Winyle i wino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#136

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
08 wrz 2018, 20:46
Łoł... Gdzieś Ty Simon to wynalazł???
Nałogowcy tak majo ;) ciągle szukają :D
cris_wilu pisze:
08 wrz 2018, 20:46
jak tam Włoszki z poprzedniego postu?
Cudne. Passimento to dziesiątkujemy całą rodziną - petarda- taki mix merlota z valpo, polecam czerwone jak i białe.
arturxyz pisze:
08 wrz 2018, 21:10
....nie wino ale kasę można trzepać na wszystkim.....
Widziałem że chłopaki z Meta mocno to reklamują na Instagramie.
Dobrego Szkota - single malta to to nie przebije ale trza zrobić risercz i zakosztować :D
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#137

Post autor: cris_wilu »

Passimento piszesz. Cóż, Simon trza spróbować. Toż to Twoja rekomendacja :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#138

Post autor: darkman »

SimonTemplar pisze:
08 wrz 2018, 22:10
Cudne. Passimento
W Polsce nie mogę tego znaleźć. Apassito wszędzie mi chcą wcisnąć, ale to kwas zdaje się.
Wilu, znalazłeś gdzieś w city?
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#139

Post autor: cris_wilu »

darkman pisze:
10 wrz 2018, 10:51
W Polsce nie mogę tego znaleźć
Szczerze to nie szukałem. Simon tu rekomenduje, więc trza się rozejrzeć. Jak znajdę to na pewno Drogi darkamanie będę informował. Może jeszcze w tym tygodniu ruszę na łowy :think:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#140

Post autor: SimonTemplar »

Chlopaki, może być problema bo je biorę z MajesticWine UK :( i tak na szybko myśląc to to może być lane głównie dla Majestica :think:
Nie mam pewności czy jest dystrybutor na Polskę :think:
Choć możliwe że jest ale pod inną etykietą itp. Tak to często bywa marketingowo :roll: . Warto szukać BO zarówno czerwone jak i białe są świetne.
Ale powęszę, obiecuję ;)
https://www.majestic.co.uk/wines/passimento-13178
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#141

Post autor: darkman »

Sprawdziłem te krajowe nety "wina włoskie", ale dupa kwas.
Wilu daj znać jakby co? Ja się również zorientuję na mieście. Możliwe, że da się zamówić. Jakoś nie przepadam za dialogami sprzedawców w winotekach, coś jak audiowoodu, choć Ci od win przynajmniej są na lekkim gazie. To ich jakoś tłumaczy. W tłoku.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#142

Post autor: SimonTemplar »

„Na szybko” bo nadaję „undercover” z roboty to producentem jest Pasqua. W Polsce widzę co nieco tutaj:
http://www.northcoast.com.pl/produkt/in ... d/65/#opis
Oczywiście inne butle itp. Może uda mi się porównać skład. Passimento, z tego co pamiętam :think: to zlepek trzech Szczepanów :lol: Merlota, Valpo i coś tam jeszcze ...
Bardolino i Amarone z tej stronki to klasyczne i cenione wina. Zbliżone będą dużo smakiem do tego Passimento. Wytrawne, ciężkie wino, z dużą zawartością alkoholu, często 15%, da się łatwo wyczuć specyficzną słodycz i zapach dla tych gatunków. Takie kredki świecowe :lol:
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#143

Post autor: cris_wilu »

darkman pisze:
10 wrz 2018, 11:23
Sprawdziłem te krajowe nety "wina włoskie", ale dupa kwas.
Rzeczywiście "dupa kwas"
@Simon ten northcoast to dostarczają do sklepów, hoteli, restauracji więc może być ciężko. Trzeba szukać dalej. Jak darkman pisał może na mieście w jakiś niedużych sklepach się znajdzie :think:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#144

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
10 wrz 2018, 18:59
@Simon ten northcoast to dostarczają do sklepów...
Fakt :( .
Tak jest często - rozlewane na wyłączność pod danego dystrybutora.
Będę się uważniej przyglądać w przyszłości temu co polecam - mea culpa. Jak widać nie wszystko wszędzie jest dostępne.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#145

Post autor: cris_wilu »

Nie przejmuj się Simon. Nawet jak nie można spróbować to fajnie też poczytać co piszą inni miłośnicy wina. Takie recezenzje są fajne, bo jak słusznie napisał darkman czasami (nie zawsze) ciężko się gada z fachowcami czy sprzedawcami albo się czyta superhiper przeintelektualizowane recenzje fachowców.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Winyle i wino

#146

Post autor: darkman »

SimonTemplar pisze:
10 wrz 2018, 12:03
Bardolino
Wzmiankowane z oznaczeniem "B"-y (jak w linkowanej hutrowni), swego czasu miałem kupiwszy jakoś w okresie paschalnym, zwiedziony reklamą. Nie pamiętam detali, ale złe nie było.
Wilu na Pańskiej jest taka winoteka z ofertą dla restauracji i hoteli, przejdę się do nich i postawię trudne pytania /nawet moja wątroba ma u nich jakąś zniżkę zdaje się, bo dostaję newsa na phone, dla niej/.
cris_wilu
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2016, 20:17
Gramofon: Technics SL Q2
Lokalizacja: Warszawa

Re: Winyle i wino

#147

Post autor: cris_wilu »

@dark widzę że na Ciebie to można liczyć. :clap: Jak będę na mieście, też się porozglądam i zdam relację co i jak.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Winyle i wino

#148

Post autor: zelazny »

Panowie pomyślałem sobie, że w ten weekend, pierwszy raz chcę samotnie opróżnić winko. Doradźcie jakieś dobre winko na przykład z Morisona. Lubię czerwone. Simon? :)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Winyle i wino

#149

Post autor: SimonTemplar »

cris_wilu pisze:
10 wrz 2018, 20:00
bo jak słusznie napisał darkman czasami (nie zawsze) ciężko się gada z fachowcami czy sprzedawcami albo się czyta superhiper przeintelektualizowane recenzje fachowców.
Spoks ;) Dokładnie jak piszecie - szlag mnie trafia jak ten bełkot słyszę. Normalnie jak handlarze samochodów. Przerabiałem to nie raz.
Panowie powiem tak: Jak płacę drogo to biorę to co znam, coś z polecenia lub de-gu-sta-cja.
Nie każdy sklep to oferuje ale jest z tym coraz lepiej :)
Nie znam waszych preferencji winiarskich oprócz tych które każdy za młodu pewnie zaliczał :lol:. Jest to duże ryzyko powiedzieć "bier to bo mi smakuje". Ja jak widać jestem trochę "skrzywiony" i to robię :lol: Choć jak by tak zbudować mały profil osobowy, co Ci ostatnio smakowało, jakie preferujesz, do czego pijesz (nie mówię o lustrze ;) ) itp to myślę że dalibyśmy radę :think:
Znawca ze mnie żadem ale z czasem nauczyłem się że szkoda życia i zdrowia na kiepskie wina - a takich jest mnóstwo. Całe markety zalane tanim dziadostwem. Ogólnie świadomość ludzi nt win rośnie. Stąd też mamy winoteki i to jest dobry kierunek. Jak gdzieś w okolicy jest winnica to jeszcze lepiej - można dostać szoku pijąc wino z takowej i ze sklepowej półki. Niestety znam osoby, które pijąc latami sklepowe słodkie/półsłodkie "pierwsze lepsze" tak się przyzwyczaiły że w zderzeniu z prawdziwym winem są lekko mówiąc rozczarowane :lol: .
Nie mówię że markety itp to samo zło ale raczej trzeba ostrożnie :lol:
Gały wychodzą mi z zachwytu gdy mam okazję popróbować wina "u źródła" czyli w miejscu gdzie powstaje. To jest przepaść smakowa i szok uczta aż łzy z radości lecą (taki ckliwy jestem :lol: )
Wino to dla mnie temat rzeka, mógłbym klepać tak do rana 8-) choć czuję że przynudzam ;)
P.S.
Szykuje mi się mała wyprawa, późną jesienią, w poszukiwaniu najlepszego Chianti ;) więc pozwolę sobie wpakować foto relację.
Aby nie było takiego perfidnego offtopu to będą też foty z lokalnego sklepu z płytami.
zelazny pisze:
10 wrz 2018, 21:33
pierwszy raz chcę samotnie opróżnić winko. Doradźcie jakieś dobre winko na przykład z Morisona. Lubię czerwone. Simon? :)
Zelazny - samemu pierwszy raz opróżnić winko i do tego czerwone? może być ból dnia następnego :lol:
Patrzę na stronę tego Morrisona i tam szału nima. Ale ty chłopie jesteś w dobrej sytuacji! Rwij do najbliższego MajesticWine i tam mamy pole do popisu. Bierz czerwone i białe z tego postu:viewtopic.php?p=216778#p216778 a jak obalisz oba to obsmaruj mnie tu proszę na co Cię usadziłem ;)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2018, 08:23 przez SimonTemplar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Winyle i wino

#150

Post autor: zelazny »

Simon w moim miasteczku nie ma MajesticWine. :(
ODPOWIEDZ