Znajomość języków obcych

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Znajomość języków obcych

#16

Post autor: arturxyz »

...ale nie jest najgorzej :) .....ostatnio byłem mega zaskoczony :shock: w pociągu PKP koleje śląskie gdy konduktor rozmawiał po angielsku z pasażerką i nawet jej bilet sprzedał :lol:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10481
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Znajomość języków obcych

#17

Post autor: Myszor »

Z moich doświadczeń wynika iż:
- perfekcyjny angielski: benelux, skandynawia ( największy szok - cieć na dworcu w Holandii wytłumaczył mi kiedyś płynniutkim angielskim jak się dostać do innego miasta), Szwajcaria
- słabszy: Niemcy, Włochy, Hiszpania, kraje Europy Pd-wsch
- słaby: Francja, Rosja, Polska, Chiny

Chyba im kraj większy i ważniejszy tym mniejsza ochota uczyć się języków. Małe kraje są multi kulti i dla nich języki obce to normalne. Na karaibach sporo ludzi mówi w 3-4 językach. Wyspiarze :)
W Polsce, jak napisał Wojtek, raczej dalej słabo. Nie liczę dialogów typu "cigarettes? Yest?".
Bardzo często na BP Karkonoska (wylot na a4) jestem świadkiem jak ktoś usiłuje porozumieć się po angielsku i słabo to idzie.

Szkoła szkołą ale najważniejsza jest praktyka, a ta nie jest każdemu potrzebna/możliwa.
Awatar użytkownika
pawlos
Posty: 1162
Rejestracja: 11 paź 2013, 15:28
Gramofon: l-75 l-78 s-500
Lokalizacja: Stargard

Znajomość języków obcych

#18

Post autor: pawlos »

Dziwniej jest z językiem niemieckim ,większośc Holendrów czy Duńczyków zna niemiecki , ale nie odpowiada , dopiero jak śię powie że się jest np. Polakiem normalnie rozmawiają po niemiecku :) , takie zaszłości historyczne
A tak na marginesie język polski jest jednym z języków urzędowych w UE to niech się uczą :)
Lenco B-55 L-75,L-78
Dual 1218 ,1219 ,1249 ,621
Thorens TD 146 II , TD-166 I
Telefunken S-500 , S-600
Yamaha ca-810,B&O CD-3300,JBL -L-80 t Gi,Braun L-810,Dual CL-720
ODPOWIEDZ