Digitalizacja płyt winylowych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#46

Post autor: cooledit »

Gramofonik pisze: w końcu to made in home
Dokładnie. Nie było by w twoich metodach czy podejściu do sprawy jakiejś nazwijmy to nadgorliwości, gdyby to miało służyć do celów szerszych, w szerszym gronie, gdzie liczy się też połysk i wygląd ale do celów swoich,własnych i prywatnych? No chyba, że ma się tyle wolnego czasu że to ma służyć też zabiciu totalnej nudy.
Nic to, najważniejsze jest osiągnięcie celu który daje satysfakcję osobie która się tego podejmuje.
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#47

Post autor: Gramofonik »

cooledit pisze:
Gramofonik pisze: w końcu to made in home
Dokładnie. Nie było by w twoich metodach czy podejściu do sprawy jakiejś nazwijmy to nadgorliwości, gdyby to miało służyć do celów szerszych, w szerszym gronie, gdzie liczy się też połysk i wygląd ale do celów swoich,własnych i prywatnych? No chyba, że ma się tyle wolnego czasu że to ma służyć też zabiciu totalnej nudy.
Nic to, najważniejsze jest osiągnięcie celu który daje satysfakcję osobie która się tego podejmuje.
Odpowiem ci tak:

Jak dziś patrzę na te wszystkie zdjęcia okładek które zrobiłem aparatem, to chętnie bym cofnął czas ;) I zrobiłbym to porządnie
Czasu nie cofnę ;) ale nigdy już nie zdigitalizuję okładki aparatem :)

Nawet taką, chałupniczą metodą, czyli skaner A4, można to zrobić przyzwoicie. Owszem trochę pracy to wymaga, ale efekt końcowy, zazwyczaj, wynagradza stracony czas.
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#48

Post autor: cooledit »

Wybacz kolego ale jest aparat i jest aparat. J natomiast nigdy bym nie sięgnął po skaner bo zawsze trafiałem jakieś dziadostwo co miało być dobre i za niemałe pieniądze. Kwestia doświadczenia jak widać ma jakieś znaczenie przy wyborze metody. Robiąc zdjęcie w formacie RAW możesz wrócić do jego edycji nawet po latach i obrabiać jak świeży materiał. I mnie ta metoda odpowiada. O zeskanowanych na szczęście już zapomniałem :) .
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#49

Post autor: Gramofonik »

A ja na to, jak w pokerze: sprawdzam

Pokaż wynik tych zdjęć, to wtedy sobie porównamy :)
Awatar użytkownika
cooledit
Posty: 1821
Rejestracja: 13 lut 2016, 15:02
Gramofon: Acoustic Solid
Lokalizacja: Kraków

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#50

Post autor: cooledit »

??????????????????????????????????????????????????????????????
Acoustic Solid Classic Wood Black + Rega 303 + Goldring 2100 --> Graham Slee Era Gold V + PSU 1 --> Primare CD32 + I32 --> Focal CHORUS 836VW, kilka drucików z Acoustic Zen i Tara Labs
Gramofonik
Posty: 360
Rejestracja: 29 sie 2015, 16:56

Re: Digitalizacja płyt winylowych

#51

Post autor: Gramofonik »

Z ciekawości chciałem zobaczyć jak wyglądają zdjęcia, zrobione dobrym aparatem, okładek płyt winylowych
ODPOWIEDZ