Właściwe oświetlenie pomieszczenia

Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#16

Post autor: zelazny »

kinky pisze:
27 paź 2022, 15:49
zelazny pisze:
26 paź 2022, 14:04
"Monitory OLED emitują aż o 70 proc. mniej światła niebieskiego od ekranów z matrycą LCD"
A plazmy?
Pytasz, bo posiadasz? Z tego co mi wiadomo plazmy dawno zaprzestano produkować ze względów ekonomiczych.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#17

Post autor: kinky »

zelazny pisze:
27 paź 2022, 18:53
posiadasz
Yhm...
zelazny pisze:
27 paź 2022, 18:53
plazmy dawno zaprzestano produkować ze względów ekonomiczych
Ale pytam o emisję światła niebieskiego w porównaniu do oled i lcd, czy trafiłeś na takie dane wertując internety. Ile żre prądu plazma to ja wiem ;)
I nie jestem pewien czy ze względów ekonomicznych (prądożerności) zaprzestano produkować czy na skutek spadku zainteresowania na skutek zwrotu klientów ku agresywnie reklamowanym lcd. Tak jak kiedyś vhs wyparł lepsze betamax. Ale to nieistotne dla odpowiedzi na moje pytanie, jeśli ją znasz, bo ja nie szukałem takiego info.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#18

Post autor: zelazny »

Tak naprędce znalazłem.
"Jeśli jesteś zaznajomiony z problemami zdrowotnymi wokół urządzeń elektronicznych, prawdopodobnie jesteś już świadomy niebieskiego światła i jego wpływu. Jeśli pytałeś, czy telewizory plazmowe emitują niebieskie światło, oto krótka odpowiedź:

Telewizory plazmowe emitują światło o wszystkich długościach fali w spektrum widzialnym. Obejmuje to niebieskie światło o długości fali około 475nm. Niebieskie światło jest znane z tego, że powoduje problemy ze snem, a więc oglądanie telewizora plazmowego późno w nocy może wpływać na cykl snu."

Blis, dlaczego skasowałeś swoją wypowiedź? Była ok, wiem, że żywotność OLED jest krótsza, ale co tam, jak podziała bez wyświetlania błędów przez 5-6 lat to dla mnie styka. ;) Cena też pozostawia wiele do życzenia, czekam aż staną się bardziej popularne i tańsze, na razie jest ich garstka w ofercie.
Oczywiście chodzi mi o monitory do PC.


Tak myślę o kolorach forum bez trybu ciemnego, naprawdę ciężko jest wysiedzieć przed monitorem.
Jasny niebieski i biały. Napierdala po oczach, że aż strach siedzieć.

No niech mnie piorun p... jeśli nie mam racji.
Poniżej, włączony tryb ciemny.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#19

Post autor: kinky »

zelazny pisze:
27 paź 2022, 19:39
Telewizory plazmowe emitują światło o wszystkich długościach fali w spektrum widzialnym. Obejmuje to niebieskie światło o długości fali około 475nm. Niebieskie światło jest znane z tego, że powoduje problemy ze snem, a więc oglądanie telewizora plazmowego późno w nocy może wpływać na cykl snu.
A ja w nocy lecę po kilka odcinków dobrego serialu, jak mnie wciągnie, a później śpię jak dziecko :D
No jasne, że plazma też, jak oled i lcd, emituje to paskudne niebieskie światło, ale mi wciąż chodzi o porównanie do tych dwóch technologii, o ile mniej lub więcej od oled i lcd. No nieważne, jak trafisz gdzieś takie info to pisz.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Właściwe oświetlenie pomieszczenia

#20

Post autor: zelazny »

Ciężko znaleźć takie dane.

Znalazłem jeszcze to "Samsung's OLED smartphone screens were said to emit 61 per cent less blue light than conventional LCD smartphone displays."
Jak patrzę an wyświetlacz swojego OPPO to chociaż mam tę myśl, że mam OLED. Baaa, to jest AMOLED.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2022, 17:21 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#21

Post autor: kinky »

zelazny pisze:
27 paź 2022, 19:39
Napierdala po oczach, że aż strach siedzieć.
Możesz w ustawieniach windowsa włączyć sobie tryb nocny, na samym końcu artykułu jest info.
https://www.hp.com/sg-en/shop/tech-take ... -pc-screen

A jak już będziesz kupował tego oleda to możesz poszukać z certyfikatem Low Blue Light Display.
https://hdtvpolska.com/lg-display-z-cer ... rach-oled/
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#22

Post autor: blispx »

skasowałem bo nic to nie wnosi do tematu, OLED dla nas biedaków to temat sci-fi jest no jeszcze jakbym miał zarabiać na tym np. być grafikiem to bym se appla kupił z monitorem na retina bo są zajebiste a tak to trza dłubać na tym co jest jak się umi :shifty:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#23

Post autor: zelazny »

Dzięki kinky, spoko info. Włączyłem, ale co on tak naprawdę daje, bo włączyłem i nie widzę różnicy. Może dlatego, że mam Night Eye, wtyczkę w Firefox zainstalowaną. Czy jest jakaś możliwość włączenia trybu ciemnego dla notatnika? Chyba nie ma co?

Z tym info o OLED, jak będę kupował to mam nadzieję, że to prawda i z takim certyfikatem OLED robi robotę.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2022, 22:11 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#24

Post autor: zelazny »

blispx pisze:
27 paź 2022, 21:17
skasowałem bo nic to nie wnosi do tematu, OLED dla nas biedaków to temat sci-fi jest no jeszcze jakbym miał zarabiać na tym np. być grafikiem to bym se appla kupił z monitorem na retina bo są zajebiste a tak to trza dłubać na tym co jest jak się umi :shifty:
Hmmm, nie no, napisałeś na temat, czuj się jak w domu. ;)

Oki kinky, już działa tryb nocny, bo włączył się o godz. 21. jest jeszcze lepiej.
Kinky ten tryb nocny to jak tryb ECO w ustawieniach monitora. Mam EIZO FS2333.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2022, 22:22 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#25

Post autor: kinky »

No to git :handgestures-thumbup:
Godziny, od której, do której możesz sobie pozmieniać w ustawieniach.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#26

Post autor: blispx »

ale tak swoją drogą to dziwne masz te kolory, u mnie jest tak, Windows zawsze był oczojebny a najgorszy tam to wygląd czcionek i ich wygładzenia
Załączniki
Screenshot_20221027_223129.png
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak ulżyć oczom, pasek LED dla nocnych marków. Błąd, nie warto ich używać, zadbaj o właściwe oświetlenie pomieszczen

#27

Post autor: zelazny »

Blis, wygląd mam taki sam, tak jak pisałem, jasnoniebieski i biały. Forum bez trybu ciemnego, czyli zastosowania Night Eye, wygląda tak jak na obrazku przesłanym przez ciebie.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Właściwe oświetlenie pomieszczenia

#28

Post autor: zelazny »

kinky pisze:
27 paź 2022, 20:54
zelazny pisze:
27 paź 2022, 19:39
Napierdala po oczach, że aż strach siedzieć.
Możesz w ustawieniach windowsa włączyć sobie tryb nocny, na samym końcu artykułu jest info.
https://www.hp.com/sg-en/shop/tech-take ... -pc-screen

A jak już będziesz kupował tego oleda to możesz poszukać z certyfikatem Low Blue Light Display.
https://hdtvpolska.com/lg-display-z-cer ... rach-oled/
Kinky, korzystam z trybu nocnego i dopiero teraz widzę jaki LED jest ch...y. To nawet nie jest sRGB.
Wystarczy zacząć korzystać przez parę dni z trybu nocnego, a następnie włączyć tryb zwykły. To jest głównie kolor jasnoniebieski. Nie zdajemy sobie z tego sprawy dopóki nie przełączymy trybu pracy. Straszne...
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Właściwe oświetlenie pomieszczenia

#29

Post autor: kinky »

Poszukaj u siebie w okolicy usługi kalibracji jak radził blispx.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Właściwe oświetlenie pomieszczenia

#30

Post autor: zelazny »

Mam sRGB, co najwyżej mogę zmienić jasność bądź kontrast.
ODPOWIEDZ