Audio show 2016 wawa

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Audio show 2016 wawa

#16

Post autor: BRob »

darkman pisze: . Jak wszedłem do salonu Zontek i nie grał gramofon, to sobie pomyślałem.
Zontek miał jakieś inne źródło ?

:)

Jak ja byłem u Zontka, to całkiem nieźle wyśpiewywał Karel Gott. :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio show 2016 wawa

#17

Post autor: Myszor »

No rozczarowaliście mnie że wintydżatechnicsu 1200 nie posłuchawszy i nie zachwyciwszy :(
A ja już puszkę w przedpokoju postawiłem i wrzucam drobne by kiedyś zakupić.
Xaviany to bracia czesi. Ładne ale jak odsłuchiwałem to faktycznie niezbyt.
Rost to taki h80 plus funkcje sieciowe. Nieisttotne w sumie bo nawet w h160 trza kablem przypiąć do routera (air play po wifi idzie).
We wzmacniaczu ma być moc i tyle.
Strasznie ciekaw jestem tego fezza bo najpierw wolfrl chwalił , teraz darkman chwali...hmmm.
Muszę jakoś się zakrzątnąć i zrobić kolejne podejście do lampy.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Audio show 2016 wawa

#18

Post autor: BRob »

Też liczyłem, że posłucham 1200, ale u Technicsa nie było kompletnie atmosfery, teraz nawet nie bardzo pamiętam co to za płyta kręciła się na 1200.
Myszor pisze: A ja już puszkę w przedpokoju postawiłem i wrzucam drobne by kiedyś zakupić.
Puszkę? Chyba beczkę . :)

Ja też zaczynam zbierać , ale na MKII, :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#19

Post autor: darkman »

Myszor pisze: Rost to taki h80 plus funkcje sieciowe
No tak, ale niby najnowszy. Obczytalem się, co jak wiadomo w dzisiejszych czasach szkodzi, to też chciałem posłuchać by zweryfikować wszech zajebistość opisów :)
No i dość mi się podobał, choć Żonka cały czas z boku szeptała z marsową miną, że te kolumny jednojajowe jakieś i głuchawe. Chodził pod kondycjonerem firmowym też, cokolwiek to znaczy. :drool:
Myszor 75 W, to nie tak źle czyli 146 pln za jedną watę. Okazja?!
Był też z interesujących mnie Hegel 360 ale akurat prezentowali Rosta i muza z plików (bo to fajny klocek pod pliki), i.. już nie miałem czasu czekać.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio show 2016 wawa

#20

Post autor: Myszor »

darkman pisze: bo to fajny klocek pod pliki)
i pod CD bo DAC bardzo fajny.
Jako użytkownik obu, powiem tak: tańszy H80 niż Rost.
Jak Rost to już lepiej dołożyć do H160.
A najlepiej to upolować używany H300. Tylko nikt kurczę nie sprzedaje :roll:
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Audio Video show 2016

#21

Post autor: caveas »

Na wystawę przyszedłem:
1. Posłuchać muzyki (klasyka w zaniku)
2. pogadać z konstruktorami (szkoda, że nie było p. Lipińskiego)
3. Zobaczyć co w trawie piszczy.
4. Może zdobyć jakiegoś sponsora-odbiorcę na grający system.
Jak zwykle po stronie głośników Avangrade bez względu na cenę wygrało - pewnie 10% zawdzięcza to aktywnej korekcji.
Tu było wszystko: harfa, chór, koncert rockowy, tutti operowe, sopran koloraturowy, lektor czytający bajki, fortepian, organy, gitara, głos Marka Gaszyńskiego miały swój rozmiar, wymiar i naturalną swobodę dynamiczną.
Są to jedyne zestawy zawierające tuby, z których nie słyszę żadnych "dziwności" w brzmieniu.
I to jest znak czasów głośniki aktywne z zaszytym DSP.
Małe głośniczki aktywne z D/ACem do normalnych mieszkań (do 25m^2) wytwarzające 95dB skorygowane DSP i mikrofonem na miejscu to dla mnie przyszłość.
No i oczywiście z transmisją bezprzewodową ze źródła hires i pozamiatane bez węży boa w roli połączeń i zasilania.
Dla analogu zawsze jakiś kabelek można wpiąć.
....
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio Video show 2016

#22

Post autor: Myszor »

Nie wiem co zażywasz ale daj namiar na dilera.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Audio show 2016 wawa

#23

Post autor: BRob »

caveas pisze: No i oczywiście z transmisją bezprzewodową ze źródła hires i pozamiatane bez węży boa w roli połączeń i zasilania.
Wchodzę na Audio Show 2016 do jakiegoś pokoju, patrzę, rozstawiona para kolumn, ustroje akustyczne na ścianach, myślę, kurde sobota po południu a oni się jeszcze nie wypakowali gratów. :) Za mną wchodzi jeszcze dwóch Panów, zajmują dwa miejsca z przodu i zaczynają rozmowę z Wystawcą.

-początku rozmowy nie dosłyszałem, później idzie mniej więcej tak:
Wystawca - to może Panowie coś zaproponują
Gość 1 - o to niech Pan powie z czego możemy wybierać, bo jak coś wymyślimy to może być problem
Wystawca - nie ma obaw, na pewno znajdę to co Panowie zaproponują, mam tu TIDALA (demonstruje tablet).

Pewnie wyjdę na zgreda, ale tam gdzie po wejściu nie widziałem źródła dźwięku, wzmacniacza/y, kabli, nie gościłem dłużej niż paręnaście sekund.

Moja żona, jak czasem widzi ile w szafce ze sprzętem kłębi się kabli, patrzy na mnie z politowaniem i pyta, tej kabloteki to nie można jakoś ogrniczyć?
Zawsze odpowiadam, że nie. :)

Czasy się zmieniają, w większości domów sprzęt audio (piszę audio, bo ludzie na tym słuchają muzyki) ogranicza się do wszystkomającego naleśnika DVD/BLU/MP3/DTS....., a za chwilę pewnie zostaną tylko aktywne głośniki i tablet lub smartfon, który bezprzewodowo przekaże sygnał.

Jak dla mnie to trochę słaba wizja przyszłości, ale w końcu i tak najważniejsza jest muzyka.

:)

Pozdrawiam.
BRob
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Audio show 2016 wawa

#24

Post autor: caveas »

Z audioshow opuściłem przez lata ze 4 edycje.
Koledzy, zrozumcie, że na wystawę dystrybutorzy przytargali, często pożyczając na nią od producenta szczytowe osiągnięcia techniki.
Co ona wnosi - to już ocena indywidualna.
A ja sobie porozmawiałem z p. Sikorą o celowości napędu za pomocą czterech pasków i czterech synchronicznych silników.
Szanuję jego pracę osiągnięcia i wiedzę.
Technicsowi gratuluję pomysłu marketingowego jak na pniu sprzedać z dużym zyskiem swój produkt.
Ciekawe jak by wypadło bezpośrednie porównanie z 10 razy tańszym Numarkiem czy innym Gemini.
Szkoda, że nie spotkałem laserowego gramofonu EPL.
Regą RP1 się nie jaram, czy PJ - mój najstarszy 1225 ma i automat i zmieniarkę i większą chęć do grania.
Superwęglowe hitech ramię ? A tu dobrze przemyślana i zestrojona z m75 rurka alu.
Co innego zestawy Avantgarde te były brzmieniowo poza wszelką konkurencją.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#25

Post autor: Wojtek »

caveas pisze: Ciekawe jak by wypadło bezpośrednie porównanie z 10 razy tańszym Numarkiem czy innym Gemini.
Słabo.
caveas pisze: Szkoda, że nie spotkałem laserowego gramofonu EPL.
To ktoś tym w ogóle handluje w PL?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Audio show 2016 wawa

#26

Post autor: caveas »

Do Myszora: Opiłem się wspaniałej kawy w 701 w JS. Już Zagłoba mówił, że "kafa" rozjaśnia umysł.
Dopiero po przeleceniu chyba całej wystawy w niedzielę wziąłem kilka płyt żeby posłuchać sobie trudnego do odtworzenia materiału na wybranych zestawach.
A kijem Wisły nie odwrócisz i dobrze, że pojawiają się znowu aktywne zestawy.
Mam słynne za sprawą odświeżenia przez "Reduktora szumu" RH532 i wiem co może poprawić nawet technika z 70 lat w zestawach.
W radiofonii miałem kontakt (naprawiałem wzmacniacz 6W lampa EL34 w klasie A) z aktywnymi Goodmansami monitorami odsłuchowymi- typu niestety nie pomnę. To były szafy wielkości 120l lodówki. Też by na pewno się nie powstydziły swojej obecności na Audiowideo show.
Najpiękniejszy dźwięk wintidżowy, jak to się ostatnio mówi, był w ostatnim pokoju w GT. Ze starych cegieł wieżowca nie postawisz ale solidną rezydencję z ogrodem dookoła jak najbardziej. Z konstruktorem z Avatara odbyłem długą konstruktywną konsultację.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Audio show 2016 wawa

#27

Post autor: caveas »

Chyba na którejś z edycji AS był jakiś "laserowiec". Niestety nie ma dystrybutora. Firma EPL prowadzi w zasadzie sprzedaż bezpośrednią. I to na zamówienia indywidualne.
Jest jakiś materiał na ytubie.
Wojtku, test Technics - Numark - przed testem bym się nie wypowiadał w ogóle. Jest to niesprawdzalne, więc wypowiedź jest łagodnie mówiąc, bezwartościowa.
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audio show 2016 wawa

#28

Post autor: Wojtek »

Ale co jest niesprawdzalne? I co chciałbyś porównać? Bo jeśli chodzi o klasę napędów to serio nie trzeba sięgać po najnowszego Technicsa żeby wiedzieć jak to wypada na tle Numarka czy innego Reloopa, biorąc pod uwagę że przegrywały już ze starszą serią Technicsów.

Skoro coś jest niesprawdzalne to chyba nie da się tego testować, tak z definicji :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
caveas
Posty: 596
Rejestracja: 07 sty 2015, 18:32
Gramofon: Telefunken CS20

Re: Audio show 2016 wawa

#29

Post autor: caveas »

Wojtku, a byłeś na AVS?
Ar2r
Carver 4000, C-500 Tannoy HPD315A :chores-mowlawn:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audio show 2016 wawa

#30

Post autor: Myszor »

caveas pisze: Do Myszora: Opiłem się wspaniałej kawy w 701 w JS. Już Zagłoba mówił, że "kafa" rozjaśnia umysł.
Mówiąc o dealerze miałem na myśli to:
caveas pisze: Małe głośniczki aktywne z D/ACem do normalnych mieszkań (do 25m^2) wytwarzające 95dB skorygowane DSP i mikrofonem na miejscu to dla mnie przyszłość.
No i oczywiście z transmisją bezprzewodową ze źródła hires i pozamiatane bez węży boa w roli połączeń i zasilania.
Naprawdę fanom analogu i winyli byś rekomendował, że dźwięk z czarnej płyty trza puścić bezprzewodowo, przejechać cyfrowym procesorem dźwięku i słuchać z aktywnego małego głośniczka ?
Bez urazy Kolego ale bezprzewodowy to u mnie może być pilot do TV.
ODPOWIEDZ