Winylowe fantazje

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winylowe fantazje

#31

Post autor: Wojtek »

cuttie pisze:Kiedy byłam mała bawiłam się takimi "linijkowymi" spirografami, efekty były dużo ciekawsze. Ale myślę, że gdyby metodą prób i błędów znaleźć jakieś odpowiednie prędkości talerza, wyszłoby jeszcze lepiej.
A jak dla mnie to jest taka sztuka dla sztuki, bo to faktycznie jest nieco przesada jeśli chodzi o funkcjonalność :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#32

Post autor: cuttie »

Wojtek pisze:A jak dla mnie to jest taka sztuka dla sztuki, bo to faktycznie jest nieco przesada jeśli chodzi o funkcjonalność :)
Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza, że wg mnie bardziej niż sztuka jest to po prostu... geometria. ;) Oryginalnie spirograf był przyrządem matematycznym (taka mała ciekawostka: wynaleziony został z tego co pamiętam przez naszego rodaka).
Wydaje mi się, że nawet autor nagrania nie traktował tego do końca artystycznie, chyba zrobił raczej gramofonowy eksperyment, bo nie znalazłam nigdzie filmów z innymi krzywymi, a gdyby miała to być "sztuka" pewnie próbowałby uzyskać ciekawsze kształty, co jak wspomniałam gdzieś wyżej wg mnie jest całkowicie możliwe. :)
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Winylowe fantazje

#33

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Trudno się nie zgodzić, zwłaszcza, że wg mnie bardziej niż sztuka jest to po prostu... geometria. ;)
Dlatego właśnie nie bardzo ten wątek pasuje do tego forum. Tu nie chodzi o sztukę ani o gramofony tylko o geometrię właśnie. Bez urazy, ale to troszkę tak jakby miłośnicy marki Parker dyskutowali o tym, że ktoś za pomocą długopisu tej marki zapisał jakiś wzór matematyczny ;)
DENON DP-300F (Silver)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winylowe fantazje

#34

Post autor: Wojtek »

kaczy pisze:Dlatego właśnie nie bardzo ten wątek pasuje do tego forum.
Na szczęście jesteśmy w dziale OT ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#35

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:Dlatego właśnie nie bardzo ten wątek pasuje do tego forum.
Wojtek pisze:Na szczęście jesteśmy w dziale OT ;)
Dokładnie, jak powiedział Wojtek, dział OT jest chyba po to, żeby można było odejść trochę od tematu głównego. ;) Zwróć uwagę na to, że w porównaniu z innymi tematami w tym konkretnym dziale ten przynajmniej "ociera się" o gramofony i winyle. ;)
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Winylowe fantazje

#36

Post autor: nasiaka »

Byłam po prostu ciekawa Waszej opinii, i zastanawiałam się czy możliwe by było zrobienie czegoś takiego samej w domu.
Dlatego też wepchnęłam to do OT.
Nie ograniczajmy się.
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Winylowe fantazje

#37

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Dokładnie, jak powiedział Wojtek, dział OT jest chyba po to, żeby można było odejść trochę od tematu głównego. ;) Zwróć uwagę na to, że w porównaniu z innymi tematami w tym konkretnym dziale ten przynajmniej "ociera się" o gramofony i winyle. ;)
Zwróciłem przecież na to uwagę swoim komentarzem, tylko akurat przy tym "ocieraniu się" panowie zaczęli się dopatrywać sztuki w geometrii ;)
Widzę natomiast jeden ogromny plus tego offtopu - na forum nagle pojawiły się kobiety :mrgreen:
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#38

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:akurat przy tym "ocieraniu się" panowie zaczęli się dopatrywać sztuki w geometrii ;)
Geometria jest sztuką, tyle, że nie artystyczną. ;) Ale rozumiem o co Ci chodzi. :D
A co do kobiet, Nasiaka chyba jest tu od jakiegoś już czasu, więc nie do końca tak nagle ;) Ale ja faktycznie jestem tu "świeża". :)

Nasiaka, pewnie, że jest możliwe. Potrzebujesz dwóch gramofonów z możliwością zmiany prędkości talerza (sama używam vestaxa pdx 2000, myślę, że jego dodatkowy suwak pitch'a nieźle by się sprawdzał przy takim zadaniu), przegubowego ramienia, które przymocujesz do płyt (nie jestem pewna czy dobrze widzę, czy autor filmu zrobił to gwoździami ?!) i markera/flamastra, umocowanego na środku ramienia.
Jeżeli faktycznie są to gwoździe ( :doh: ) radzę tylko zastanowić się nad mniej inwazyjną metodą mocowania.
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Winylowe fantazje

#39

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Geometria jest sztuką, tyle, że nie artystyczną. ;) Ale rozumiem o co Ci chodzi. :D
A co do kobiet, Nasiaka chyba jest tu od jakiegoś już czasu, więc nie do końca tak nagle ;) Ale ja faktycznie jestem tu "świeża". :)
Hmm... ale teraz mamy tu kobiety w liczbie mnogiej ;) Też zaliczam się do "świeżaków", ale mam nadzieję zostać na dłużej.
cuttie pisze:Jeżeli faktycznie są to gwoździe ( :doh: ) radzę tylko zastanowić się nad mniej inwazyjną metodą mocowania.
Hyhy... cała ironia w tym, że pisze to ktoś kto "szoruje" płytami :twisted: (autor doświadczenia po prostu zaznaczył sobie w ten sposób najlepsze kawałki na płycie) :P
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#40

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:cała ironia w tym, że pisze to ktoś kto "szoruje" płytami :twisted:
Hej, wypraszam sobie. :D na swoje usprawiedliwienie napiszę, że nie używam płyt muzycznych do scratchu, mam od tego battle breaki, w końcu po to są, prawda? ;)
Nie uwierzę, że gwoździe posłużyły autorowi filmu do zaznaczenia początku dźwięku (bo nie zaznacza się najlepszych kawałków na płycie, nie do tego to służy ;) ) ! Używamy naklejek, karteczek, flamastrów, nie jesteśmy jakimiś mordercami winyli. :D
Poza tym, czy w przypadku gramofonu po prawej gwóźdź nie jest czasem wbity już w ścieżkę..? Tak mi to wygląda, ale głowy sobie uciąć nie dam...
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Winylowe fantazje

#41

Post autor: kaczy »

cuttie pisze:Hej, wypraszam sobie. :D na swoje usprawiedliwienie napiszę, że nie używam płyt muzycznych do scratchu, mam od tego battle breaki, w końcu po to są, prawda? ;)
Nie uwierzę, że gwoździe posłużyły autorowi filmu do zaznaczenia początku dźwięku (bo nie zaznacza się najlepszych kawałków na płycie, nie do tego to służy ;) ) ! Używamy naklejek, karteczek, flamastrów, nie jesteśmy jakimiś mordercami winyli. :D
Hyhy... dała się podpuścić i się tłumaczy. Do tego jak ładnie: naklejki, karteczki, flamastry... Lubię to! ;)
DENON DP-300F (Silver)
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#42

Post autor: cuttie »

kaczy pisze:dała się podpuścić i się tłumaczy.
Diabeł... :twisted:
Robimy off top w off topie, spory wyczyn. :D wróćmy więc do "winylowych fantazji" ... ;)

Nie jest to absolutnie żadna fantazja, ale nie mam pojęcia gdzie wrzucić to zdjęcie, a zakładanie tematu byłoby głupim rozwiązaniem, jeśli nie pasuje tutaj - proszę Wojtka o przeniesienie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winylowe fantazje

#43

Post autor: Wojtek »

cuttie pisze:Nie jest to absolutnie żadna fantazja, ale nie mam pojęcia gdzie wrzucić to zdjęcie, a zakładanie tematu byłoby głupim rozwiązaniem, jeśli nie pasuje tutaj - proszę Wojtka o przeniesienie. ;)
To po co się tym dzielisz tutaj w ogóle? :)

A ty kaczy ogarnij podnietę, OK? ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cuttie
Posty: 22
Rejestracja: 29 mar 2012, 14:11

Winylowe fantazje

#44

Post autor: cuttie »

Wojtek pisze:To po co się tym dzielisz tutaj w ogóle? :)
Bo zdjęcie jest dość interesujące, nie ma innego tematu w który można by je wrzucić. Zaznaczyłam, że jeśli jest jakieś odpowiedniejsze miejsce - proszę o przeniesienie. Problem? Jeśli tak, przepraszam uniżenie, więcej się nie powtórzy. ;]
Awatar użytkownika
kaczy
Posty: 54
Rejestracja: 27 lut 2012, 17:12

Re: Winylowe fantazje

#45

Post autor: kaczy »

Wojtek pisze:A ty kaczy ogarnij podnietę, OK? ;)
OK, tylko nie zmieniaj mi koloru nicka na różowy... :?
DENON DP-300F (Silver)
ODPOWIEDZ