Winyle i wino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#91

Post autor: SimonTemplar »

Tak. Rekreacyjnie. Trasy są mało wymagające ale ładne. Jest jeszcze w pobliżu Czarna Góra i inne. Niestety z tych miejsc nie korzystałem.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#92

Post autor: SimonTemplar »

Weekend czas rozkręcić na ostro i odreagować. Volume na 12-stą :D :
RED HOT CHILLI PEPPERS - CALIFORNICATION
a do tego koniecznie na czerwono i z kwasem:
Villa Cafaggio Chianti Classico
2014 D.O.C.G. z czarnym kokotem jak z teleranka :D gwarantem najlepszego Chianti 8-) .
Załączniki
181.JPG
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#93

Post autor: cris_wilu »

Widzę Simon że nieźle się wkręciłeś w Chianti. Ja wczoraj bąbelki znaczy się Cava, ale za szybko weszło, zdjęcia nawet nie zdążyłem zrobić :oops:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#94

Post autor: SimonTemplar »

Trochę tak ale tylko w celach naukowo-poznawczych ;) Zgłębiam temat :lol: Od dzisiaj przesiadka na białe dla odmiany na miesiąc lub dwa.
Bąbelki są spoko - okazja jakaś była ? coś się urodziło ? :lol:
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#95

Post autor: cris_wilu »

Nie było specjalnej okazji... Ukochana uwielbia i takie przedłużenie walentynek :lol:
PS. Ja bąbelki też lubię
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#96

Post autor: SimonTemplar »

Jest plan na weekend do wyrobienia :D
Białe - "Dziki Białas" 2017 bo starsze w tym przypadku niewiele wnosi - orzeźwiające do obiadku.
Czerwone - "Colle Marrone Appassimento" w promocji było ;) ALE dooobre, nie pierwszy już raz po nie sięgam- słodko ostre z wykopem do odsłuchów ;).
Załączniki
2.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#97

Post autor: darkman »

Sajmon to Ty już zdrowiuśki jak ryba jesteś :)
Nie bardzo mi się chce fotę robić, ale obrabimy właśnie po lampce włoskiego jakiegoś pod Eltona Johna.. aha skończyło się ...zacne i lekkie ale jak nie ma, to nie ma co pisać :roll:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#98

Post autor: SimonTemplar »

darkman pisze:
06 kwie 2018, 21:58
Sajmon to Ty już zdrowiuśki jak ryba jesteś :)
No nie do końca zdrowy ale Dark po twojemu trudne słowo będzie: Nie było przeciwwskazań :lol:
Na zdrowie :obscene-drinkingbuddies:.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#99

Post autor: cris_wilu »

Simon muszę do Ciebie dołączyć, bo tylko Ty ciągniesz ten wątek. Piękna pogoda dziś, ciepło to pora na białe. Dziś na "rozkładzie" alzackie, z francuskiej strony Renu, Pino Gris. Nie jest tanie, kupiłem przed Świętami w promocji, czekałem na fajną pogodę i się doczekałem. Naprawdę świetne!!
Załączniki
IMG_1698.jpg
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#100

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
07 kwie 2018, 16:15
Simon muszę do Ciebie dołączyć, bo tylko Ty ciągniesz ten wątek. Piękna pogoda dziś, ciepło to pora na białe. Dziś na "rozkładzie" alzackie, z francuskiej strony Renu, Pino Gris. Nie jest tanie, kupiłem przed Świętami w promocji, czekałem na fajną pogodę i się doczekałem. Naprawdę świetne!
Czołem. Trochę ostatnio zaniedbałem. Tak Pogoda dziś boska, ja nadaję z UK i dziś szok +18. Właśnie zasiadłem do odsłuchów po spacerowaniu. Teraz wino kobiety i śpiew :violin: .
A! się mi przypomniało że Francuzi też majo swe oznaczenia certyfikacji produktów AOC czy jakoś tak :think:
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#101

Post autor: cris_wilu »

SimonTemplar pisze:
07 kwie 2018, 17:31
A! się mi przypomniało że Francuzi też majo swe oznaczenia certyfikacji produktów AOC czy jakoś tak :think:
Zgadza się. Nie jestem pewien czy to właśnie Francuzi nie byli pionierami w certyfikowaniu jakościowych win, bo system AOC (Apelation d'Origine Controlee) wprowadzili w latach 30 XX w. To wino oczywiście pochodzi z apelacji alzackiej. Naprawadę polecam!!! Fajnie że u Ciebie na Wyspach też pogoda dopisuje :D
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#102

Post autor: SimonTemplar »

Moser XV Cabernet Sauvignon
Producent: Chateau Changyu Moser XV Co. Ltd China.

No karkołomne zadanie miałem wczoraj Panowie :D
Zmierzyłem się ja a raczej moja wątroba z chińskim winem. A jak! Się na świat nie ma co zamykać. Przeżyłem :lol:
I jestem zaskoczony :shock: bo smakowało inaczej, ciekawiej niż normalne C.S. = bardzo dobrze!
Gonią świat chłopaki na każdym polu jak widać.
Jest to dobry przykład że warto sięgać/próbować i dawać szansę innym produktom a nie tylko znanym i wychwalanym pod niebiosa.
Załączniki
11.JPG
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Winyle i wino

#103

Post autor: dale »

Chylę czoła przed odwagą, ja jednak mam układ z wątrobą, więc pozostanę w kręgu bardziej konserwatywnym :)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#104

Post autor: SimonTemplar »

Nowi na rynku mają ciężko a jak do tego są z Chin to się muszą ekstra namęczyć coby ich doceniono ;) .
Podobne doznania i przemyślenia miałem jak mój dobry kolega, pasjonat i nie boję się go nazwać znawca whisky, poczęstował mnie właśnie chińską "łychą". Wiedział drań że już swoje co nieco wiem w temacie tego trunku i drań upajał się tym jak mi gały wylazły ze zdziwienia po pierwszym łyku. Od tamtego czasu przestałem patrzeć tylko na włoską, francuską czy szkocką półkę ;)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#105

Post autor: Merrick »

SimonTemplar pisze:
14 kwie 2018, 23:10
Zmierzyłem się ja a raczej moja wątroba z chińskim winem. A jak! Się na świat nie ma co zamykać. Przeżyłem
I jestem zaskoczony bo smakowało inaczej, ciekawiej niż normalne C.S. = bardzo dobrze!
Pewnie dlatego że jest w nim cała tablica Mendelejewa :D A na języku zapewne poczułeś pierwiastki o niestabilnej budowie atomowej no i stąd twe odczucia jak powiadasz " bo smakowało inaczej" :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ