Router WiFi- zakup

Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#31

Post autor: blispx »

A jaki ten kabel bo od zysku anteny musisz niestety odjąć tłumienie kabla i wtyku/gniazda
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Router WiFi- zakup

#32

Post autor: darkman »

H155PE 9cienki koncentryk bodaj to jest, sztywny dość), coś taki mniej więcej typ standardowy jak w tych antenach kierunkowych na LTE Huawei chyba 593 (nie mam przy sobie-to nie sprawdzę) w 3G mi to chodzi jako tako ale słabo i wolno. antena ustawiona kierunkowo, rzecz jasna ale to i tak szeroki kąt odbioru zdaje się.
Głownie chodzi o odległość, bo to jakoś na granicy zasięgu jest te9-10 km w linii prostej i nic bliżej nie mam na rancho.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#33

Post autor: blispx »

H155 o ile to jakiś markowy np Belden ma 50ohm i będzie OK, tu masz fajny kalkulator możesz wyliczyć EIRP https://www.cyberbajt.pl/wiedza_obliczenia/6/

Kwestia teraz tej anteny, na allegro pełno niestety wyrobów z Częstochowy (pokroju yagi[dot]pl) nie ubliżając tubylcom ale tym wyrobnikom tych anten należy się paragraf

No ale po kolei aby to wyliczyć musisz znać przede wszystkim moc urządzenia i zysk anteny, wiedzieć także gdzie jest nadajnik z racji kierunkowości anteny i mieć w miarę czystą strefę Fresnela to podstawa

Kwestia druga sporo zależy także od pokrycia samego BTSa u mnie jest on w odległości 1km a i tak w mieszkaniu LTE nie chce działać lub działa bardzo słabo na antenie w smartfonie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Router WiFi- zakup

#34

Post autor: decu »

Od ok tygodnia działa u mnie Netis i chyba faktycznie zabił moich sąsiadów (zgodnie z zapowiedzią Myszora).
Nic się nie tnie, sygnał w tym samym miejscu jest silniejszy. Problem rozwiązany a przy okazji zrobiłem wiosenne porządki w kablach. Win-win!
Thx!
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#35

Post autor: blispx »

No to udało się Tobie zakupić jeszcze, ostatnio nigdzie ich nie ma jakiś problem z dystrybucją jest tych routerków SOHO. Netcore się wyrobił i zrobił dość dużym graczem w Chinach - dość duża dystrybucja końcówek ONU leci na EU. Tam jest taki rynek w Chinach że mały może w dość szybkim czasie stać się wielkim graczem, państwo się nie wpiżdza we wszystko co się da

Generalnie na dystrybuowane routery u mnie w firmie Netisów wraca bardzo mało, a całość to są liczby przekraczające 10K sztuk, czego nie można niestety powiedzieć o innych chińskich tworach typu Modecom, Yalink i tym podobnych noname
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ