Kurierzy

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kurierzy

#46

Post autor: Tarkus »

Na razie innych chętnych nie ma.
Rozważam jeszcze jedną opcję: zakup lub pożyczenie tzw. wózka zakupowego i umocowanie do niego paczki. Co prawda musiałbym ją w tym celu postawić pionowo, ale przy zdjętym talerzu i unieruchomieniu wszystkiego myślę, że nic nie powinno się stać.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#47

Post autor: pawelgrab »

Nabyłem czwarty klocek Kenwooda, tylko i wyłącznie ze zbieractwa (ale jak każdy miałem olbrzymie oczekiwania), niestety przestrzegam przed in post :lol: napiszę wprost - BYDLAKI BYDLAKI BYDLAKI :clap: :
dzielę się z całą Wiarą FORUM zniszczeniami klocka, którego 43 lata nawet granat nie pier...ną:
IMG_20220726_142744.jpg
IMG_20220726_142609.jpg
IMG_20220726_214615.jpg
btw - presyłka zabezbieczona pancernie i ch.uj z tego, ..z nerwów fotki są jakie są, lepie, żeby szuja KURIER zabiła panel przedni to śmietnik zakończyłby moje cierpienia a nie koniec wakacji, sam nie mam czasu nawet na diagnozę oddałem do zaprzyjaźnionego punktu, pewnie koszty naprawy przewyższą wartość decka, ale:
bez względu na to wymieniłem paski i rolki - działa mechanizm, niestety reszta czyli tor audio i wychyły to trupy - nie jestem pewien czy kiedyś usłyszę kasetę z tego magnetofonu kenwooda a to mnie boli :snooty:

egzemplarz w pięknym stanie zachowania :mrgreen: nadzieja, nadzieja , nadzieja
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Martynka
Posty: 1656
Rejestracja: 26 sty 2019, 01:05
Gramofon: Yamaha PX3
Lokalizacja: Gůrny Ślůnsk

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#48

Post autor: Martynka »

Przykre to. Nigdy inpost. Ja wysyłam tylko DHL z opcją NST czyli uwaga szkło, tą stroną do góry i ominięcie sortowni automatycznej.

Wyrwane trafo z obudowy to już prawie standard przy "delikatnym" przestawianiu przesyłek w inpost.
Martin Logan CLS, Ayon Triton KT150 z KT88 zamiennie, DAC Stax Talent (2 x PCM63 na 6N26P) + Volumio Pi5 Waveshare 11,9", CD Rotel RCD955 (TDA1541 na 6N9S)... no i oczywiście gramofon Yamaha PX3 z Yamaha MC5 (shibata na boronie)
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1355
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#49

Post autor: Jozi »

Byłem po słowie z Gościem ( sprzedaż gramofonu Fonici) ale to co widzę to odstrasza taki rodzaj transakcji.
Po prostu szkoda sprzętu, bo zbyt duże ryzyko.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#50

Post autor: amrowek »

Było ubić kuriera na miejscu ku przestrodze, ale fakt to co robią na sortowniach czy też sami kurierzy to nawet idiotoodorne zapakowanie nic nie da
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 679
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#51

Post autor: zwy »

Mogę tylko potwierdzić, że kurier inpostu to dramat.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#52

Post autor: blispx »

zależy od regionu pewnie, ale co by nie powiedzieć o nich to szybcy są do małych gabarytów najlepsi , znajomy wysłał pakę w pt. wieczorem w sob. była już w paczkomacie aż mi przypominał abym odebrał bo się nastawiłem na odbiór w pon ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 679
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolekcje sprzętowe forumowiczów

#53

Post autor: zwy »

blis, ale ja nie mówię o paczkomatach, tu złego słowa nie powiem.
Za to kurier "dostarczał" mi paczkę przez tydzień (7 dni), podobno nikogo nie było w domu, a to nie dojechał przez cały dzień, potem specjalny kurier do mnie zatarł silnik, bo zrobił dziurę w misce olejowej. Katastrofa jednym słowem.
Do paczkomatu nie mogli jej wrzucić, bo gość od którego kupiłem nie miał podpisanej umowy na paczkomaty i taniej było ją wozić kilka dni.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kurierzy

#54

Post autor: blispx »

inpost jebany skurwesynu jak ja ciebie nienawidzę :evil:

umcia umcia ;)

Obrazek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kurierzy

#55

Post autor: Wojtek »

Ta sytuacja chyba opisuje kupującego bez honoru, takiego gramofonika :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2032
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Kurierzy

#56

Post autor: MaciejT »

Wczoraj po godzinie 11 kupiłem sobie kilka książek. Na termin przesyłki nie miałem parcia, bo to nie prezenty, książkom raczej też nic się nie stanie, wybrałem Orlen Paczkę. Godzinę temu otrzymałem sms że przesyłka czeka na odbiór :shock:
Mają tempo, tak tuż przed świętami, w około 20 godzin....
Myślałem że przyjdzie po świętach a tu niespodzianka. :whistle:
Awatar użytkownika
hansolo
Posty: 288
Rejestracja: 03 lut 2021, 17:08
Gramofon: Metz tx 4963
Lokalizacja: B-B

Re: Kurierzy

#57

Post autor: hansolo »

Ostatnio się zawiodłem na InPost. I to z paczkomatem.
Kupiłem na Olx jedną praktycznie nową słuchawkę Jabry za 28 z przesyłką. Pani nadała paczkę tego samego dnia, pojawiła się na aplikacji i cisza przez 3 dni. Po rozmowie ze sprzedającą poszedł @ do InPostu o co biega? Za dwa dni komisyjnie otwierali paczkomat i poszukiwali paczki także u siebie. Po czym stwierdzili, że być może błąd w systemie i skrytkę otwarło komuś innemu jak nadawał swoją. Czasami tak się zdarza i tyle w temacie z ich strony. Reklamacja zgłoszona przez sprzedającą i za parę dni miałem zwrot kasy na konto.
Najbardziej to mi szkoda było tej słuchawki. Po allegro chodzą po 50-60 i stan nieznany czyli uszkodzone.
Metz tx4963, pre Tisbury Audio Domino, Rotel ra-1062
Denon dcd-1290, Pioneer pd s601, dac Musical Fidelity V90, Google chromecast audio, Marantz sd4050, Magnat All Ribbon 5a
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Kurierzy

#58

Post autor: dale »

Wiecie, dochodze do wniosku że InPost ma u siebie specjalną komórkę logistyczną, szkoloną u Monty Pythona... Ministerstwo głupich kroków to przy tym pikuś...
Przed świętami zamawiałem dużo drobnicy - prezenty i dwa otwarte projekty...
Szło do mnie dziennie po 4-5 paczek - drobnica wielkości - maksymalnie połowy ryzy papieru A4 i tak, przez cały dzień paczki w doręczeniu - od 8 rano, nagle, wieczorem, pomiędzy 18 a 19 wszystkie lądują w 3 paczkomatach - jedna najmniejsza, w największej skrytce paczkomatu docelowego i po dwie w paczkomatach zastepczych, gdzie wszystkie zmieściły by się do jednej średniej skrytki... I tak przez cały tydzień z małymi wariacjami....
fuck...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kurierzy

#59

Post autor: blispx »

wracam na łono PP może trza się pomęczyć z lataniem na pocztę ale przynajmniej nie ma stresa

Jezu ileż można.. tam same boty pracują nawet na infolinii jest bot, moja paka o wartości ~5kpln zaginęła w polu

Obrazek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41565
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kurierzy

#60

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:
22 gru 2022, 16:45
wracam na łono PP może trza się pomęczyć z lataniem na pocztę ale przynajmniej nie ma stresa
Czy ja wiem... Pocztex mi ostatnio dostarczał towar od czwartku do środy. "Szybki" kurier :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ