Serwer Synology - brak wsparcia dac

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Serwer Synology - brak wsparcia dac

#1

Post autor: dale »

Zmieniłem ostatnio serwer plików z Synology DS710+ na DS218+. Nowy serwer jest wydajniejszy, ma nowe oprogramowanie. Tyle że nie doczytałem że Synology wraz ze zmiana wersji systemu z 6.0 na 7.0 zaprzestała wsparcia urządzeń typu DAC podpinanych przez USB - dlaczego? Nie mam pojęcia. Dla mnie debilny ruch bo wycieli sporą funkcjonalność urządzenia. W związku z tym mam pytanie do osób bliżej zaznajomionych z tematyką NAS:
Czy mogę coś z tym zrobić? Nie wiem, dograć w jakiś sposób starsze pakiety, bez zmiany systemu, zmienić oprogramowanie na jakieś opensource'owe? Obejśc to jakoś?
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1332
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Serwer Synology - brak wsparcia dac

#2

Post autor: daru0105 »

dale pisze:
15 mar 2023, 06:54
Zmieniłem ostatnio serwer plików z Synology DS710+ na DS218+. Nowy serwer jest wydajniejszy, ma nowe oprogramowanie. Tyle że nie doczytałem że Synology wraz ze zmiana wersji systemu z 6.0 na 7.0 zaprzestała wsparcia urządzeń typu DAC podpinanych przez USB - dlaczego? Nie mam pojęcia. Dla mnie debilny ruch bo wycieli sporą funkcjonalność urządzenia. W związku z tym mam pytanie do osób bliżej zaznajomionych z tematyką NAS:
Czy mogę coś z tym zrobić? Nie wiem, dograć w jakiś sposób starsze pakiety, bez zmiany systemu, zmienić oprogramowanie na jakieś opensource'owe? Obejśc to jakoś?
Ale przez komputer działa?
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwer Synology - brak wsparcia dac

#3

Post autor: dale »

DAC? Tak, jak najbardziej, na poprzedniej wersji DSM (systemu operacyjnego Synology ) też działa, w teorii można to będzie obejść, bo mogę instalować biblioteki społecznościowe, a to jest linux. Tylko trzeba przysiąść do tego i doktorat napisać :)
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1332
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Serwer Synology - brak wsparcia dac

#4

Post autor: daru0105 »

dale pisze:
28 mar 2023, 20:05
DAC? Tak, jak najbardziej, na poprzedniej wersji DSM (systemu operacyjnego Synology ) też działa, w teorii można to będzie obejść, bo mogę instalować biblioteki społecznościowe, a to jest linux. Tylko trzeba przysiąść do tego i doktorat napisać :)
Czy działa dac, jak podepniesz Synology do rutera. Pod ruterem jest też komp, i podpinasz daca pod kompa
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1332
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Serwer Synology - brak wsparcia dac

#5

Post autor: daru0105 »

Zobacz czy masz w Synology uruchomioną funkcję DLNA, ruter też ma chyba to ustawienie.
Ostatnio jest zaostrzona polityka prywatności. Chodzi właśnie o udostępnianie plików po DLNA
Kolega kupił ostatnio dysk WD MY CLOUD i jego aktywne KEFy go nie widziały. A mój z wcześniejszym oprogramowaniem widzi.Tylko w moim jest funkcja włącz DLNA a w jego dysku nie ma. Podobno chodzi tu o niebezpieczeństwo zewnętrznego dostępu do plików. Musiał instalować program PLEX z poziomu logowania w chmurę WD MY CLOUD. Tylko, że on to robił w połączeniu ruter, komp, WD MY CLOUD i jego KEFy, wszystko pod ruter
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Serwer Synology - brak wsparcia dac

#6

Post autor: dale »

daru0105 pisze:
29 mar 2023, 13:25
Czy działa dac, jak podepniesz Synology do rutera. Pod ruterem jest też komp, i podpinasz daca pod kompa
tak, dac działa po podpięciu do kompa. Z Synology jest ten problem że wyłączyli obsługę zewnętrznych urządzeń po USB takich jak karty wi-fi, głośniki i dac-e (czyli karty muzyczne). Udostępnianie działa bez problemów, korzystam z niego na malinkowym odtwarzaczu.
ODPOWIEDZ