Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#61

Post autor: vinylpiotrek »

To jest albo świadome popieranie zła, albo częściej ignorancja, głupota i tumiwisizm.
Dlatego trzeba o tym głośno mówić, nazywać rzeczy po imieniu.
Obrazek
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#62

Post autor: zoombie »

Z UPA sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak przedstawiano ją w "Łunach w Bieszczadach" i nauczaniu historii za czasów PRL, choć niewątpliwie nam - Polakom - wiele zła i krzywdy wyrządzili. Ale to temat na dłuższe rozważanie, odbiegające mocno odbiegające od tematyki winylowej.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#63

Post autor: tollo »

zoombie pisze:Ale to temat na dłuższe rozważanie, odbiegające mocno odbiegające od tematyki winylowej.
Jesteśmy w Off topie.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#64

Post autor: zoombie »

tollo pisze:
zoombie pisze:Ale to temat na dłuższe rozważanie, odbiegające mocno odbiegające od tematyki winylowej.
Jesteśmy w Off topie.
Mimo wszystko. Skrótowo - to przypomnę, że AK było nazywane Polnische Banditten (czy jakoś tak). A stosunki polsko - ukraińskie zabagnione są (były) od stuleci, chyba co najmniej od czasów Unii Lubelskiej, a już na dobre od wojny polsko-ukraińskiej 1918 - 1919.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#65

Post autor: eenneell »

zoombie pisze:Mimo wszystko. Skrótowo - to przypomnę, że AK było nazywane Polnische Banditten (czy jakoś tak). A stosunki polsko - ukraińskie zabagnione są (były) od stuleci, chyba co najmniej od czasów Unii Lubelskiej, a już na dobre od wojny polsko-ukraińskiej 1918 - 1919.
Weźcie se na wstrzymanie, bo zaraz się zacznie o stosunkach fińsko-sowieckich, etc, :(
A nie oto tu chodzi...
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#66

Post autor: zoombie »

eenneell pisze:A nie oto tu chodzi...
Exactly, jak mawiają i Irlandczycy, i Anglicy ;)
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#67

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Widok sierpa i młota czy swastyki, swoistych reliktów przeszłości, na ścianie, stroju czy innej planszy, aż tak potrafi was oburzyć?
Aż tak Cię to dziwi? To są symbole cierpienia milionów, symbole absolutnego zła, a nie tylko relikty przeszłości.
Wojtek pisze:Żartobliwie nazywam te serduszka żółtymi gwiazdami Dawida, w nawiązaniu do getta żydowskiego, gdyż jeśli nie mamy przyklejonego serduszka to w wielu miastach wolontariusze potrafią nie odstępować nas na krok, byle tylko wrzucić coś do puszki
BORZEMUJ.

Po pierwsze, rzeczywiście, nic tylko się posikać ze śmiechu, no brawo!
Po drugie, ja tu nie widzę j a k i e j k o l w i e k analogii, to są co najwyżej pseudointeligenckie głupoty połączone z próbą "bycia fajnym" z racji nietrafnego i durnego dowcipu-spostrzeżenia.
Super, że się tym chwalisz, no tylko powinszować.
Wojtek pisze:"Wrażliwość historyczna" to jedno (nie wiązałbym tego z "tzw. poprawnością polityczną" per se), a kwestia oceny kultury z perspektywy historycznej to drugie.
Z tego, co piszesz, widać, że nie rozumiesz żadnego z tych pojęć.
Wojtek pisze:Współczuję zdziadziałego i ograniczonego podejścia oraz pewnego braku tolerancji do ludzi/historii/kultury.
Tolerancja wobec historii? Serio?
Jeżeli Ty za wartość uznajesz tolerowanie ludobójstwa to po raz kolejny - brawo.
Historii można przebaczyć, z tragediami można się pojednać, ale n i e m o ż n a zapomnieć!
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#68

Post autor: Wojtek »

vinylpiotrek pisze:Guzik rozumiesz, gdyby to była przeszłość i zamknięty temat tonie było by tej gadki...
A co z tego co tutaj omawiamy, nie jest już poniekąd przeszłością?
Dla mnie to są w większości zamknięte rozdziały historii. Dla Ciebie (i chyba reszty "oburzonych" też) to nadal otwarty temat?
Współczuję.
vinylpiotrek pisze:A kwetie polityczne sam ten Chór eksponuje, co jest częścią tego problemu.
Te "kwestie polityczne" to bardziej relikty i dekoracja, chyba że widzisz w tym wszystkim "coś więcej".
Problem może nie leżeć w kwestii samego występu, ale w głowach tych co widzą "problem" tam gdzie reszta chce się cieszyć muzyką.
Prawie jak przyklejanie łatki "wiary w szatana" dla wszelkiej maści reprezentantów subkultury metalowej przez ośrodki katolickie.
vinylpiotrek pisze:I cujesz się przez to lepszy,mądrzejszy,podreperujesz własne ego, uleczysz kompleksy,czy jak?
Nie sądzę by o to tutaj chodziło, ale odpowiedz, czy nie mogę współczuć takiej osobie i jeśli tak to dlaczego?
vinylpiotrek pisze:<rotfl>
Cmentarze rosyjskie Ciebie śmieszą? Dlaczego?
vinylpiotrek pisze:Jaki to ma związek ze sprawą?
No jak to? Skoro uczęszczanie na koncert chóru ma być równoznaczna z głupotą bądź zbrodnią narodową, a czarnoskóry jak najbardziej powinien być oburzony gdy jakiś obcokrajowiec poprosi go o zagranie "Sweet Home Alabama" to występ "wrażliwego historycznie" muzyka na terenie arcywroga Polski to już luzik? ;)
Hipokryzja pełną gębą, jeśli tak.
vinylpiotrek pisze:Anologią mógłby być nie koncert w Niemczech tylko współpraca artystyczna z neonazistami.
W sensie że członkowie wspomnianego chóru to komuniści? Skąd takie rewelacje? :)
Innymi słowy: gówniana analogia.

Dodatkowo:
Skąd ma artysta wiedzieć czy wśród widowni nie stoi jakiś neo-nazi?
Czy powinno go to obchodzić?
Czy odmówiłby występu gdyby to wiedział?
vinylpiotrek pisze:Gdyby tylko o muzykę chodziło nie było by tej hecy z repertuarem wrażliwym, czy symbolami, ale to się po prostu sprzedaje.
I to o czymś świadczy, i to może martwić.
Jak widzisz w tym problem to się martw. Ja się śmieję, że komuś się nudzi i robi problem z gówna :)

Przynajmniej Pilot wie o co chodzi ;)
Robert007Lenert pisze:Patrząc na część wypowiedzi tutaj, to chyba całkiem sporo :)
Których wypowiedzi i skąd ten wniosek?
Robert007Lenert pisze:Grałem trasy klubowe w Niemczech i występowałem na festiwalach w Wuppertalu i Kolonii . Na dodatek jestem miłośnikiem sceny Krautrockowej /CAN, GURU-GURU, AMON DUUL, FAUST, POPOL VUH, GILA....), no i uważam "Świeto wiosny" Igora Strawinskiego za arcydzieło.
A w Rosji też byłeś z harmonijką czy to już byłoby "za wiele"? :)
Robert007Lenert pisze:Ps. Sierp i młot oraz gwiazda pięcioramienna to nie są ozdoby choinkowe. To symbole pewnego systemu.
PS: Tak, to są symbole, ale czy z reliktami historii (no, prawie, przynajmniej w kontekście gwiazdy) trzeba stale urabiać łatki polityczne?
Gdzie kultura, historia, symbolika, a gdzie polityka i co z tego wszystkiego jest dzisiaj ważne i wiążące, jeśli mówimy o przeżytku?

Jak założę sobie zimą czapkę z czerwoną gwiazdą to nie podasz mi ręki, bo uznasz niczym jakiś kretyn, że duchowo wspieram komunizm, bo podoba mi się taka czapka? :D
Jeśli tak to nadal współczuję, naprawdę, bo to jest strasznie zacofane.
tollo pisze:Smutna jest nieznajomość tak podstawowej historii, zwłaszcza patrząc na okoliczności historyczne naszego kraju.
A co ma piernik do wiatraka? Ja znam historię, część mojej rodziny wybili zarówno Niemcy jak i Rosjanie, a nie widzę problemu w noszeniu czapki czy koszulki z sierpem i młotem. Czy to jest tak kuriozalne? :D
tollo pisze:Zakładając na siebie ubranie z jakimś symbol, malując dany wzór na swojej ścianie utożsamiamy się z nim.
Nie musimy się utożsamiać. Na prawdę. Jeśli uważasz, że tak się nie da, to Tobie też współczuję.
tollo pisze:Morderca, nie bohater. Jak mam patrzeć na kogoś kto promuje morderce?
Musi promować? Może po prostu podoba mu się ten motyw na koszulce?
tollo pisze:Mogę mieć tylko negatywny stosunek do osoby co afiszuje się z symbolem morderczego systemu.
tollo pisze:Bałbym się rozmawiać z osobą noszącą taką koszulkę.
tollo pisze:Ostatnio w Łodzi widziałem młodego człowieka z takim logiem na kurtce. Jest tyle rzeczy co można nosić na ubraniach, mieć na ścianach. Czemu wybierać "ZŁO"?
Współczuję i szczerze mówiąc to już gorsze/bardziej kontrowersyjne rzeczy można spotkać na okładkach albumów muzycznych.

Jednak dlaczego miałbym nie słuchać muzyki, która mi się podoba, jeśli chociażby na okładce mamy "666" czy diabelskiego niemowlaka, będąc np. osobą wierzącą? Musiałbym być bardzo religijny :)
vinylpiotrek pisze:To jest albo świadome popieranie zła, albo częściej ignorancja, głupota i tumiwisizm.
Dlatego trzeba o tym głośno mówić, nazywać rzeczy po imieniu.
W imię czego?

Zakładam czapkę z czerwoną gwiazdą = popieram zło, komunizm i Stalin to mój idol.
Tylko kretyni bądź ludzie żyjący przeszłością w teraźniejszości stawiają tutaj znak równości, w XXI wieku.
Winters pisze:Aż tak Cię to dziwi? To są symbole cierpienia milionów, symbole absolutnego zła, a nie tylko relikty przeszłości.
Czyli należysz do tych oburzonych. OK. Współczuję :)
Winters pisze:BORZEMUJ.
W szkole nadal słabo uczą? A może to durny objaw "bycia fajnym"? ;)
Winters pisze:Po pierwsze, rzeczywiście, nic tylko się posikać ze śmiechu, no brawo!
Po drugie, ja tu nie widzę j a k i e j k o l w i e k analogii, to są co najwyżej pseudointeligenckie głupoty połączone z próbą "bycia fajnym" z racji nietrafnego i durnego dowcipu-spostrzeżenia.
Super, że się tym chwalisz, no tylko powinszować.
To była tylko anegdota. Niczym się nie chwalę.
Analogia polega na tym, że nikt się nie oburzył z tego dowcipnego spostrzeżenia.
Ciebie ta błahostka oburza, a więc raczej nie zrozumiemy się :)

Dobrze że w świetle tego gadanie o "koszerności" sprzętu audio nie jest kretyńskie (jakimś cudem).
Winters pisze:Z tego, co piszesz, widać, że nie rozumiesz żadnego z tych pojęć.
Ty i vinylpiotrek potraficie pisać o "poprawności politycznej" nawet jeśli gadamy o napędach gramofonów i klunkrach, tak więc nie tłumacz mi, że czegoś używam w złym kontekście ;)
Winters pisze:Tolerancja wobec historii? Serio?
Jeżeli Ty za wartość uznajesz tolerowanie ludobójstwa to po raz kolejny - brawo.
Historii można przebaczyć, z tragediami można się pojednać, ale n i e m o ż n a zapomnieć!
A czy ja gdzieś napisałem, że należy zapomnieć?

Ja bardzo lubię historię.

Za kretyńskie uznaję jednak takie wypatrywanie tragedii historycznej "we wszystkim", brak przebaczenia czy też schowania niektórych rzeczy do kronik, urabianie jakichś wyższych wartości tam gdzie już przestaje to mieć sens.

Oczywiście jestem przeciwny zbrodniczym i totalitarnym systemom państwowym, niewolnictwu czy ludobójstwu, ale czy posiadanie jakiegoś przedmiotu z jakimś logiem czy symbolem związanym z "złą" historią (itp.) to czy automatycznie popieram i jestem jak najbardziej za wyżej wymienionymi?
Współczuję ludziom, którzy na serio tak uważają. Serio serio.

Tak jak napisałem wcześniej, jest to bardziej destrukcyjne niż budujące, ale niektórzy tego po prostu nie rozumieją, jak widać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#69

Post autor: vinylpiotrek »

Wojtek pisze:A co z tego co tutaj omawiamy, nie jest już poniekąd przeszłością?
Dla mnie to są w większości zamknięte rozdziały historii.
Poczytaj więcej na ten temat, nie kompromituj się, proszę.
Wojtek pisze:Prawie jak przyklejanie łatki "wiary w szatana" dla wszelkiej maści reprezentantów subkultury metalowej przez ośrodki katolickie.
Ale niektóre skrajne odłamy tych subkultur naprawdę przeginają.
Wojtek pisze: Cmentarze rosyjskie Ciebie śmieszą? Dlaczego?
Nie, śmieszą twoje głupie porównania.
Wojtek pisze:arcywroga Polsk
Nie wroga Polski.
Zbrodnie te nie mają granic narodowych, i czy Polski czy nie Polski guzik mnie nie interesuje.[
Wojtek pisze:Zakładam czapkę z czerwoną gwiazdą
A po co to robisz?
Ty naprawdę tak myślisz czy trollujesz dla zasady? Negacja dla negacji? Czy naprawdę myślisz, że rozumiesz wszystko najlepiej i Twoja racja jest twojsza itd?
PS
Zarzucałeś kiedyś innym brak ogłady, nie będę cytował epitetów zaczerpniętych z z twojej wypowiedzi. Sam sobie ją jeszcze raz przeczytaj. Ale widzę że pod względem tzw. ogłady jesteś niedoścignionym przykładem (bądź antyprzykładem, jak kto woli.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#70

Post autor: Wojtek »

vinylpiotrek pisze:Poczytaj więcej na ten temat, nie kompromituj się, proszę.
Czytam dużo, ale może po prostu odpowiedz na zadane pytanie? Chyba nie są niewygodne (przynajmniej tak mi się wydaje).
Dla mnie czasy Hitlera i Stalina czy ZSRR się skończyły, serio serio :)
vinylpiotrek pisze:Nie, śmieszą twoje głupie porównania.
Przynajmniej możemy śmiać się z siebie nawzajem :) To dobrze.
Z drugiej strony, poruszyłeś ważne kwestie, ale z drugiej strony olewasz pytania ich dotyczące.

Dialog to super rzecz ;)
Nawet z potomkami czerwonoarmistów!
vinylpiotrek pisze:Nie wroga Polski.
Niemcy nie byli wrogiem Polski? Wrogiem świata raczej nie.
Biorąc pod uwagę to, że Polska rozważała w pewnym momencie sojusz z Hitlerem, to tym bardziej :)
vinylpiotrek pisze:Zbrodnie te nie mają granic narodowych, i czy Polski czy nie Polski guzik mnie nie interesuje.
A czy jest coś takiego jak zbrodnicza muzyka? Nie wiem, hymn niemiecki z czasów III Rzeszy np.?
vinylpiotrek pisze:A po co to robisz?
Yyy... bo mi się podoba? Czy potrzebuję jakiegoś innego powodu? :) Pytam serio.
vinylpiotrek pisze:Ty naprawdę tak myślisz czy trollujesz dla zasady? Negacja dla negacji? Czy naprawdę myślisz, że rozumiesz wszystko najlepiej i Twoja racja jest twojsza itd?
To co napisałem wyraża moje myśli i poglądy na te tematy. To chyba oczywiste.
Moja racja jest tylko moja, jeśli nikt się z nią nie zgadza. To chyba także jest oczywiste.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#71

Post autor: eenneell »

Adminie!
Ty naprawdę nic nie rozumiesz... (albo "rżniesz głupa")
Nie brnij w infantylne, ćwierć inteligenckie, niby dowcipne... odpowiedzi/riposty. (chyba, że "sobie jaja robisz")
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#72

Post autor: vinylpiotrek »

Admin który na wstępie zdobywa szacunek, tworząc w wolnym czasie fajne forum z którego wszyscy korzystamy, takimi wygłupami ten szacunek niweluje.
Wojtek pisze:Dla mnie czasy Hitlera i Stalina czy ZSRR się skończyły, serio serio :)
A wiesz, ze łagry i represje nadal istnieją?
Że armie rosyjska prowadzi wojny popełniając wiele zbrodni?
Że nadal wiele ludzi nie jest świadomych zbrodni bolszewizmu,a gdy przestanie się to piętnować, bedzie jeszcze gorzej?
I że wtedy znów można ludziom rózne głupoty wmówić i....
Można by dalej wymieniać...ale czy naprawdę jesteś tak "zakuty"?
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#73

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek a czy Ty masz jakieś ideały? Czy dokładnie wszystko masz w dupie?
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#74

Post autor: Pawelec »

Jadę ogrodzić Pałac Kultury i Nauki - bo go zaraz zburzą :(

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NoBFhdeR9PE[/youtube]

cholera, muszę popracować nad wklejaniem
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#75

Post autor: Wojtek »

eenneell pisze:Adminie!
Ty naprawdę nic nie rozumiesz... (albo "rżniesz głupa")
Wyjaśnij mi to, jeśli potrafisz :)
Piszę serio. Chciałbym przeczytać co masz do powiedzenia w tej dyskusji ponad to co już od Ciebie przeczytaliśmy (niewiele :( ).
eenneell pisze:niby dowcipne... odpowiedzi/riposty. (chyba, że "sobie jaja robisz")
Taki styl wypowiedzi. Myślałem, że już jesteście przyzwyczajeni :D Dla przypomnienia: moja stopka/podpis.
vinylpiotrek pisze:Admin który na wstępie zdobywa szacunek, tworząc w wolnym czasie fajne forum z którego wszyscy korzystamy
Tematyka forum ma raczej niewiele wspólnego z tym co tutaj omawiamy, więc nie widzę związku :) Forum to nie ja.
vinylpiotrek pisze:takimi wygłupami ten szacunek niweluje.
Mam odmienne zdanie i poglądy od frakcji "oburzonej". Nie widzę w tym wygłupów, pardon.
vinylpiotrek pisze:A wiesz, ze łagry i represje nadal istnieją?
Jasne.
vinylpiotrek pisze:Że armie rosyjska prowadzi wojny popełniając wiele zbrodni?
Jak i wiele innych armii (w tym nasza).
W ogóle wojna jest zła.
vinylpiotrek pisze:Że nadal wiele ludzi nie jest świadomych zbrodni bolszewizmu,a gdy przestanie się to piętnować, bedzie jeszcze gorzej?
Naturalnie, ale realnie rzecz biorąc, nie każdego to interesi.
Czy powinno? Może powinno, raczej na pewno, ale równie dobrze może człowiek mieć to gdzieś i żyć swoim życiem.
Czy nie?
vinylpiotrek pisze:I że wtedy znów można ludziom rózne głupoty wmówić i....
Głupiec zawsze może coś nieciekawego łyknąć :)
vinylpiotrek pisze:Można by dalej wymieniać...ale czy naprawdę jesteś tak "zakuty"?
Nie nie, nie jestem Tobą ;) Wręcz przeciwnie.
Robert007Lenert pisze:Wojtek a czy Ty masz jakieś ideały?
Jasne.
Robert007Lenert pisze:Czy dokładnie wszystko masz w dupie?
Skądże. Dlaczego tak myślisz?

Ja zdaję sobie sprawę, że wiele moich pytań to swoista prowokacja do dalszej dyskusji na tematy o których sobie dyskutujemy (dla mnie to nadal dyskusja, a nie wygłupy czy inny trolling), ale jak widać przy takiej widowni nie można mieć zbyt wielkich oczekiwań :)
Chyba doszliśmy do końca.
Pawelec pisze:Jadę ogrodzić Pałac Kultury i Nauki - bo go zaraz zburzą :(
Ja pomogę! Lubię ten budynek :) Może Robert, vinylpiotrek, Winters i tollo się dołączą :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ