Uczone rozważania audiofili

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3794
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Uczone rozważania audiofili

#1

Post autor: Obywatel »

W tym temacie umieszczamy najśmieszniejsze teksty zasłyszane lub wyczytane na forach audiofilskich :D

Do założenia tego tematu zainspirowała mnie pewna dyskusja przeczytana na pewnym forum, która mnie po prostu rozwaliła :D

Wszyscy znamy kultowe stwierdzenia traktujące np. o wpływie na dźwięk markowej listwy zasilającej :mrgreen: ale to, co dzisiaj przeczytałem skłania mnie do wniosku, że granice absurdu nie istnieją. Oto kilka perełek, po których przeczytaniu omal nie spadłem z krzesła :o

Najpierw o slipmacie i tu zadziwiający przypływ rozsądku ;)
W słabszych torach audio mata nie przynosi praktycznie żadnego efektu.
Tu już zaczyna być śmieszno :lol:
Gdyby może dorzucić dobre "kabelki" ,lepszy patefon i "grające" bezpieczniki byłoby znacznie lepiej.
A tu mamy hit dnia:
Moje przejścia z produktami Sumiko a konkretnie z kabelkami i wkładką były takie, kabelki grały bardzo jasno górą i sypały gwoździami po uszach
Po przeczytaniu powyższego, padłem...

Zachęcam do ponabijania się z tekstów tych, którzy twierdzą, że słyszą niesłyszalne. Zastrzegam jednak, że nie robimy tu żadnych personalnych wycieczek i nie urządzamy pyskówek - czyli wyśmiewamy słowa a nie osoby. Natomiast obecnych na forum audiofili proszę o nieobrażanie się ;) W końcu skoro opowiadamy dowcipy o policjantach i lekarzach, to możemy też podworować sobie z audiofili :D
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41630
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Uczone rozważania audiofili

#2

Post autor: Wojtek »

Z jednej strony spoko, a z drugiej strony nadal mam w pamięci "aferę" jaką spowodował równie niewinny wątek nt. najśmieszniejszych tekstów z facebookowej grupy winylowej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Uczone rozważania audiofili

#3

Post autor: pan_winyl »

ok, to ja dodam coś co bardzo mnie rozbawiło, nie jest to dyskusja "audiofili"ale pod "audiovoodu" podpada spokojnie. Tekst pochodzi z recenzji link do całości poniżej a tutaj najlepsze smaczki:
Czym jest Xot – nie wiem. Od dystrybutora również otrzymałem precyzyjną odpowiedź: „Nie mam pojęcia. Wpinasz w gniazda kolumn i słuchasz”.
Producent także nie wyjaśnia wiele na swojej stronie internetowej. Jest tylko informacja, że cylindry wykorzystują tajemnicze rozwiązanie o nazwie „Uniform Energy Field”. Dodatkowe określenie „Transducer/Crossover” kieruje uwagę na zwrotnice. Niewykluczone, że Xoty czyszczą zwrotnice z elektro- i magnetośmieci. Pomysł jest chyba świeży, w każdym razie nie słyszałem dotąd o akcesoriach działających na płytkę z filtrem w kolumnie.
Xoty nie działają spektakularnie. Nie spodziewajcie się efektu, który zwala z nóg.
Nie jest to też zabawka do systemów za 5000 zł czy nawet 10000 zł. Potrzeba odpowiedniej rozdzielczości, czystości i oddechu, który zapewniają urządzenia z wysokiej półki. Dopiero wtedy da się zauważyć zmiany.
Nie w każdej muzyce będą one na tyle ewidentne, by mówić o przełomie czy rewolucji. Generalnie, przy kiepskich nagraniach z hałaśliwą górą i stłamszoną przestrzenią nie usłyszycie nic. Jeżeli więc słuchacie staroci (ale nie takich, jak Pink Floyd), to Xoty są w waszym systemie zbędne. Niewielkie zmiany zachodzą też w potężnych składach. W orkiestrowym tutti nie podjąłbym się próby odróżnienia na ślepo wersji „z” i „bez”.
Zastanawiałem się, na czym polega pomysł na Xoty. Skoro mają to być „poprawiacze”, to powinny ingerować w obraz bardziej zdecydowanie. A chyba nie tędy droga. Spodziewałem się, że tubki będą coś od siebie dodawać, a one tego nie robią. Przeciwnie – ujmują – i przez to w pierwszej chwili jesteśmy zdezorientowani. Dopiero dłuższa znajomość z nimi prowadzi do przyjaźni i obserwacji, że właśnie tych rzeczy chcieliśmy się pozbyć.
pełny artykuł tutaj: http://www.hi-fi.com.pl/akcesoria-testy ... h-xot.html

Osobiście jestem zaskoczony bo lubię recenzje portalu ale tutaj mnie zaskoczyli.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ