Zgrywanie płyty winylowej do komputera

Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#16

Post autor: Czołgista »

Podczepię się pod temat :)
Jakiś czas temu zainstalowałem audacity i się bawię, chwilkę zajęła mi walka z brumieniem, wydaje mi się że ją wygrałem :)
Chcę trochę płyt zdigitalizować pod nocne słuchanie, za głośno się nie da, i tak siedzę wtedy tyłem do kolumn i z boku,
wstawać nie trzeba do zmiany strony, no i płyty się oszczędza 8-)
Niestety kabel od komputera do wzmacniacza ma prawie 7m.
Zrobiłem kilka sampli i chciałbym upiec 3 pieczenie na raz :)

Opis toru :wkładki różne + Saba PSP 250 + tania przejściówka din-rca + Yamacha A-S300 + tania przejścówka rca-mini jack 1,5mb + przedłużacz mini jack 5 mb bardzo tani (3,5zł) + w kompie jakaś karta 7+1 .

1. Na jednej płycie na 3 kawałkach ze strony B występują zniekształcenia, czy to jest efekt zużytej płyty przez wielokrotne
odtwarzanie ? mam jeszcze inną płytę gdzie to występuje ale mniej wyraźnie, wcześniej się z tym nie spotkałem, lub po prostu tego nie pamiętam.
Płyta umyta , nawet 2 razy, igły czyste, umyte, wkładki skalibrowane na 4 różnych szablonach, poniżej sample jednego kawałka na 3 wkładkach, nic nie ruszane w audacity :
ts_at12e.flac
ts_at95e.flac
ts_m91.flac

2. Czy słychać która wkładka gra najlepiej ?
Bo ja po różnych testach/odsłuchach zaczynam mieć jakieś omamy, i chyba do tego zaczynam słyszeć jakieś głosy :mrgreen:
widzenia jeszcze nie miałem, ale chyba jestem na dobrej drodze, bo we śnie już miałem ze dwa objawienia i jedną wizję :D

3. W jakim celu zgrywam na kompa napisałem na początku, i jak dla mnie jest OK, ale nie mam porównania.
Warto zainwestować w lepszy kabel, czy zostawić jak jest, w zasadzie to sprzydało by się jakieś trzeźwe spojżenie :D
Bo mam jakieś wrażenie że zaczynam gonić własny ogon przy okazji dzieląć włos na czworo :shock:

Kiedyś kupiłem pakiet polskich płyt , niesamowicie brudnych, po umyciu bardzo fajnie grają,
Połomski

Wszelkie uwagi na temat mojego ripowania mile widziane.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#17

Post autor: eenneell »

Ja sądzę, że zgrywanie winyli na komp nie ma sensu.
Teraz są radia internetowe...nie pomnę nazwy- ale wszystko sobie puszczasz... słuchałem... osobiście nie używam :(
Jeżeli masz rarytasy winylowo -szelakowe; to tak! to wtedy ma sens...
Czołgista pisze:Chcę trochę płyt zdigitalizować pod nocne słuchanie, za głośno się nie da, i tak siedzę wtedy tyłem do kolumn i z boku,
wstawać nie trzeba do zmiany strony, no i płyty się oszczędza
To w takim przypadku lepiej pobawić się w zmieniarkowy gramofon, albo taki z funkcją repeat :idea:
A może w zwykły, ale dobry Kaseciak :?:
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#18

Post autor: Czołgista »

Coś mi mówi że jesteś równie nawalony jak ja :D
Jutro dam Ci na priv namiary na mnie , może w łykend zaglądniesz ?
Posłuchamy , pogadamy , moja coś na ząb zrobi ?
:D
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#19

Post autor: zoombie »

eenneell pisze:Ja sądzę, że zgrywanie winyli na komp nie ma sensu.
Teraz są radia internetowe...nie pomnę nazwy- ale wszystko sobie puszczasz...
Nie wszystko, co ukazało się kiedyś na winylu, ewentualnie kasecie, ewentualnie samodzielnie zostało nagrane na jakimś koncercie na wysłużonego Grundiga, czy inne cudo, jest dostępne w internecie czy na CD. I bynajmniej nie mam tu na myśli szelakowych rarytasów :P
Awatar użytkownika
kebabożerca
Posty: 218
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:41

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#20

Post autor: kebabożerca »

W dobie internetu ściągnięcie płyty to kilka klików. I prawnie dozwolone o ile masz oryginalny nośnik a nie umiesz/nie chce Ci się ripować. Przy niektórych nowych winylach nie ma problemu bo w pakiecie jest download code na ściągnięcie mp3 ze strony wydawcy.
Aj du not baj dys rekord, it is skraczt.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#21

Post autor: eenneell »

zoombie pisze:Nie wszystko, co ukazało się kiedyś na winylu, ewentualnie kasecie, ewentualnie samodzielnie zostało nagrane na jakimś koncercie na wysłużonego Grundiga, czy inne cudo, jest dostępne w internecie czy na CD. I bynajmniej nie mam tu na myśli szelakowych rarytasów
eenneell pisze:Jeżeli masz rarytasy winylowo -szelakowe; to tak! to wtedy ma sens...
Czy w moim wpisie było coś nie o tym :?:
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#22

Post autor: zoombie »

eenneell pisze:Czy w moim wpisie było coś nie o tym
Było, było, rozszerzyłem na taśmy. Gorąco, kwaśne mleko przerobione na twarożek, ogórki kiszone wyżarte, kawa szkodzi i przed chwilą skończyłem słuchać okolicznościową płytę wydaną z okazji 40-lecia NATO ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#23

Post autor: vinylpiotrek »

Czołgista pisze:Chcę trochę płyt zdigitalizować pod nocne słuchanie, za głośno się nie da, i tak siedzę wtedy tyłem do kolumn i z boku,
Kupić jakiegoś Garrarda albo Duala w zabudowie walizkowej, wypruć bieda wzmacniaczyk i głośniczek, dać wzmacniacz słuchawkowy w jego miejsce , postawić przy wersalce i jazda!
Obrazek
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#24

Post autor: Czołgista »

Dzięki za odzew :) ,
mam świadomość że czasem piszę mętnie , zwłaszcza po kilku piwach :D
to wyjaśniam że dla mnie czynność zgrywania płyt jest dobrą zabawą, a poza tym faktycznie mam kilka płyt
dla mnie bardzo fajnych których kopii w internecie się nie znajdzie, poza tym większa frajda jest samemu zrobić kopię swojego lubianego winyla :D
Widzę że wszyscy skupili się na części mojego posta który był tylko wstępem do zadania trzech pytań : 1 , 2 , 3 :?:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#25

Post autor: vinylpiotrek »

Czołgista pisze: czy to jest efekt zużytej płyty
Prawdopodobnie.
Chociaż nie mamy 100% pewności, może na niektórych wkładkach i ramionach by się to nie objawiło, co zresztą pierwszemu nie przeczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#26

Post autor: Czołgista »

vinylpiotrek pisze:Prawdopodobnie. Chociaż nie mamy 100% pewności, może na niektórych wkładkach i ramionach by się to nie objawiło, co zresztą pierwszemu nie przeczy.
Na GS 464 z wkładką Ortofon OM5 , jest to samo.

Bardzo proszę forumowiczów , by się wypowiedzieli w kwestii moich 3 pytań :D
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#27

Post autor: eenneell »

Czołgista pisze:dzo proszę forumowiczów , by się wypowiedzieli w kwestii moich 3 pytań :D
To może zadaj/powtórz w wersji krótkiej te "magiczne 3 pytania!
Ja się troszkę pogubiłem o co Tobie chodzi :?:
A nie jestem "nawalony", a nawet nie "chycony" :(
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#28

Post autor: loamesoile »

eenneell pisze:Jeżeli masz rarytasy winylowo -szelakowe; to tak! to wtedy ma sens...
Prawda. Obecnie coraz więcej muzyki jest dostępne w formie digitalnej i taka cyfryzacja na własną rękę może i jest fajnym sposobem na spędzenie czasu, ale generalnie nie ma większego sensu z praktycznego punktu widzenia, bo te nagrania można pozyskać w inny sposób. Natomiast nie znaczy to oczywiście, że nie należy tego robić ^^ Niech każdy robi co uważa.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#29

Post autor: eenneell »

cyfryzacja nagrań szelakowo/winylowych, czy własnych Kasetowo/taśmowo magnetofonowych ma sens :!:
Sam zdygitalizowałem m.in. amatorskie nagranie kasetowe mojego Taty z Piwnicy Pod Baranami z 1974r ;)
Natomiast sens zgrywania "codziennych" winyli do kompa to nie widzi mi się mocno sensowne!
Ale
loamesoile pisze:Niech każdy robi co uważa.
Awatar użytkownika
Czołgista
Posty: 134
Rejestracja: 07 lut 2014, 22:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgrywanie płyty winylowej do komputera

#30

Post autor: Czołgista »

eenneell pisze:... a nawet nie "chycony" :(
Aaaaa to przepraszam :)
eenneell pisze:powtórz w wersji krótkiej
1.Co to za zniekształcenia (3 pierwsze sample) ?
2. Czy ma sens porównywanie wkładek poprzez zamieszczane takich sampli.
Po Twoim wpisie w temacie M75/M91 , igieł ?
Która wkładka gra lepiej ( z tych trzech ) ?
3. Jak oceniasz/oceniacie jakość sampli, oraz jak się podoba Połomski :D
Szkoda że zdjęć przed umyciem nie zrobiłem, płyta wyglądała koszmarnie.
ODPOWIEDZ