Koty

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koty

#61

Post autor: Wojtek »

Whiskas = najgorsze gówno jakie można dać kotu (z tego co wiem). Wystarczy zerknąć na skład.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#62

Post autor: zelazny »

Ok, luz więc co proponujesz, proponujecie? Sucha karma jest od Whiskas. A to dobre bo myślałem, że Whiskas jest ok skoro droższy. Teraz mam mięsko w saszetkach firmy Purina Felix i w zasadzie woli tę karmę suchą od tego mięsa w saszetkach.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 23:12 przez zelazny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9605
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Koty

#63

Post autor: Cracker »

zelazny pisze:
16 wrz 2017, 21:42
Dwa dni temu dziewczyna mojego przyjaciela przyniosła do domu kotkę. Ależ maluch. Ma 6 tygodni. Ponoć ma w połowie pochodzenie bengalskie.
No prześliczna ta mała. :clap:
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Koty

#64

Post autor: blispx »

Dobry, łowny kot dachowiec się sam wyżywi, przejebane mają te wychuchane i wygłaskane a fast food w puszkach to 99% chemia :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#65

Post autor: zelazny »

No zdaję sobie z tego sprawę blis. Kiedyś widziałem jak produkują pokarm dla psów. Jest to zazwyczaj mięso ze zwierząt chorych i takie tam.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koty

#66

Post autor: Carpenter »

Od kilku lat puszki kupuję w sklepie zooplus. Polecam! Ceny dobre, wielki wybór. No i naprawdę nie karm jej puszkami z supermarketów. Tam mięsa jest kilka procent, a reszta tego co wygląda jak mięso to soja. Kot to 100% mięsożerca, a nie wegetarianin. Dla moich trzech kocurów robię BARF czyli surowe mięso z potrzebnymi dodatkami, ale to trzeba już się poświęcić dla kota :) Do BARFa zawsze mam w zapasie puszki, jakby się kolejna porcja BARFa nie zdążyła rozmrozić. Najczęściej kupuję to:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ten/298186

No i zapłacisz za puszkę porządnej karmy tyle co (lub mniej) niz za puszkę byle czego w markecie.
Jakbyś szukał innych karm to patrz aby nie było (prawie wcale lub wcale) zbóż i warzyw. Kot praktycznie nie trawi zbóż ani warzyw.

Inny konieczny zakup to drapak, a najlepiej ze dwa lub trzy, pionowe i poziome, nie za małe/niskie, żeby kotka mogła się wyciągnąć :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#67

Post autor: Myszor »

Carpenter pisze:
16 wrz 2017, 23:24
Od kilku lat puszki kupuję w sklepie zooplus. Polecam! Ceny dobre, wielki wybór. No i naprawdę nie karm jej puszkami z supermarketów. Tam mięsa jest kilka procent, a reszta tego co wygląda jak mięso to soja. Kot to 100% mięsożerca, a nie wegetarianin. Dla moich trzech kocurów robię BARF czyli surowe mięso z potrzebnymi dodatkami, ale to trzeba już się poświęcić dla kota :) Do BARFa zawsze mam w zapasie puszki, jakby się kolejna porcja BARFa nie zdążyła rozmrozić. Najczęściej kupuję to:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... ten/298186

No i zapłacisz za puszkę porządnej karmy tyle co (lub mniej) niz za puszkę byle czego w markecie.
Jakbyś szukał innych karm to patrz aby nie było (prawie wcale lub wcale) zbóż i warzyw. Kot praktycznie nie trawi zbóż ani warzyw.

Inny konieczny zakup to drapak, a najlepiej ze dwa lub trzy, pionowe i poziome, nie za małe/niskie, żeby kotka mogła się wyciągnąć :)

Tak. Nic dodać nić ująć. W zooplus mamy opcję zamiwienia bez płacenia :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koty

#68

Post autor: Wojtek »

Przypuszczam że w UK jest jakiś odpowiednik zooplus.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: Koty

#69

Post autor: KUTI »

Zelazny idź do Pets at Home, mają bardzo duży wybór karmy. Jeśli chcesz zostawić tą kotkę polecam Royal Canin, możesz dobrać też do konkretnej rasy, jak już było wspomniane żadnego gownianego Whiskasa!!!
Swoją drogą trochę szybko opuściła miot, w szóstym tygodniu...
Pamiętaj o drapaku, no i kuwecie z jakimś dobrym żwirkiem ;)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koty

#70

Post autor: Myszor »

Dobrza chłopaki mówią. Nasze uszaki karmimy suchą Akaną Wild Praire na zmianę z Orijenem.
Koty bardzo lubią puszki, wiadomo, ale sucha karma jest zdrowsza. Kupy nie śmierdzą i są twarde (sorry za to).
Puszkę dostają co jakiś czas jako atrakcję. Teraz to akurat Cosma ale różne kupujemy by monotonii nie było.
Można też ugotować pierś z kurczaka bez przypraw i jak ostygnie to masz na parę dni. Łososia surowego lubia choć ponoć łosóś hodowlany norweski to straszne gówno jest.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#71

Post autor: zelazny »

Dziękuję chłopaki. KUTI mam ten sklep niedaleko. Kotka ma kuwetę ale o drapaku to nie miałem pojęcia. W Anglii drapak to cat tree. Koleżanka ma 3 kotki w Polsce więc luz. :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Koty

#72

Post autor: Obywatel »

zelazny pisze:
17 wrz 2017, 12:47
W Anglii drapak to cat tree.
To już taka wielopiętrowa budowla z drapakami. Prosty drapak to 'scratching post'.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#73

Post autor: zelazny »

Ok, odnotowałem, dzięki Obywatel. :) Na przykład coś takiego? :) http://www.ebay.co.uk/itm/Kingfisher-Ca ... SwYIdWFj0z

lub http://www.ebay.co.uk/itm/Milo-Misty-Ca ... Swxg5Xxsw0

lub http://www.ebay.co.uk/itm/Cat-Tree-Scra ... cXM9Ao0LiQ
Tak w ogóle to drapaki są tylko dla małych kotków czy nawet starszy kot będzie z tego korzystał?
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Koty

#74

Post autor: Obywatel »

zelazny pisze:
17 wrz 2017, 13:02
Tak w ogóle to drapaki są tylko dla małych kotków czy nawet starszy kot będzie z tego korzystał?
Starszy też będzie korzystał. Jak kot nie ma drapaka, to korzysta z mebli :mrgreen:
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4562
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Koty

#75

Post autor: zelazny »

Ok, zamówiłem ten najprostszy. :) Nie wiedziałem o tym Obywatel.
ODPOWIEDZ