekujac na koncert w centrum Dublina moim staruszkiem
Pogratuluj Ojcu! ;) Te zielone pierścienie pod mostem są rewelacyjne!
Staruszek to moj aparat co juz ma 10 lat. Kilka razy zasypany piaskiem, a jest to Fujifilm, FinePix S 5600. Miesiac temu pierwszy raz wymienilem mu akumulatorki. Zdjecia robi takie sobie ale do plyt i nieraz jak cos pstrykne to wystarczy. Myslalem kiedys o powrocie do fotografi ale to za drogi gips
DSCF7278.JPG
DSCF7279.JPG
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Fotografia

#43

Post autor: Carpenter »

vinylpiotrek pisze:
Carpenter pisze:A te oczy na ścianie to nieodżałowany Niemen?
Tak, obok nieodżałowanej NIny Simone
No, jej tam nie zauważyłem. Nie mam jeszcze żadnego winyla Niny Simone :( Ceny na Alle są wysokie. Kiedyś muszę się w końcu zdecydować, bo po prostu nie mam innego wyjścia.

EDIT: Jak napisałem powyższe, coś mnie tknęło i... właśnie kupiłem swoją pierwszą płytę Niny Simone!

http://allegro.pl/nina-simone-my-baby-j ... 95336.html
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Fotografia

#44

Post autor: misienka2008 »

Czy któraś koleżanka lub kolega może polecić jakiegoś dobrego Canona lub Nikona do 3000 PLN dla półzawodowca-dziennikarza? Jeśli można o wadze do 1 kg i metalowej obudowie. Lub jakiś link do fachowych ocen różnych aparatów?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fotografia

#45

Post autor: Wojtek »

Metalowa obudowa? Panie, ciężka sprawa w tych czasach :) Ma być cyfrowy czy analogowy?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ