Winyle i wino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#166

Post autor: SimonTemplar »

Oj będzie! tym razem o włoskich samogonach zagryzanych lokal streatfood ;) Jedno małe miejsce na które trafiłem - zryło mi beret doszczętnie :lol: zmieniło pogląd na świat jedzenia i trunków. Takiej emocjonalnej reakcji u bliskiej osoby po wypiciu wina i zjedzeniu lokalnego specjału nie widziałem jak żyję :shock: potok łez... :lol: Po 60 km pieszego szwędania (licznik ciągle bije :D ) będzie co opowiadać ... :lol:
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#167

Post autor: cris_wilu »

Czekamy, czekamy cierpliwie. No i fotorelacja będzie mile widziana :lol: Miłej zabawy Simon!!!
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#168

Post autor: cris_wilu »

Odświeżam wątek. Simon nie może brać wszystkiego na swoje barki. Polecam taki zestaw: Francję: Petit Chablis i Włochy: Masi Masianco oraz Marcusa Millera koniecznie. Jest gorąco, po rowerze, spacerze, joggingu należy się zrelaksować. Wasze Zdrowie Panie i Panowie!!!!
Załączniki
DSC_0887.JPG
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#169

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
10 cze 2019, 00:06
Odświeżam wątek. Simon nie może brać wszystkiego na swoje barki. Polecam taki zestaw: Francję: Petit Chablis i Włochy: Masi Masianco oraz Marcusa Millera koniecznie. Jest gorąco, po rowerze, spacerze, joggingu należy się zrelaksować. Wasze Zdrowie Panie i Panowie!!!!
Przyznam, temat zaniedbałem. Niestety dopadł mnie refluks i winko nie jest wskazane 😂 ew. łyczek i to wszystko.
Crisu - ten Masi fajny jest znam/pamiętam 😉 No i Marcus Miller jak ulał do tego 👍👍👍
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#170

Post autor: cris_wilu »

SimonTemplar pisze:
10 cze 2019, 07:56
Przyznam, temat zaniedbałem.
Nie, no co Ty Simon dzięki Tobie ten wątek żył.
SimonTemplar pisze:
10 cze 2019, 07:56
Niestety dopadł mnie refluks i winko nie jest wskazane
Uuuu, szkoda, mam nadzieję że to chwilowe i wrócisz do formy... tyle świetnych trunków czeka... Postaram się w miarę możliwości ciągnąć ten wątek dla Ciebie.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#171

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
10 cze 2019, 22:47
Uuuu, szkoda, mam nadzieję że to chwilowe i wrócisz do formy.
Dzięki wielkie za dobre słówko :D
Mam fajny materiał z listopadowego wyjazdu. Postaram się wrzucić na weekendzie ;)
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#172

Post autor: cris_wilu »

SimonTemplar pisze:
10 cze 2019, 23:04
Mam fajny materiał z listopadowego wyjazdu. Postaram się wrzucić na weekendzie
Czekamy, czekamy :dance:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#173

Post autor: SimonTemplar »

IMG_9304.JPG
TRIADE - białe wytrawne (Italia, Campania)
Wczorajsza degustacja. Butla już pusta ;)
Jest to intrygująca i pyszna mieszanka trzech tradycyjnych winogron: Greco, Fiano i Falanghina.
Powstaje z częściowego starzenia w małych dębowych beczkach ;) .
Bardzo lubię miksy szczepów - daje to często ciekawy efekt smakowy.
Wiele lat temu gdzieś czytałem jak to z lekką pogardą patrzyli sędziowie na targach winiarskich na takie eksperymenty.
Bo to profanacja tak mieszać zacne szczepy, bo to nie wypada itp. :lol: Jakoś tak pisali (snafcy :roll: )
Przeciętnemu konsumentowi (jak mi) to zwisa ;) grunt że smakuje :handgestures-thumbup:

Słucham do tego naprawdę zajebistej jazzowej nuty. Normalnie zakochałem się w tej płycie.
Abdullah SAMI - Peace Of Time (reedycja)
brałem z tej strony: https://abdullahmsami.bandcamp.com/album/peace-of-time
Dla zainteresowanych jest tam do poczytania ciekawa historia powstania tej reedycji.

NIE MA TO JAK DOBRY SWOJAK !
a do tego dobrze zagryziony ;)

Takie "coś" mi się Panowie przytrafiło... ale uprzedzam, ckliwy jestem i jak ktoś nie lubi pitolenia o winie i żarciu to olać temat i nie czytać ;)

Ubiegły rok, listopad, miasto Pisa.
Mały plac (Piazza delle Vettovaglie), z dala od turystów - głównie lokalni mieszkańcy, mały targ, lokalne produkty, szmaty, graty, bibeloty, antyki a nawet i winyle...Uwielbiam takie dziury. Normalność i proza życia...
Na tym placu mini kiosk/sklepik - taka dziura w ścianie. Właściciel to starszy Włoch co dojeżdża na mopliku razem z dymionem między nogami :shock: Podszedł do ściany, dwoma ruchami otworzył biznesik... Patrzę do środka... bida ogólnie.
Ale bystre oko spragnionego dostrzega na półce kanisterek z kranikiem i napis VINO :P
Forumowym zwyczajem zawołałem "BIERE!"
Gość miły nalał w plastik czerwonego trunku i zaproponował "coś na ząb". Pieczeń ze świeżym bakłażanem i oliwkowymi pastami WSZYSTKO swojskiej roboty. Całość zapiekana. Zapłaciłem. Siadłem niedaleko na krawężniku omiatając wzrokiem cały placyk i żonkę co lata między straganami.
Pociągnąłem dużego łyka i dostałem wytrzeszczu :shock: dosłownie. Jak żyję nie próbowałem tak dobrego wina. Drugi łyk, trzeci, zagryzam tą bułą, chwila skupienia i mi się oczy zaszkliły ze szczęścia! (sorry ale wrażliwy chłop ze mnie :lol: ). Ja pikole! co to były za smaki! Doszła do mnie żonka i mówi co tak siedzisz i żresz sam ?! A dla mnie? Dobre to? Mówię do niej: nic straconego, chodź bo ja chcę dokładkę ;) Utrzymałem emocje na wodzy coby nie pokazać jak mi podeszło. Ciekaw byłem Jej opinii. Gość polał znowu w dwa kubki i zrobił po zapiekańcu. Reakcja mojej żonki była taka sama tyle że więcej łez :lol: Za-je-bi-ste wino i równie pyszna, swojska kanapka.
Repeta szła za repetą. Gość się patrzył na nas jak na pomylonych. Nie pamiętam ile kubków tego wina wypiliśmy (pięć na głowę :think: )
Podpytałem go co to za wino. Nie była to łatwa konwersacja. Bariera językowa. Ogólnie wino przywozi ( na tym komarku w dymionie) z małej winnicy od znajomych. To było młode Chianti z ostatnich zbiorów. Bardzo mocne, ostre, intensywne, chłodne Cudo! Najlepsze jakie było mi dane pić.
Wrócę w to miejsce kiedyś. Choćby tylko po ten mały plastikowy kubek z winem. 8-)

Piazza delle Vettovaglie https://www.visittuscany.com/en/attract ... ttovaglie/
IMG_7550.JPG
IMG_7549.JPG
IMG_7548.JPG
IMG_7547.JPG
IMG_7544.JPG
IMG_7542.JPG
IMG_7539.JPG
Obwoźny kram z akcentem Pink Floyd ;-)
Obwoźny kram z akcentem Pink Floyd ;-)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 18:29 przez SimonTemplar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#174

Post autor: Wojtek »

Dzięki za reportaż :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#175

Post autor: SimonTemplar »

Proszę Wojtku :) Przyznam że lubię takie manewry ;)
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#176

Post autor: cris_wilu »

No nie było mnie kilka dni na winyl.net i w tym czasie takie coś Simon przekazał... Czapki z głów Simonie :clap: :clap: :clap: Piękny reportaż, koparka mi opadła do samej ziemi :character-oscar:
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Winyle i wino

#177

Post autor: eu4yaon »

Simon to potrafi narobic smaka :clap:
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#178

Post autor: SimonTemplar »

Dzięki Panowie :pray: Miło że nie zanudzam tymi bądź co bądź banalnymi opowiastkami ;) To motywuje do pisania. Jak ktoś z Was gdzieś wciągnie coś dobrego a tym bardziej popije dobrym trunkiem to dawajcie fotę! Zdjęcia płyt kręcących się w tle miłe widziane :handgestures-thumbupleft:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#179

Post autor: SimonTemplar »

Charles Mingus ‎– Mingus Ah Um
a do popitki:
Desire Lush & Zin 2018 (Pasqua. Italy-Puglia. Primitivo)
Dziś odbył się finał Wimbledonu. Djokovic vs Federer.
Jestem fanem tenisa więc myślę sobie tak :think::
Po obiadku otworzę butelczynę, posłucham Mingusa i o 14:00 zasiądę do meczyka.
TAK się kwa chłopaki rozegrali że im zejszło 5 godzin! Z emocji i skupienia butelka się skończyła :lol:
Świetne winko. Mój styl. Wytrawne, czerwone mocno pikantne winko ze śliwkowym posmakiem :handgestures-thumbupright:
Załączniki
IMG_0357.JPG
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Winyle i wino

#180

Post autor: klin »

SimonTemplar pisze:
14 lip 2019, 21:39
TAK się kwa chłopaki rozegrali że im zejszło 5 godzin! Z emocji i skupienia butelka się skończyła
Ja nie siadam do meczyków bo w 5 godzin to bym ze 3 takie butelki musiał obrócić... :D
ODPOWIEDZ