Wesoła Poczta Polska

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wesoła Poczta Polska

#31

Post autor: eenneell »

JacK pisze:zisiaj po 27 dniach podróży z Niemiec dotarła do mnie płyta LP Barbry Streisand.
Obalony kolejny "ordnung" :twisted:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#32

Post autor: JacK »

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z płytą nadaną w Kanadzie w połowie lipca czyli trzy miesiące w podróży. Myślę że był to transport morski bo zapłaciłem tylko 10 dolarów za usługę Small Packets - International - Ground
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#33

Post autor: Wojtek »

JacK pisze:Small Packets - International - Ground
W takim razie był to z pewnością transport morski :)

Płyta czy coś większego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#34

Post autor: JacK »

Dwie płyty, pancernie opakowane w ogromną ilość tektury. Żona mi nakazała że teraz jak ściągam ze świata winyle muszę segregować nasze śmieci bo ilość tektury i papieru wielokrotnie przewyższa wszystkie inne odpady komunalne jakie produkujemy.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Wesoła Poczta Polska

#35

Post autor: eenneell »

Tak :!:
Żony często nie rozumieją, że mężowie miewają wiekszą radosc z zawartości paczki niż z wywalania opakowania do śmieci :oops: :evil:
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#36

Post autor: Jaskier »

JacK pisze:Żona mi nakazała że teraz jak ściągam ze świata winyle muszę segregować nasze śmieci bo ilość tektury i papieru wielokrotnie przewyższa wszystkie inne odpady komunalne jakie produkujemy.
Popieram Twoją żonę w 100% A ponieważ pracuję w papierni, wiem jak istotna jest sprawa recyklingu papieru, nie tylko ze względów ekologicznych
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesoła Poczta Polska

#37

Post autor: krolix »

Żeby nie było tylko na Pocztę Polską - dziś odebrałem dwie przesyłki od tego samego sprzedawcy z UK, w tym jedną uszkodzoną przez Royal Mail. Standardowy karton, w który pakowane są płyty z UK, wzmocniony dwoma kwadratami z solidnego kartonu nie zapobiegł zagięciu rogu płyty, a co więcej w boku koperty pojawiło się solidnej wielkości rozdarcie. Niby to tylko jeden z dość powszechnie dostępnych pierwszych albumów Saxon, ale za to w jakim on był chwilę wcześniej stanie... Po prostu ideał, jak inne wysłane przez tego sprzedawcę. Przykro patrzeć. :evil:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#38

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:w tym jedną uszkodzoną przez Royal Mail
A skąd wiesz, że to jeszcze na wyspach doszło do uszkodzenia?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesoła Poczta Polska

#39

Post autor: krolix »

Na oryginalnej kartonowej kopercie (włożonej do foliowego worka) jest pieczątka "Przesyłka nadeszła z zagranicy w stanie uszkodzonym" + dwie parafki...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#40

Post autor: Wojtek »

W takim wypadku nadawca może raczej złożyć reklamację na poczcie? Kontaktowałeś się ze sprzedawcą?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesoła Poczta Polska

#41

Post autor: krolix »

A napiszę do niego i zapytam się, czy widzi w tym sens. :)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesoła Poczta Polska

#42

Post autor: krolix »

Olrajt. Odpowiedź od sprzedającego była taka, jakiej spodziewałem: szkoda czasu, aby zawracać sobie głowę reklamacją. ;)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#43

Post autor: JacK »

Jeżeli płaciłeś PayPal-em to możesz założyć spór ze sprzedawcą, potem finansowe roszczenie i po rozpatrzeniu być może dostaniesz zwrot kasy. To nic niekosztuje tylko trzeba napisać te kilka maili. Choć to zmrużone oczko sugeruje że być może już sprzedawca dał Ci częściowy zwrot.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wesoła Poczta Polska

#44

Post autor: krolix »

Nie nie. :) Sprzedawca jest sympatycznym i uczciwym gościem. Wysłał dwa, naprawdę solidnie zabezpieczone pakiety i tu bez dwóch zdań poczta bardzo się postarała o uszkodzenie jednego z nich. Serce mi krwawi, bo jedna z okładek ze stanu NM przeszła (moim zdaniem ;) ) w VG+ *** ale że tych płyt kupiłem kilka, za nieduże pieniądze, to nie będę człowieka cisnął o te ewentualne parę złotych. :)

*** na allegro u 99% sprzedawców była by nadal NM, "idealna", "jak nowa" itp. :lol:
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#45

Post autor: JacK »

Wczoraj dostałem płytę też w takim stanie że okładka jest pomięta i pozaginana na rogach. Szczęściem płyta nie pękła choć widać że poczta mocno się starała aby ją uszkodzić. Była opakowana w jakiś śmieciowy karton i w tym upatruje powodu jej stanu. Karton już wcześniej musiał być mocno powyginany, przez co stał się bardzo podatny na kolejne zagięcia. Jednak napisałem już reklamacje bo za wysyłkę z UK zapłaciłem 7 funtów. Koszt przesyłki to niecałe 4 funty, reszta miała być na opakowanie. Czyli chyba nie jest to zgodne z ofertą.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ