Wesoła Poczta Polska

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#16

Post autor: JacK »

Kocham Wakacje :) Tzn. nie same wakacje ale czas urlopu mojego listonosza czyli całe trzy tygodnie sierpnia. Normalnie okazało się że jak mój donosiciel poszedł sobie na niewątpliwie zasłużony wypoczynek inny Pan który go zastąpił przynosił mi do domu przesyłki z winylami :D Normalnie okazało się że jednak można je przynieść, a nie tylko avizo wrzucone do skrzynki na którym wypisuje się kłamstwo że adresat nieobecny.
Ciekawi mnie więc gdzie mój listonosz trzyma te przesyłki których mi nie dostarcza, a jednak niby poszedł z nimi w teren. Może trzyma je w swoim samochodzie, może ma dziuple na mieście, a wszystko po to aby ułatwić sobie życie i się nie narobić.

Z drugiej strony pewnie i tak mam szczęście bo dostaje jednak te aviza , bo taka zagraniczna nierejestrowana bardzo łatwo w łapkach wesołej poczty naszej rozpływa się w niebyt.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#17

Post autor: Sindsoron »

JacK pisze:Ciekawi mnie więc gdzie mój listonosz trzyma te przesyłki których mi nie dostarcza, a jednak niby poszedł z nimi w teren. Może trzyma je w swoim samochodzie, może ma dziuple na mieście, a wszystko po to aby ułatwić sobie życie i się nie narobić.
bardzo możliwe że nawet nie bierze ich z poczty ;pp znajomy pracował 3 miesiące na poczcie i nie takie numery tak przechodziły ;p mówił np. że przesyłki zza granicy często leża i nikt nie chce ich ruszać bo za dużo papierków do wypełnienia jest :3
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#18

Post autor: Wojtek »

Tak, nasza Poczta jest niestety genialna na swój sposób.
Tak będzie trwać póki nie będzie mocnej konkurencji z sektora prywatnego i nie upadnie monopol Poczty na lekkie przesyłki (co także hamuje rozwój prywatnych poczt).
Wszak nie od dziś wiadomo, że co państwowe to bardziej lajtowe. Dotyczy to każdej fuchy dla państwowej instytucji/przedsiębiorstwa :) Przynajmniej ja mam takie odczucie.

Ja od przeszło 2 miesięcy czekam na książki od Amazon (USA). Powinny dotrzeć góra miesiąc temu.
Sprawa jest o tyle dziwna, że były to 4 książki, ale ze względu na dostępność zostały wysłane oddzielnie w 2 paczkach (w 1. paczce 3 książki, w 2. jedna).

W ciągu sierpnia co tydzień stawiałem się na swojej Poczcie dopytując czy czasem nie leży coś dla mnie. Nie leżało, aczkolwiek muszę przyznać, że Panie na poczcie za każdym razem spełniały moją prośbę, badając ichni "magazyn" pakietów zagranicznych. Z drugiej strony, żadna nie chciała sprawdzić tzw. zeszytu, gdzie przesyłki te są odnotowywane i kwitowane przy odbiorze (jeśliby przesyłka została zawrócona to tam byłby ślad tego).

Odezwałem się do Amazon w tej sprawie. Dostałem następnego dnia przeprosiny za kłopot i pełny zwrot kosztów wysyłki :)
Człowiek z obsługi dodatkowo poinformował mnie, że jeśli przesyłka nie dotrze do kolejnych dni września to uzgodni on ze mną czy chcę zwrot kwoty za książki czy też interesuje mnie ponowna wysyłka (teraz już nieodpłatnie).

Takiej obsługi brakuje nam w Polsce :) Czas się modlić i czekać aż Amazon wejdzie do nas, wnosząc zarazem nową jakość do handlu internetowego :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Wesoła Poczta Polska

#19

Post autor: loamesoile »

Wojtek pisze:Takiej obsługi brakuje nam w Polsce :) Czas się modlić i czekać aż Amazon wejdzie do nas, wnosząc zarazem nową jakość do handlu internetowego :D
W pełni się zgadzam. Mi kiedyś nie dotarła paczka od nich, bez problemu wysłali raz jeszcze na swój koszt i tym razem ją dostałem :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#20

Post autor: Wojtek »

Kiedyś miałem inny numer z Amazon. Paczka się spóźniała, dostałem zwrot kosztów. Bardzo zależało mi na czasie więc szybko zamówiłem książkę w innym serwisie. Jak dotarła ta druga to krótko po niej doszła do mnie ta zaginiona, z Amazon. Udało mi się jedną sztukę sprzedać za bardzo dobrą cenę tak więc ogółem byłem do przodu :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#21

Post autor: Wojtek »

Cóż, mamy już prawie połowę września, moje paczki z książkami zaginęły :) Zgłosił się człowiek z obsługi klienta Amazon i zapytał czy chcę zwrot kasy czy też mają ponowić zamówienie (na swój koszt). Odparłem, że nadal interesują mnie te książki, więc proszę o ponowne wysłanie.
Niestety, nie udało się to, gdyż ponoć musiałaby być nadal aktywna ta sama karta płatnicza, którą dokonałem oryginalnego zamówienia. Takie reguły.
A mi akurat w lipcu skończyła się ważność tej karty (a zamawiałem jeszcze w czerwcu).

Tak więc z automatu zwrócili mi kasę. Zarobiłem trochę na tym, gdyż dzisiaj mamy wyższy kurs USD niż w końcówce czerwca :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:27
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Wesoła Poczta Polska

#22

Post autor: Batman »

Mój najciekawszy kontakt z wesołą pocztą polegał wysłaniu do mnie listem poleconym informacji o dacie mojej obowiązkowej wizyty w pewnym urzędzie. List dostalem chyba z pieć dni po wyznaczonym terminie wyzyty :clap: :D Polecony na terenie kraju szedł trzy tygodnie :clap:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Wesoła Poczta Polska

#23

Post autor: kielek »

Czytając ten wątek o poczcie i wspominanych zakupach w Amazonie,to muszę stwierdzić,że u mnie listonosz zawsze przynosi płytę(y),jak mnie nie ma to zostawi u sąsiada(nie wiem jak sąsiad podpisuje za mnie,a to starszy miły pan :) )a czasem nawet zaniesie do mojej matki,która mieszka kilometr ode mnie,ale to rewir tego listonosza i jakoś kojarzy nazwiska :) Co do przesyłek z Amazonu,to kiedyś trochę kupowałem wydań na CD u nich i zawsze płytki były upchane w skrzynkę,a efektem były zazwyczaj połamane pudełka :evil:
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:27
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Wesoła Poczta Polska

#24

Post autor: Batman »

Ja jutro będę zdobywał informacje na tej wesołej poczcie. Ponad trzy tygodnie temu zrobiłem przelew za płyty i do dzisiaj nie mam towaru. Jak się okaże, że to nie śmieszna poczta to będę zmuszony wejść na drogę prawną (?) z Niemcami - inside out records (iś niszt fersztejen... :lol: ) Nerwa mam bo nie mam przelanej forsy, ale z drugiej strony co mi po tym jeśli odzyskam pieniądze a nie dostanę moich limitowanych winyli, których już nie można tam kupić...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#25

Post autor: Wojtek »

Batman pisze:Jak się okaże, że to nie śmieszna poczta to będę zmuszony wejść na drogę prawną (?) z Niemcami - inside out records (iś niszt fersztejen... :lol: )
A gadałeś z nimi o tym w ogóle? Z wydawnictwem/sprzedawcą, znaczy się.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:27
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Wesoła Poczta Polska

#26

Post autor: Batman »

Grubo ponad tydzień temu wysłałem do nich maila z zapytaniem jaki mają czas realizacji przesyłek. Jako określenie siebie w ich bazie dałem im tytuł przelewu z paypala, ponieważ oczywiście po zalogowaniu w dziale My orders świeci przerażające ( :think: ) You have not yet made any purchases... A paypal forsę przekazal...
Und co? Und nic. Zero odpowiedzi.
PayPal daje możliwość zgłoszenia roszczenia w terminie maksymalnie 45 dni od daty złożenia przelewu. W poniedziałek wyjeżdżam, wracam w sobotę. Będą wtedy 32 dni od daty przelewu więc najwyższy czas...
Bylem dziś na poczcie, nic dla mnie nie ma i nie pamiętają, żeby była jakaś nieodebrana paczka, która długo leżała.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#27

Post autor: Wojtek »

Jakaś badziewna firma ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 50
Rejestracja: 19 wrz 2011, 22:27
Lokalizacja: Trzcianka
Kontakt:

Re: Wesoła Poczta Polska

#28

Post autor: Batman »

http://www.insideoutmusic.com
Może trochę odbiegłem od tematu ale to ta firma. Chciałem interweniować dzisiaj ale doszedłem do wniosku, że i tak jak wyjadę to nic nie zrobię.
Myśląc nad tą całą sytuacją doszedłem do wniosku, że może by warto założyć dział dotyczący oszustw i oszustów muzycznych (sprzedawców) z alledrogo, e-baya, itp. Nie mówię, ze ci moi to oszuści, wszak to firma fonograficzna ale zawsze zostanie na forum ślad, żeby uważać.
Jak na razie oficjalna wersja jest taka, że do piątku czekam na przesyłkę jakby nic się nie działo (może z Niemiec do Polski przesyłki faktycznie "idą" 30 dni :lol: )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wesoła Poczta Polska

#29

Post autor: Wojtek »

Batman pisze:Myśląc nad tą całą sytuacją doszedłem do wniosku, że może by warto założyć dział dotyczący oszustw i oszustów muzycznych (sprzedawców) z alledrogo, e-baya, itp.
To fajnie, bo już mamy takowy tutaj.
Batman pisze:(może z Niemiec do Polski przesyłki faktycznie "idą" 30 dni :lol: )
Raczej nie. Po miesiącu to przesyłka już raczej wraca do nadawcy w Niemczech ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Wesoła Poczta Polska

#30

Post autor: JacK »

Dzisiaj po 27 dniach podróży z Niemiec dotarła do mnie płyta LP Barbry Streisand. Co ciekawe wysłana jako priorytet, czyli pewnie i te wcześniej wspomniane 30 dni podróży jest też niestety możliwe ale uczciwie przyznam rzadko spotykane. Najczęściej takie przesyłki podróżują na tej trasie maksymalnie do 10 dni.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ