Import wysyłkowy towarów spoza UE

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Jak czyścić płyty winylowe?

#16

Post autor: blackholesun »

kielek ale to nie do Ciebie było, tylko do kolegi blispx, a Twój post dostał się pomiędzy :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#17

Post autor: kielek »

blackholesun pisze:kielek ale to nie do Ciebie było, tylko do kolegi blispx, a Twój post dostał się pomiędzy :D
Ok :D tak to jest jak się człowiek znajdzie między młotem a kowadłem.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#18

Post autor: blispx »

Oj tam i tak te sleeve zamówiłem tam, tak tylko chciałem podtrzymać wątek ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak czyścić płyty winylowe?

#19

Post autor: Wojtek »

blispx pisze:Z tego co mi wiadomo i własnego doświadczenia wiem że VAT naliczany jest od każdej kwoty deklarowanej w deklaracji celnej, z VAT zwolnione mogą ale nie muszą być tylko przesyłki o charakterze gift czyli kupując w cdjapan to odpada.
Z całym szacunkiem, ale piszesz bzdury ;) Są limity unijne przy których importowany towar jest zwolniony z cła (150 euro) i osobno limit dla naliczania VATu (22 euro). Omawialiśmy to wielokrotnie chociażby przy dyskusjach co do importu igieł czy wkładek z zagranicy. Z tego co wiem, przepisy w między czasie się nie zmieniły.

Podstawy prawne (aktualne, żeby nie było): http://www.portal-celny.pl/zwolnienia-z-cla-i-vat

Nikomu by się nie opłacał import czegokolwiek gdyby było tak jak piszesz :)

Jeśli kiedykolwiek celnik naliczył Tobie podatek bądź cło w sytuacji kiedy mieścisz się w określonych przepisami limitach to masz pełne prawo się odwoływać od takiej decyzji i nie wiem na jakiej podstawie miałby się tutaj celnik wybronić. No chyba że ściągasz jakieś dobre whisky czy inne cygara ;)
blispx pisze:Chodzi o to że nie ważne jest ile podasz kwoty w deklaracji celnej, jak ci na cle wstrzymają przesyłkę to VAT zapłacisz zawsze, a cło to chyba sam wiesz już sprawa drugorzędna
Czuję się teraz jak istny renegat patrząc na te wszystkie książki, płyty i igły sprowadzone z odległych krain za które nie płaciłem ani cła ani podatku VAT (żadne gifty) :roll:
Płaciłem VAT i cło raz, bo przekroczyłem limit. Na deklaracji widniało ponad 100 dolców, więc taka paczka już nie przeszła bez zwolnienia z opłat. Wtedy limit na cło wynosił jeszcze 50 euro, a nie 150.
blispx pisze:Co do gift to każdy robi jak mu pasuje ale wg mnie nie mogą tego wysyłać jako gift ale nie będę się sprzeczał może czegoś nie wiem
Wszystko zależy od podejścia firmy/sprzedawcy. W razie czego to oni ryzykują bardziej, bo to oni wypisują deklarację, a nie adresat.
Również nadawca pakuje towar, więc to od niego zależy czy wrzuci do paczki fakturę czy nie.
blispx pisze:Oj tam i tak te sleeve zamówiłem tam, tak tylko chciałem podtrzymać wątek ;p
Szkoda słów :) Tyle pitolenia o nic.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#20

Post autor: blackholesun »

blispx pisze:Oj tam i tak te sleeve zamówiłem tam, tak tylko chciałem podtrzymać wątek ;p
aaa w takim wypadku chylę czoła - trolling is a art!


;-)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Jak czyścić płyty winylowe?

#21

Post autor: blispx »

@Wojtek pozwól że wkleję cytat ze strony do której podałeś link
3. Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
Możesz rozjaśnić? Słowo klucz: ZAMÓWIENIA

@blackholesun nie wiem o co Tobie chodzi z tym trolingiem, czy to jest forum dyskusyjne do cholery czy nie? Czy wszyscy muszą mieć takie same zdanie jak Twoje?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Import wysyłkowy towarów spoza UE

#22

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:41 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#23

Post autor: blispx »

Pisząc to że chcę podtrzymać wątek chciałem udowodnić swoje racje

Dalej jestem zdania że kwota zwolniona z podatku VAT przy odprawie celnej dotyczy tylko gift - upominku, i niejednokrotnie trzeba udowadniać że ten upominek faktycznie nim jest. Czyli nie ma zastosowania przy zakupach w sklepach pokroju Amazon CDJapan etc, nie ma zastosowania także przy zakupach na aukcjach Ebay gdyż tam zawieramy umowę pośredniczącą sprzedający/kupujący za pośrednictwem Ebay. Podany przez Wojtka link tylko to potwierdza

To że kogoś tam nie opodatkowali nie oznacza że tak stanowi prawo podatkowe a raczej mówi o dobrej woli/lenistwie celnika
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Import wysyłkowy towarów spoza UE

#24

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:41 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#25

Post autor: blispx »

Ze Stanów kupując na Ebay, Amazon zawsze miałem doliczany podatek z tym że metoda opłacenia go była różna w zależności przez którego pośrednika to szło. Bezpośrednio przez Ebay, Amazon płacisz od razu całość, a przez pośrednika weźmy tu Polamer - kurierowi przy odbiorze ale to tylko gdy celnicy mają faktury i wiedzą jak to policzyć bo jak nie mają to ci wstrzymają na cle i zapłacisz koszta magazynowania do tego ustalą ci wartość towaru taką że Ci się odechce. Oczywiście zawsze można liczyć na drapane i cud że paczki nie sprawdzą i zaniżać wartość

Z Chin raz miałem wolną paczkę od podatku i cła ale to było oznaczone jako gift choć wg prawa nie powinni tak zrobić bo to był jakiś sklep internetowy

Wiele zależy od celnika, z własnego doświadczenia wiem że gift też nie zawsze przejdzie, może to było kiedyś ale nie teraz
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 22:13 przez blispx, łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Import wysyłkowy towarów spoza UE

#26

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:41 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#27

Post autor: blispx »

Kupując w Stanach tylko poprzez pośrednika, który mi skonsoliduje paczki (także o mniejszej wartości), wychodzi trochę taniej jest pewność że ci gabarytowo to upakują i ciebie kurier nie skosi. Z Polamer będę rezygnował oni specjalnie zaniżają wartość paczki i nie dołączają rachunków tylko po to aby to poszło na cło i ciebie skosili na magazynie - mają swoją agencję celną. Jestem teraz na etapie szukania innego pośrednika bo w Polamer możesz być pewny że ciebie oclą

W przesyłki o mniejszej wartości się raczej nie bawię bo to tylko strata kasy, ale są pewne wyjątki od reguły, jak wspomniane wyżej Chiny no i teraz dojdzie ten CDJapan ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Jak czyścić płyty winylowe?

#28

Post autor: blackholesun »

blispx pisze:W przesyłki o mniejszej wartości się raczej nie bawię bo to tylko strata kasy
Ale my tu właśnie o takich i tylko takich przesyłkach rozmawiamy...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#29

Post autor: blispx »

Ja wiem o tym i nie twierdzę że taką paczkę ci oclą. Ale wg prawa podatkowego mogą to wg mnie zrobić chyba że im udowodnisz że to faktycznie jest gift. Następna sprawa że oni nie są w stanie każdej przesyłki sprawdzić, jednemu się uda drugiemu już nie ;p
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#30

Post autor: Bacek »

blackholesun pisze:blispx, a tak z ciekawości, ile razy w praktyce UC nałożył Ci VAT na przesyłkę spoza terenu UE o wartości powiedzmy do 200 zł? Na przykład na płytę japończyka kupioną od ebayu, płyty z USA czy akcesoria z Hongkongu? Jaki był to odsetek wszystkich przesyłek spoza UE?
Mnie raz na przesyłkę 60PLN (w przeliczeniu) ze stanów
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ