Koty

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#76

Post autor: Myszor »

Obywatel pisze:
17 wrz 2017, 13:18
zelazny pisze:
17 wrz 2017, 13:02
Tak w ogóle to drapaki są tylko dla małych kotków czy nawet starszy kot będzie z tego korzystał?
Starszy też będzie korzystał. Jak kot nie ma drapaka, to korzysta z mebli :mrgreen:
Haha. Dokladnie. Albo z maskownic :)
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koty

#77

Post autor: Carpenter »

KUTI pisze:
17 wrz 2017, 00:32
polecam Royal Canin, możesz dobrać też do konkretnej rasy, jak już było wspomniane żadnego gownianego Whiskasa!!!
Royal różni się od Whiskasa tylko ceną i obiegową opinią, ale to to samo gowno. Trzeba czytać skład - tylko tyle i aż tyle. Jak producent nie podaje składu (jak np. Royal Canin) to znaczy, że nie ma się czym chwalić. Dla kotów najważniejsze w diecie jest duża ilość białka. Ale to musi być białko zwierzęce, a nie roślinne. Producenci podają skład karmy tak aby zmylić "przeciwnika" czyli kupującego. Np. podaje informację, że jest 70% białka. Ale na liście składników na pierwszym miejscu jest... kukurydza, na drugim mąka pszeniczna i dopiero na którymś dalszym jest indyk czy kurczak. Stosuje się w ten sposób do prawa zobowiązującego go do przedstawiania składników w kolejności zgodnej z ilością, tzn. to czego jest najwięcej idzie na pierwszym miejscu listy. Naprawdę trzeba czytać etykiety i ten drobny druczek - nieraz człowiek przeżywa szok, że markowi producenci karmią nasze koty i psy kukurydzą, soją i ryżem!!!
Myszor pisze:
17 wrz 2017, 10:50
Nasze uszaki karmimy suchą Akaną Wild Praire na zmianę z Orijenem.
A to dwie bardzo dobre firmy. Aby się przekonać z czego się składa ich karma także warto przeczytać ich skład. Zooplus podaje skład karm - tylko szukać i czytać, a kupić można gdzie się chce :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#78

Post autor: Myszor »

Akana podaje skład, polecam kupowanie dużych worków.
Wychodzi sporo taniej niż te opakowania sklepowe na których można zbankrutowac.
Tylko trza zamykać szczelnie by nie zwietrzało.
Załączniki
IMG_1981.JPG
IMG_1980.JPG
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#79

Post autor: zelazny »

Dzięki :) No właśnie, worki z suchą karmą powinno się zamykać a u mnie worek jest otwarty.
Akana Wild Praire na zmianę z Orijenem. Nie wiem czy dostanę tutaj pokarm tych firm.
W sumie to pudełko kartonowe a nie worek.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2017, 19:38 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#80

Post autor: Myszor »

zelazny pisze:
17 wrz 2017, 18:51
Dzięki :) No właśnie, worki z suchą karmą powinno się zamykać a u mnie worek jest otwarty.
Akana Wild Praire na zmianę z Orijenem. Nie wiem czy dostanę tutaj pokarm tych firm.

Żelazny - to tylko przykłady. Karm suchym dobrej jakości. Firm jest dużo. Patrz czy podają zawartość mięsa. Tak >70% jest ok :)
Powowdzenia z maluchem :)
Aaaa no i moje koty od wiosny do zimy jedzą też pokarm ekologiczny czyli ćmy, motyle, pająki, jaszczurki, nornice i myszy. Co tam dorwą na ogrodzie :)
Ostatnio węża znalazły ale się bały ruszyć gada. To obok to żaba którą wąż wypluł w akcie obronnym (najedzony nie mogł atakować czy uciekać).
Załączniki
IMG_4577.JPG
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#81

Post autor: zelazny »

Heh, nieźle, co to za wąż? To chyba nie żmija? :)

Jakiś czas temu wróciłem z pracy no i w kuchni były drzwi, miały okienka szklane. No i tak patrzę, że coś się pojawiło za drzwiami. Otwieram a tu orzeł lub inny drapieżnik trzyma gołębia w szponach. Zobaczył mnie i puścił gołębia. :) Czyli patrzeć ile jest mięsa, ok to już wiem o co biega.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#82

Post autor: Myszor »

Zaskroniec. Są pod ochroną. Dorastają do 1,5m i jedzą między innymi żaby.
Puściłem go w lesie na wolność :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#83

Post autor: zelazny »

Ta żaba jest spora, skubany. :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#84

Post autor: Myszor »

zelazny pisze:
17 wrz 2017, 20:23
Ta żaba jest spora, skubany. :)
Tak :) one tak umieją jak wąż z małego księcia , ale są pożyteczne i dzielne
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Koty

#85

Post autor: KUTI »

Carpenter pisze:
17 wrz 2017, 15:19
KUTI pisze:
17 wrz 2017, 00:32
polecam Royal Canin, możesz dobrać też do konkretnej rasy, jak już było wspomniane żadnego gownianego Whiskasa!!!
Royal różni się od Whiskasa tylko ceną i obiegową opinią, ale to to samo gowno. Trzeba czytać skład - tylko tyle i aż tyle. Jak producent nie podaje składu (jak np. Royal Canin) to znaczy, że nie ma się czym chwalić.
Carpenter, trochę Cię poniosło wrzucając te dwie karmy do jednego worka odnośnie jakości. Royala nie dostaniesz w pierwszym lepszym sklepie za rogiem, a to że producent nie podaje procentowego składu, nie przekreśla go z góry, że coś ukrywa, bo jeśli zapytasz go z prośbą o przekazanie Tobie tych informacji, nie zostawi tego bez odpowiedzi. Może jest tego inny powód.
Miałem w swoim życiu parę zwierzaków i zawsze kupowałem Royala, chociaż wcześniej próbowałem też innych.
Suka Bernadyna najmniejsza z miotu, karmiona tylko royalem w wieku trzech lat ważyła 108 kg, jak zobaczył ją poprzedni hodowca, nie mógł się nadziwić (i sugerujesz, że to zasługa soji lub warzyw???) gdzie samiec ważący 125 kg to już monstrum, a tylko raz takiego widziałem.
Następna suczka Sznaucer Miniaturka, tez do najmniejszych nie należała. Obecnie mam kota Maine Coon, gdzie karma jest dostosowana typowo pod tą rasę, wielkość karmy dopasowana do rozmiaru szczęki i skład, gdyż ta rasa rozwija się zupełnie inaczej i rośnie do czwartego roku życia.
Następny przykład, znajomi hodowcy i weterynarze, sami nie krytykują i używają.
A ich zwierzaki to okazy zdrowia i czempiony wystawowe, chyba broni się to w jakiś sposób???
Nie namawiam nikogo za wszelką cenę, tylko wyrażam swoją sprawdzoną opinie, a porównanie Whiskasa z Royalem różniącego się tylko ceną i obiegową opinią to tylko nie potwierdzone bzdury...
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#86

Post autor: Myszor »

Royal lepszy niż whiskas ale to co ma najlepsze to marketing:)
Wiadomo to ten sam gigant światowy co robi whiskas, pedigree pal , marsy i snickersy :)
Super dystrybucja u weterynarzy, specjalne ceny dla hodowców itp.
I fatalne opinie w necie...np.
http://jakwytresowackota.blogspot.com/2 ... canin.html
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koty

#87

Post autor: Carpenter »

KUTI pisze:
17 wrz 2017, 22:58
Suka Bernadyna najmniejsza z miotu, karmiona tylko royalem w wieku trzech lat ważyła 108 kg, jak zobaczył ją poprzedni hodowca, nie mógł się nadziwić (i sugerujesz, że to zasługa soji lub warzyw???)
Dokładnie! Nie znam się na psach, ale taka waga trzyletniego psa to chyba już nadwaga. Tak jak ludzie, tak koty i psy tyją od węglowodanów, a węglowodany to kukurydza, ziemniaki, soja i inne warzywa i owoce. Maine Coony jeszcze kilkanaście lat temu ważyły ok 7-8 kg. Dziś na wystawach widzi się ogromne koty tej rasy ważące ponad 10 kg. To już patologia, bo kot tej wielkości i masy jest najczęściej skazany na przerost mięśnia sercowego, który nie wyrabia się z pompowaniem krwi. Co do weterynarzy i Royal Canin - oni go sprzedają, więc będą go zachwalać. No i czy weterynarz naprawdę chce aby nasze zwierzęta były całkowicie zdrowe? Gdyby zwierzaki przestały chorować, weterynarze poszliby z torbami. Dla mnie weterynarz to żaden autorytet w kwestii żywienia zwierząt. Dokładnie tak samo jak lekarz (czy dietetyk) nie jest dla mnie żadnym autorytetem w kwestii żywienia człowieka! Royal Canin wśród firm produkujących karmy dla zwierząt to to samo co Pro-Ject w świecie gramofonów ;) Ale tak jak Ty, nikogo nie chcę namawiać do niczego. Zelazny swój rozum ma i jak sobie poszuka informacji w sieci to sam będzie wiedział co i jak.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10452
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#88

Post autor: Myszor »

Ciekawe czym się karmi kota ashera :)
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3216
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Koty

#89

Post autor: Pawelec »

Pewnie jakimiś mniejszymi kotkami :mrgreen:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3782
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Koty

#90

Post autor: Obywatel »

Myszor pisze:
18 wrz 2017, 13:54
kota ashera :)
Toż to prawie ocelot czy inny żbik :shock:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ