Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Re: Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#16

Post autor: falon »

chudy_b pisze:
KasparHauser pisze: Najbardziej ciekawi mnie wygląd UI :)
Może jakaś analiza funkcjonalna?
Proste, mozliwosci discogs bez opcji sprzedazy lub z, plus aplikacje mobilne. Discogs ma wszystko co potrzeba tylko brak aplikacji. Nie bez powodu nikt sie nie wychyla z inwestycjami. Discogs jest najwieksza baza i jak im ktos zagrozi to po prostu zrobia owe apki i pozamiataja.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#17

Post autor: chudy_b »

Średnio mi się widzi porywanie na discogs na dzień dobry. Trzeba sypać swoją kupkę powoli we własnej piaskownicy niekoniecznie wzorując się na gigantach, którzy być może popełnili błędy na początku i teraz ich to hamuje.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#18

Post autor: Wojtek »

KasparHauser pisze:Najbardziej ciekawi mnie wygląd UI :) .
Na to jeszcze zdecydowanie za wcześnie.
falon pisze:czy po prostu takowej nie bedzie i kazdy mialby tworzyc wlasne tytuly i inne dane jednorazowo dla siebie?
Tak.
chudy_b pisze:Zaciągnięcie obcej bazy jest wątpliwe prawnie.
Jest wiele baz z darmowym dostępem do danych.

Powtarzam dla tych, którzy chyba czegoś nie zrozumieli: nie zamierzam robić konkurencji dla discogs.
Ergo: nie planuję tworzyć w ramach tego projektu ogólnej bazy fonograficznej, jak discogs.
falon pisze:Discogs ma wszystko co potrzeba tylko brak aplikacji.
Ja akurat jestem jednym z tych, którzy nie przepadają za Discogs i nie używają tego serwisu ;)
falon pisze:Discogs jest najwieksza baza i jak im ktos zagrozi to po prostu zrobia owe apki i pozamiataja.
Tym bardziej nie ma sensu robić kolejnego klona.
chudy_b pisze:Trzeba sypać swoją kupkę powoli we własnej piaskownicy niekoniecznie wzorując się na gigantach, którzy być może popełnili błędy na początku i teraz ich to hamuje.
O to chodzi.

Ja tą aplikację widzę bardziej jako podręczne narzędzie kolekcjonera. Słowem kluczowym będzie dowolność zarządzania danymi.
Chcesz dodać kolejną pozycję ręcznie? Nie ma sprawy, uzupełniaj pola, dodaj jakie chcesz notatki i zapisuj.
Chcesz się posiłkować danymi z otwartych baz? Nie ma sprawy, wyszukaj sobie coś co najbardziej przypomina to co masz, program zassa dane i uzupełni pola. Potem Ty decydujesz czy te dane tak zostawiasz czy też je sobie edytujesz pod siebie.

Synchronizacja danych z zdalnym serwerem (to także byłaby funkcjonalność opcjonalna) miałaby na celu głównie eksponowanie swojej kolekcji (np. podając link w stopce forum) i kwestia kopii zapasowej czy też wygodny sposób przenoszenia danych między własnymi urządzeniami mobilnymi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#19

Post autor: falon »

Juz jasniej. Teraz ma to sens.
Ale musi miec mozliwosc zaciagania danych z discogs bo inaczej ni h....a usiade tyle dni zeby dodac 100% recznie. :)
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#20

Post autor: Acia »

dzień dobry, ja mimo wszystko oprócz funkcjonalności chciałabym aby była ładna :D Chciałabym widzieć ładne okładki płyt, przemieszczać się miedzy płytami w prosty sposób, móc skanować kody i sprawdzać czy dany numer jest odzwierciedleniem oryginału. Nie znam się na tym aż tak bardzo ale używałam chyba 3 aplikacji na androida i zawsze odrzucało mnie brzydkie tło, brzydkie ikonki:)Aplikacja Discogs wydawała się miła ale nie działa offline i dodawanie do
biblioteki przez skan mimo, iż ta opcja jest wbudowana.
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#21

Post autor: falon »

Acia tego nie będzie z powodu braku wspólnej bazy tysięcy (i więcej) płyt.
Chyba, że skanowanie spowoduje wyszukiwanie w bazie discogs i zassanie danych.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#22

Post autor: Acia »

Temat powinien się nazywać Aplikacja do katalogowania płyt- wysyp marzeń :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#23

Post autor: Wojtek »

Acia pisze: Chciałabym widzieć ładne okładki płyt
Jak sobie zrobisz ładne zdjęcia to będą ładne okładki :)
Acia pisze:móc skanować kody i sprawdzać czy dany numer jest odzwierciedleniem oryginału.
Discogs pozwala na przeszukiwanie swojej bazy kodów kreskowych więc nie widzę problemu by w taki sposób użytkownik mógł zasysać dane z zewnętrznej bazy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Re: Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#24

Post autor: falon »

Wojtek pisze: Jak sobie zrobisz ładne zdjęcia to będą ładne okładki :)
jak zadbasz o zasysanie także tej skromnej rzeczy to nie trzeba będzie robić zdjęć.
Ale zrobienie przez opcję wbudowaną w aplikację zajmie wcale nie więcej czasu.
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#25

Post autor: Wojtek »

falon pisze:ak zadbasz o zasysanie także tej skromnej rzeczy to nie trzeba będzie robić zdjęć.
Z tego co pamiętam z opisów w wątku o aplikacjach to Discogs nie pozwala na ściąganie okładek.
Zresztą, okładka z wpisu Discogs niekoniecznie musi się zgadzać z naszym egzemplarzem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
falon
Posty: 133
Rejestracja: 17 lut 2014, 23:54

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#26

Post autor: falon »

No problemu nie widze bo jak pisalem twoja apka pewnie pozwoli na zdjecie w trakcie robienia wpisu.

Ogolnie to ty na powaznie czy skonczy sie na marzeniach? Jaki przewidujesz termin wykonania?
Dual CS 704; Denon PMA-355UK; Infinity Reference 30; CD Marantz CD6000OSE; Tape Sony TC-KB820S QS
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#27

Post autor: Wojtek »

falon pisze:No problemu nie widze bo jak pisalem twoja apka pewnie pozwoli na zdjecie w trakcie robienia wpisu.
Tak.
falon pisze:Ogolnie to ty na powaznie czy skonczy sie na marzeniach?
Szkoda słów na takie pytania.
falon pisze:Jaki przewidujesz termin wykonania?
Nawet nie wiem kiedy zacznę :D Na razie mam ważniejszy i bardziej złożony projekt do skończenia.
Trzeba jakoś stanąć na nogi, a ta aplikacja mi tego raczej nie zapewni, więc póki co mogę to co najwyżej traktować jako coś pobocznego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#28

Post autor: Acia »

Wojtek pisze:Z tego co pamiętam z opisów w wątku o aplikacjach to Discogs nie pozwala na ściąganie okładek.
dokładnie tak, w wersji mobilnej okładki nie są widoczne
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#29

Post autor: JacK »

Chciałbym aby taka aplikacja była na urządzenia mobilne i koniecznie aby stan moich płyt wraz z okładkami działał offline. Do szału mnie doprowadza brak zasięgu sieci komórkowej gdy staram się zrobić jakieś zakupy z komisu mieszczącego się w piwnicy czy jak ostatnio pojechałem na zakupy do kolekcjonera mieszkającego w kaczej dupie, a tam brak zasięgu. Nie jestem w stanie spamiętać wszystkiego co mam, poszczególnych wydań, więc taka aplikacja wspomoże mi pamięć.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Aplikacja do katalogowania płyt - koncert życzeń

#30

Post autor: Wojtek »

Tak JacK, o to głównie chodzi by była to aplikacja offline.
Funkcje online byłyby jedynie wspomagające (ściąganie danych z publicznych katalogów, synchronizacja, itp.).

Zbadałem ostatnio temat biblioteki Qt i okazuje się że będę mógł z niej skorzystać nieodpłatnie, co jest dobrą wiadomością, bo niezmiernie ułatwi to robotę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ