Ale jaja !!!!!

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1696

Post autor: RadTang »

Jaja to jest "MP3 download card". To powinno być zakazane. Kupujesz oryginał = powinieneś dostawać kopię we FLAC. Sprawdzałem swoje winyle (te z kartą), spora większość miała tylko MP3 gratis... Nie znam Tool'a ale sprawdziłem linka i widzę, że CD będzie więc można przegrać. ;)
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ale jaja !!!!!

#1697

Post autor: dale »

RadTang pisze:
29 sie 2019, 18:52
Jaja to jest "MP3 download card". To powinno być zakazane. Kupujesz oryginał = powinieneś dostawać kopię we FLAC. Sprawdzałem swoje winyle (te z kartą), spora większość miała tylko MP3 gratis... Nie znam Tool'a ale sprawdziłem linka i widzę, że CD będzie więc można przegrać. ;)
A to dlaczego? Nie bardzo rozumiem.... Prawo zezwala Tobie wykonać kopię zapasową utworów - bez naruszania praw autorskich... Ba, jeśli twój znajomy poprosi o pożyczenie płyty, możesz zamiast tego pożyczyć mu kopię bezpieczeństwa - np. we flac'u...

Ale stawianie takich wymagań:) ? Nie kumam....
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1698

Post autor: RadTang »

dale pisze:
29 sie 2019, 20:00
RadTang pisze:
29 sie 2019, 18:52
Jaja to jest "MP3 download card". To powinno być zakazane. Kupujesz oryginał = powinieneś dostawać kopię we FLAC. Sprawdzałem swoje winyle (te z kartą), spora większość miała tylko MP3 gratis... Nie znam Tool'a ale sprawdziłem linka i widzę, że CD będzie więc można przegrać. ;)
A to dlaczego? Nie bardzo rozumiem.... Prawo zezwala Tobie wykonać kopię zapasową utworów - bez naruszania praw autorskich... Ba, jeśli twój znajomy poprosi o pożyczenie płyty, możesz zamiast tego pożyczyć mu kopię bezpieczeństwa - np. we flac'u...

Ale stawianie takich wymagań:) ? Nie kumam....
Chodzi mi o to, że mp3 to trochę mało. ;) Choć fakt, popularny i powszechny format. Sam mam słuch który nie pozwoli na rozróżnienie mp3 od FLAC. Jakoś wolę dostawać pełnowartościowy download z karty (FLAC) niż przekonwertowaną w nie wiadomo jaki sposób mp3.

O zagadnieniach prawnych słyszałem. Sam przegrywam swoje CD na FLAC. Ale nie przegrywam winyli. Zresztą karta to mały dodatek. ;) Tylko jakoś milej mi jest otrzymywać FLAC niż mp3. ;) Nie traktuję tego jako ripa z winyla ale parę takich downloadów dodałem do Discogs. Nie były odrzucone.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Ale jaja !!!!!

#1699

Post autor: MaciejT »

RadTang pisze:
29 sie 2019, 18:52
Jaja to jest "MP3 download card". To powinno być zakazane. Kupujesz oryginał = powinieneś dostawać kopię we FLAC
Ja nie bardzo kumam Twojego rozumowania, nie wydaje mi się żeby ktokolwiek miał obowiązek dokładania jakichkolwiek plików cyfrowych do sprzedanych płyt winylowych. Nie rozumiem stwierdzenia że dodanie gratis mp3 powinno być zakazane, a kupujący powinien dostać FLAC. Niby dlaczego? MP3 to bonus za free i chyba tak należy to traktować, a takie wymagania wydają mi się niedorzeczne. Ale może błądzę? :think:
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1700

Post autor: RadTang »

Owszem, miły gratis ale FLAC zawsze będą lepsze. :mrgreen: W sumie, żadnej różnicy to nie robi. To tylko formalność. Niepotrzebnie się wynurzałem. :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41381
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1701

Post autor: Wojtek »

Szybko przeszliśmy od "to powinno być zakazane" do "w sumie żadnej różnicy to nie robi, to tylko formalność".

Typowy RadTang :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1702

Post autor: RadTang »

Chyba jestem w gorącej wodzie kąpany i za szybko piszę co myślę.... ;)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1703

Post autor: RadTang »

Odświeżam temat: spektakl komediowy pod tytułem "Brexit" - akt któryśtam, scena któraśtam z kolei..
Źródło: https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,3183709

"Dzięki temu zwycięstwu w środę parlament będzie - wbrew woli rządu - obradował nad opozycyjnym wnioskiem, otwierającym drogę do zablokowania bezumownego brexitu i potencjalnego opóźnienia wyjścia z UE do 31 stycznia 2020 r. w razie braku osiągnięcia porozumienia z Brukselą do 19 października br."

Ktoś miał ostatnio wątpliwości w związku z UK. Teraz jest nadzieja, że problem się rozwiąże - znowu przesuną. :mrgreen:
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ale jaja !!!!!

#1704

Post autor: SimonTemplar »

To nie jest rozwiązanie. To kolejne odłożenie sprawy w czasie. Oglądam na bieżąco to Muppets Show :doh: Sami nie wiedzą czego chcą. Sami siebie blokują. Żenada i pośmiewisko. Dosłownie: ALE JAJA.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1705

Post autor: RadTang »

Najlepsze jest to, że oni idą w zaparte - znalazł się jeden odważny do zakończenia tego wszystkiego a tu ciągle mu kłody pod nogi stawiają (nie bacząc na zdanie społeczeństwa). Jak czekałem na październik tak już nie czekam - finału sztuki nie poznamy, cały czas odgrzewają kotlet z opóźnianiem...
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Ale jaja !!!!!

#1706

Post autor: SimonTemplar »

Dokładnie to samo było z Tereską. Też chciała ale ją i tak w parlamencie blokowali. Jak widać zmiana premiera tu nic nie daje. :roll:
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1707

Post autor: RadTang »

To może zmiana całego parlamentu? Ale jak są tylko dwie partie to jest aż 50% szans, że za którymś razem się uda! :mrgreen:
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Ale jaja !!!!!

#1708

Post autor: samuraj »

Mam wrażenie że w tym wyjściu maczało palce Ministerstwo Dziwnych Kroków.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1672
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ale jaja !!!!!

#1709

Post autor: tuczi77 »

:whistle:
Załączniki
FB_IMG_1567608130380.jpg
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Ale jaja !!!!!

#1710

Post autor: RadTang »

Źródło: https://demotywatory.pl/4946108/A-wy-ja ... -Prawdziwi

Audio-Voodoo w natarciu :mrgreen:
Załączniki
1567675881_euie7l_600.jpg
ODPOWIEDZ