Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#16

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Przekret zrobil na pewno bo moja oferta 130 Euro byla najwyzsza.
Na pewno wymyśliłeś sobie wygodną historię :)
misienka2008 pisze:Reklamowac chcialem fakt wycofania aukcji pomimo przystapienia do niej kilku chetnych. Tak nie powinno byc.
Możesz sobie tak myśleć, ale fakt faktem regulamin eBay i allegro dopuszcza takie sytuacje. Całkiem logicznie zresztą, jak już naświetlił Pawelec.
misienka2008 pisze:Jest zasada, ze kupujesz to co na fotografii.
Opis tez jest ważny i wiążący dla transakcji.
Byłoby debilnie gdybyś np. nie mógł zaskarżyć wygranej licytacji, gdzie w opisie sprzedawca pisał o Audi, a na zdjęciu masz Skodę.

Przyznam rację że koleś robi przekręty jeśli sytuacja się powtórzy, bo teraz nie ma już dobrej wymówki.
Całkiem możliwe też, że licytacja miała niską cenę m.in. z powodu tej niezgodności opisu ze zdjęciem (wielu ludzi to odstrasza).
Koleś w nowym opisie wspomina o tym że licytacja została powtórzona z ww. powodów (błędy w opisie).

Swoją drogą, to tez jest trochę ryzyk fizyk, bo człowiek wyraża się jedynie o stanie optycznym, a nie technicznym sprzętu. Nie daje gwarancji na sprawność. Weź to pod uwagę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#17

Post autor: misienka2008 »

Wojtek pisze: Byłoby debilnie gdybyś np. nie mógł zaskarżyć wygranej licytacji, gdzie w opisie sprzedawca pisał o Audi, a na zdjęciu masz Skodę.
Ale w opisie byla mowa o Kenwoodzie i na zdjeciach byl Kenwood. To tak jakbys kupil okazyjnie Audi a facet wycofuje sie bo zle opisal kolor albo opony.

Nie ma sie o co spierac. Wk... juz mi przeszlo, licytuje drugi raz. Licytacja sie konczy za 2 dni. Nastepna dziwna rzecz. Na ogol wstawiaja na tydzien. Nastepna furtka do odwolania aukcji? Zobaczymy.

Trzymcie kciuki. Dam znac jak poszlo.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#18

Post autor: chudy_b »

Przykład z dzisiaj.
Obserwowałem sobie aukcję Radmora 5412. Grat wyciągnięty z garażu, oblany jakąś farbą. Zdjęcie wykonane komórką do góry nogami i tylko mały fragment Radmora widoczny na zdjęciu.

http://allegro.pl/amplituner-radmor-541 ... 17902.html

Licytacja doszła do ponad 100zł :shock: :shock: :shock: Mam na dowód maila z Allegro o zbliżającym się końcu aukcji.

A przed chwila patrzę - cena 1zł, aukcja zakończona, nie było ofert kupna :!: :!: :!: Ja się pytam jak to możliwe :?: :?: :?:
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#19

Post autor: misienka2008 »

No wlasnie, niech mnie piorun trzasnie. Widocznie regulamin niestety zezwala na takie machlojki. :cry: Wycofanie przed rozpoczeciem licytacji lub tuz po jej rozpoczeciu jeszcze mozna zrozumiec ale gdy licytuje juz kilka osob i koniec sie zbliza to jest to granda. :evil:
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#20

Post autor: chudy_b »

Ja się dziwię, że do tej pory nie wprowadzono zasady, że od złożenia oferty do końca aukcji musi minąć np.30 minut. Czyli jak ktoś składa ofertę w ostatniej minucie to aukcja automatycznie jest przedłużana o 30 m. To było zgodne z logiką aukcji, wszelkie snajpery straciłyby rację bytu, ceny sprzedaży byłyby wyższe. Cena ostateczna stabilizowałaby się na końcowym poziomie znacznie wcześniej niż w ostatniej minucie, a sprzedający nie byłby trzymany w niepewności do samego końca. Może to powstrzymałoby panikarzy przed wycofywaniem aukcji na chwile przed końcem.

Wycofanie aukcji, jesli są w niej oferty sprzedaży, powinna wymagać zgody składających ofertę, tak jak wycofanie oferty wymaga zgody sprzedającego.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#21

Post autor: Wojtek »

Taka propozycja zdestabilizowała całą platformę aukcyjną. Dość łatwo można sobie wyobrazić "wiecznie nieskończone" licytacje (podbijane automatycznie choćby o jednego centa).

Prostsze rozwiązanie problemu? Wprowadzenie limitu czasowego na możliwość wycofania aukcji, czyli uniemożliwienie zrobienia takiej akcji np. w momencie kiedy do końca pozostało 6 godzin.
chudy_b pisze:Wycofanie aukcji, jesli są w niej oferty sprzedaży, powinna wymagać zgody składających ofertę, tak jak wycofanie oferty wymaga zgody sprzedającego.
Nierealne, ze względu na to że czas leci, a przy wielu oferentach jest raczej mała szansa, że wszyscy odpowiedzą na czas, jeśli akcja zacznie się na dzień przed końcem.
Nie mówiąc już o tym, ze jedno veto przekreśliłoby wszystko ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Re: Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#22

Post autor: misienka2008 »

Wojtek pisze:
Prostsze rozwiązanie problemu? Wprowadzenie limitu czasowego na możliwość wycofania aukcji, czyli uniemożliwienie zrobienia takiej akcji np. w momencie kiedy do końca pozostało 6 godzin.
To mogloby pomoc...
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#23

Post autor: zoombie »

Na Allegro ostatnio trochę pozmieniali, ale cle chyba wciąż można zgłosić niezgodne z Regulaminem odwołanie oferty przez sprzedającego: Kontakt --> Zasady na Allegro --> Pytanie o zasady odwoływania ofert.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#24

Post autor: misienka2008 »

No, niestety nie udalo sie. Kenwood KD 700 poszedl do ludzi za 334 Euro. Wypijcie za moj smutek.

Pozdr.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#25

Post autor: chudy_b »

Poluj dalej, cierpliwość cnotą jest. :whistle: W końcu trafisz okazję.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3221
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Zakup na EBAY, zostałem oszukany?

#26

Post autor: Pawelec »

Też z ciekawości obserwowałem tę aukcję i moim zdaniem za ten model cena 1400 PLN + koszt przesyłki to nie zła cena. Tak naprawdę nie wiemy jaką cenę maksymalną postawił kupujący a****e bo do końca szedł na automacie. Może to podstawiony gość od sprzedającego i za jakiś czas gramiak trafi znowu na ebay. ;)
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ