Logowanie do Allegro i port SSL

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Logowanie do Allegro i prot SSL

#16

Post autor: darkman »

No chyba jednak on ci to. Wyłączyłem chwasta.W Chromie powyłączałem rozszerzenia tymczasowo i zastopowałem Avasta. Faktycznie w tym polu co pokazujesz na załączonym screenie jest zarówno przez Safari jaki i Chrome.
Wyłączenie i reset nie dały rezultatu. Choć sądzę, że to Avast bruździ. No niby mi nie jest potrzebny i dodatkowo jest zdaje się ochrona u mojego providera.. do końca jakoś im nie wierzę.

Co zrobiłem.. jako krok rozpaczy? Bo niestety nic nie skutkuje.
Zainstalowałem FFoxa. Chodzi jak odkurzacz, loguje i nic mu nie przeszkadza. :D Wygląda jak pies czyli dajmy na to Labrador.

Teraz mam pytanie Panowie takie: Co zrobić z Chrome i Safari? Wywalić coś? Nie wiem czy Safari się da, bo to przeglądarka dołączana z OSX, ale Chrome mogę puknąć. Co prawda do tej pory nasze forum zawsze logowałem via Chrome, ale to bez znaczenia. Fox jest OK.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Logowanie do Allegro i prot SSL

#17

Post autor: zbyszek1982 »

Wejdź do keychain access i wywal te certyfikaty thawte.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6384
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Logowanie do Allegro i prot SSL

#18

Post autor: Regsoft »

zbyszek1982 pisze: Wejdź do keychain access i wywal te certyfikaty thawte.
Jeśli masz zainstalowanego Avasta to ssl.allegro.pl może weryfikować się przez niego. Dlatego w przypadku problemów sugeruję najpierw zająć się Avastem ...
ssl.jpg
darkman pisze:Zainstalowałem FFoxa.
Słusznie :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Logowanie do Allegro i prot SSL

#19

Post autor: zbyszek1982 »

darkman pisze: Choć sądzę, że to Avast bruździ. No niby mi nie jest potrzebny i dodatkowo jest zdaje się ochrona u mojego providera.. do końca jakoś im nie wierzę.
Też myślę, że to Avast, zwłaszcza jeżeli podmienia certyfikaty. Do niczego ten soft nie jest potrzebny. No chyba, że wchodzisz na jakieś dziwne strony, to wtedy może się przydać.
Jak masz jakieś obawy co do autentyczności witryn internetowych, to możesz sobie ustawić google dns, albo open dns zamiast domyślnego od providera.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Logowanie do Allegro i port SSL

#20

Post autor: darkman »

Coś mi nie idzie z certyfikatami thawte - nie dają się wywalić.
Mam tych Thawte coś 12 sztuk, ale one sprawiają wrażenie nieusuwalnych. Za cholerę nie mogę ich trashować ani użyć opcji z menu edit bo tam większość nieaktywna.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Logowanie do Allegro i port SSL

#21

Post autor: zbyszek1982 »

To pewnie łatwiej będzie wywalić avasta, albo spróbuj chociaż wyłączyć ten moduł ochrony internetowej.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Logowanie do Allegro i port SSL

#22

Post autor: darkman »

Tak, te certyfikaty wydają się być jakoś rezydentne z odświerzaniem, kurde w mordę.
Ta, wszystkie 3 moduły ochrony wyłączyłem jak na razie.
Chyba go wywalę w całości, jeszcze się zastanowię, bo np pocztę dobrze chronić w sumie.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Logowanie do Allegro i port SSL

#23

Post autor: blispx »

Darkman sprawdź czy masz poprawna datę w systemie. Certyfikat SSL sprawdzany jest także pod tym kątem. Inne strony gdzie się logujesz za pomocą SSL działają?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15178
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Logowanie do Allegro i port SSL

#24

Post autor: darkman »

No wiem. Inne to nie wiem jakie? ale poczta korzysta z tego protokołu; I działa czyli OK.
Data systemowa.. dobra zara pomyślę gdzie to jest.. preferencje ->systemul.. dobra idę.
Zięć wróci z wakacji to dostanie robotę, bo ja w tym jestem laikiem.

FFox robi super. Na szczęście mogę się logować itd.. normalnie.Chromego wywalę, a Safari już ustawiłem tyko jako alternatywną.
Primary dałem sobie FF.
ODPOWIEDZ