Import wysyłkowy towarów spoza UE

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#31

Post autor: blispx »

blackholesun pisze:Jeszcze jedno. Pytałem o przesyłki niskiej wartości, do 200 zł. Wysyłasz takie rzeczy Polamerem? Kurierem?
Lecą/ a raczej leciały USPS wewnętrzną do Polameru, następnie konsolidacja, i tam już Polamerem do kraju jedna duża paka. Wysyłka USPS, FeedEx (innych nie sprawdzałem) bezpośrednio do kraju wynosiła mnie o wiele więcej do tego dochodziły koszta firmy pośredniczącej Ebay spisującej papiery celne i na poczet cło + VAT - jedną paczkę na wartość $79 dopłaciłem $100 tak to mniej więcej wychodziło z tym że sprzedający wysłał mi to w pudle po stekach i chyba za gabaryty policzyli ;p

Co do Polameru to ostatnia paka waga do 10 funtów obliczyli mi: koszt kuriera $29 + konsolidacja $20 ale wlazło mi tam 20 LP

Teraz szukam pośrednika gdzie nie ma kosztów za konsolidację, bo to teraz dla mnie najważniejsze ale chyba nie znajdę

Edit:

http://www.tylkowusa.com/strony/clo.html - ceny takie sobie, ale to "Odprawa celna wliczona jest w cenę przesyłki" mnie najbardziej interesuje i chyba nie ma tak jak w Polamerze że sobie liczą min. 100 zł za odprawę celną, do tego nie wiem co jest ale wszystkie paczki słane przez Polamer mi clą a więc dochodzą koszta odprawy celnej

"Opłata logistyczna (przyjęcie paczki do magazynu) - $5.00. Łączenie paczek - bezpłatne (wliczone w opłatę logistyczną)" - tutaj tak samo jak w Polamer

Dobra już wiem koszta odprawy celnej - 5% wartości deklarowanej w papierach importowych wpłacanych na tzw depozyt w banku czyli wychodzi niby taniej niż w Polamer

Dobra kończę tego offtopa bo zaraz bana dostanę ;p

Edit2:

Dodarła właśnie paczka ta z Polameru no i nie poszła na cło , z czego się niezmiernie ucieszyłem, co tylko potwierdza to o czym pisałem wcześniej że to tylko i wyłącznie zależy od celnika czy na te cło trafimy. Wartość celna w papierach importowych wpisane było ~$160 + $49 kurier czyli $209

Teraz mam dylemat czy zmieniać pośrednika czy też nie, może sobie skroję za jakiś miesiąc jeszcze jedną paczuszkę i sprawdzę bo takie kruki co tam można wyhaczyć i w dobrej cenie to żal nie kupić ;p Teraz do śmiechu zadeklaruję im tam z $10 ciekawe co będzie i tak to nie ma znaczenia
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Import wysyłkowy towarów spoza UE

#32

Post autor: blispx »

[bump]

Kurde jak dobrze mieć telefonie voip.. Musiałem zmieniać adres wysyłki do zamówienia na Acoustic Sounds a z poziomu strony/konta się nie dało bo mają jakieś problemy. Jakbym dzwonił tam z komórki to pewnie już by mnie wcieło ze stówkę no i jak zwykle znowu zapomniałem paczkę dopchać drobnicą od Disc Doctora :x
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ