Router WiFi- zakup

Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#16

Post autor: blispx »

Zmień kanał na jakiś inny na tym D-Linku zobacz czy jest poprawa jak nie to Netisa kup i działaj w 5ghz z tym że raczej jedna kondygnacja w chałupie pokryje. Jak masz problem po wifi to po kablu też występuje z tego routera?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Router WiFi- zakup

#17

Post autor: decu »

blispx pisze:
14 mar 2018, 21:30
[...]działaj w 5ghz z tym że raczej jedna kondygnacja w chałupie pokryje.
Luzik- wystarczy mi żeby w jednym pokoju nie rwało.
blispx pisze:
14 mar 2018, 21:30
Jak masz problem po wifi to po kablu też występuje z tego routera?
O, tego nie sprawdziłem, rozsądna uwaga. Niestety chyba nie mam w tej chwili odpowiedniego kabla, może w weekend zdobędę. Oczywiście odkąd założyłem temat wszystko hula bez problemu, więc diagnostyka jest nieco utrudniona.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Router WiFi- zakup

#18

Post autor: Myszor »

Efekt wizyty u dentysty. Ząb przestaje boleć już w poczekalni :lol:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Router WiFi- zakup

#19

Post autor: dale »

Nie ma kabla.... czy tylko ja jestem nienormalny? :)))) ? Sprawdziłem właśnie swoją szafkę - kabli, końcówek różnych, zaciskarki, testery, noże krona.... ludzie ile tego człowiek zgromadził przez te lata... :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#20

Post autor: blispx »

Nie no jesteś jak najbardziej normalny, ale trzeba także przyznać rację innym bo kupi taki laptoka nowego a tu myk nie ma eth jest tylko wifi a żeby mieć lan trza kupić jakieś przejściówki :) a wifi to gówno niestabilne i bełkot marketingowy na pudełku routera niczego tu nie zmieni

U mnie na serwisie tacy dzwonią codziennie "Panie na pudełku mam 300Mbit/s to czemu mi leci tylko 150" albo inne kwiatki nie wiedzą że to co na pudełku to jest FDX mierzone w próżni
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Router WiFi- zakup

#21

Post autor: dale »

Niom.... a ja pozakładałem solidne kable, sprzęt w miarę dobrany i zapomniałem co to lagi czy wolny transfer po lokalu. Synology też do wolnych nie należy i odtwarzanie dwu różnych filmów z jakością hd (co najmniej) nie robi wrażenia na sieci domowej (Żona i Córcia filmy, Syn jakas gra po sieci a ja sobie muzykę odtwarzam :) ).
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#22

Post autor: blispx »

Ja zawsze klientom tłumaczę , o ile nie są parapetami to przeważnie rozumieją, że wszelkie TV nie są urządzeniami mobilnymi więc nie ma sensu podłączać ich po wifi, tym bardziej że mam styczność z osobami które pracowały na hali produkcyjnej Samsunga i LG i wiem co tam jest pchane. Naszła jakaś psychiczna moda na to że wszelkie dobro musi być po wifi i nie przetłumaczysz niektórym że takie FHD będzie dla radia zbyt dużym obciążeniem
A wifi zostawiać tylko na urządzenia typowo mobilne typu smartfon gdzie latency nie stanowi problemu

No ale żeby nie słodzić za bardzo, to z kablami też jest problem, na 8K przyłączeń FTTH odsetek awarii także jest dość duży, przeważnie koparki kopią bez planów lub usterki na mufach
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Router WiFi- zakup

#23

Post autor: dale »

No u mnie relatywnie rzadko koparka kopie, choć ostatnio zastanawiałem się nad przesadzeniem paru kwiatków w salonie :)
Infrastruktura do drzwi nie spędza mi snu z powiek - nie można znać się na wszystkim i oddalać roboty za wszystkich :) Wolę dać zarobić innym niż się doktoryzować samemu :) A po domu, kabel jest najpewniejszy :) No i nie sieję po sąsiadach emisją elektromagnetyczną :)
ps. smartfony mają własny transfer więc też - z lenistwa nie korzystam :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Router WiFi- zakup

#24

Post autor: klin »

blispx pisze:
16 mar 2018, 19:10
Ja zawsze klientom tłumaczę , o ile nie są parapetami to przeważnie rozumieją, że wszelkie TV nie są urządzeniami mobilnymi więc nie ma sensu podłączać ich po wifi,
??! Jadę od paru miesięcy na Netflixie w tv przez wifi i to już zdecydowanie wypiera na świecie stadardową tv więc nie do końca łapię o co chodzi :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Router WiFi- zakup

#25

Post autor: Myszor »

Ja też. Do kabelka to mam ino ruter podłączony. Wszystko łącznie z TV i drukarką jest w domowej sieci.
Kiedyś nawet wzmaka miałem w sieci no ale kupiłem tego złoma i się męczę :lol:
W pracy mamy wybór - kabel lub wifi. Mało kto używa kabla.
Wifi rulez :character-beavisbutthead:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#26

Post autor: blispx »

Jestem praktyczny i materiał o wadze 20-40gb wolę do TV pchać przez sieć kablową lub z dysku podłączanego przez USB ver3, Netflix to takie FHD tylko na papierze ze skompresowanym dźwiękiem do granic możliwości, takie coś jak 99% programów TV pseudo HD, to faktycznie obleci na wifi - wystarczy te ~10mbps ale nie na rip z BluRay 1:1
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Router WiFi- zakup

#27

Post autor: darkman »

Myszor pisze:
16 mar 2018, 21:05
ale kupiłem tego złoma i się męczę :lol:
Nie rób jaj. Czytałem na forum, że muzykalny jest :mrgreen: :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Router WiFi- zakup

#28

Post autor: dale »

blispx pisze:
16 mar 2018, 21:51
Jestem praktyczny i materiał o wadze 20-40gb wolę do TV pchać przez sieć kablową lub z dysku podłączanego przez USB ver3, Netflix to takie FHD tylko na papierze ze skompresowanym dźwiękiem do granic możliwości, takie coś jak 99% programów TV pseudo HD, to faktycznie obleci na wifi - wystarczy te ~10mbps ale nie na rip z BluRay 1:1
Dokładnie. Dobra jakość musi swoje ważyć, jeśli router mam kilka ścian dalej, jak mocny sygnał musiał bym siać po bloku żeby bezstresowo ośiągnąć to co mam na kablu :) ?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Router WiFi- zakup

#29

Post autor: blispx »

I tak SWR tych wszystkich patyczków we wszystkich ruterach "pająkach" to bryndza i fizyki się nie przeskoczy nawet jak wymyślą kolejną modulację z kosmosu i będą nawijać artykuły sponsorowane i kolejną papkę marketingową. Dobre radio istnieje ale nie ma to nic wspólnego z wifi

Tak z marszu to nie sprawność anteny jest tu najważniejsza w SOHO no ale jeśli pytasz to normy określają że zysk ma mieć max 20dBm czyli 100mW indoor
Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 12:25 przez blispx, łącznie zmieniany 3 razy.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Router WiFi- zakup

#30

Post autor: darkman »

Chłopaki temat bliski choć poboczny, ale potrzebuję antenę o wysokiej sprawności (zysku) do LTE pod Ruterem Wi-Fi, który mam. Niestety odległość do nadajnika to 9 km i słaby sygnał mam, a od czasu do czasu gubi mi zasięg. Może jest coś sprawdzonego w takich warunkach?
Obecnie mam panelową ustawioną na kierunek nadajnika, taki kwadrat 20x20 cm i kabel do rutera dość długi na 6m.
ODPOWIEDZ