Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#46

Post autor: eenneell »

Mówiąc delikatnie; durniejemy jako Naród (naród?)
Ciekawe czy Rosjanie zapraszali Kaczmarskiego, żeby im pośpiewał o carycy K. ?
PS niezbyt ta analogia mi wyszła, (ale niech tam!)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#47

Post autor: Wojtek »

@Robert007Lenert:
OK. Współczuję.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#49

Post autor: vinylpiotrek »

Robert007Lenert pisze:Nie rozumiem.
Wojtek zaczyna trollować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#50

Post autor: Wojtek »

Robert007Lenert pisze:Nie rozumiem.
Współczuję zdziadziałego i ograniczonego podejścia oraz pewnego braku tolerancji do ludzi/historii/kultury.
Przynajmniej tak to wygląda, póki co.
vinylpiotrek pisze:Wojtek zaczyna trollować.
Ty też nie rozumiesz?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#51

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:Współczuję zdziadziałego i ograniczonego podejścia oraz pewnego braku tolerancji do ludzi/historii/kultury
Gratuluję mistrzostwa truizmu.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#52

Post autor: vinylpiotrek »

Wojtek pisze:Ty też nie rozumiesz?
To ty chyba nie rozumiesz, że niektórzy ludzie nie mają wszystkiego w dupie, choćby w imię tzw poprawności politycznej.
Są sprawy ważne, są sprawy które poruszają, oczywiście wymaga to jakiejś wrażliwości.
Obrazek
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#53

Post autor: Winters »

Wojtek pisze:Współczuję zdziadziałego i ograniczonego podejścia oraz pewnego braku tolerancji do ludzi/historii/kultury.
Po raz kolejny Wielmożnie Szanowny Mistrz Czasoprzestrzeni Administrator Wojciech ogranicza swój komentarz do inwektywów, poprzedzając go zaczepką.

Ja nie jestem osobą szczególnie wrażliwą społecznie, ale oburzenie będące kanwą tego tematu jestem w stanie zrozumieć.
Mnie przede wszystkim śmieszy tutaj to, że sierp i młot jako element dekoracji scenicznej jest absolutnie w porządku z tłumami, które na te koncerty chodzą, a gdyby to były gapy to wszyscy biliby na alarm.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#54

Post autor: Robert007Lenert »

Ja im nie zakazuje występów. Mnie tylko dziwi, że mają takie wzięcie w kraju który był pod okupacją sowietów. Choć... może to potomkowie czerwonoarmistów kupują te bilety z sentymentu do dawnych czasów?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#55

Post autor: Wojtek »

vinylpiotrek pisze:To ty chyba nie rozumiesz, że niektórzy ludzie nie mają wszystkiego w dupie, choćby w imię tzw poprawności politycznej.
Są sprawy ważne, są sprawy które poruszają, oczywiście wymaga to jakiejś wrażliwości.
Ja rozumiem, że są tacy co lubią żyć przeszłością i widzieć np. w obecnym pokoleniu Niemców przede wszystkim potomków Nazistów, w obecnym pokoleniu Rosjan komuchów, dopatrywać się nawet w tak błahych sprawach jak Chór Aleksandrowa kwestii politycznych, itp. itd.
Ale współczuć takim "problemowym" osobom chyba jednak mogę? Czy nie? :)
Winters pisze:Po raz kolejny Wielmożnie Szanowny Mistrz Czasoprzestrzeni Administrator Wojciech ogranicza swój komentarz do inwektywów, poprzedzając go zaczepką.
Już wcześniej na łamach wątku napisałem co o tym wszystkim myślę :) Nie ma co się powtarzać.

Widok sierpa i młota czy swastyki, swoistych reliktów przeszłości, na ścianie, stroju czy innej planszy, aż tak potrafi was oburzyć?

"Wrażliwość historyczna" to jedno (nie wiązałbym tego z "tzw. poprawnością polityczną" per se), a kwestia oceny kultury z perspektywy historycznej to drugie.

Ja potrafię zrozumieć kwestie dumy (historycznej czy narodowej), a także godności, ale takie bezkrytyczne zasiedzenie w przeszłości... nie buduje.

Jeśli ktoś tego nie rozumie to nie ma o czym rozmawiać, bo nie dogadamy się :)

Anegdotka:
Co roku mamy WOŚP. Zwyczaj przyklejania serduszka orkiestry do ubrania jest popularnym znakiem, oznaczającym to, że my już wrzuciliśmy trochę grosza do puszki. Żartobliwie nazywam te serduszka żółtymi gwiazdami Dawida, w nawiązaniu do getta żydowskiego, gdyż jeśli nie mamy przyklejonego serduszka to w wielu miastach wolontariusze potrafią nie odstępować nas na krok, byle tylko wrzucić coś do puszki :)

Mnie i moich znajomych to przyrównanie śmieszy. Wy może już zdzieracie koszule na samą myśl? :D
Robert007Lenert pisze:Ja im nie zakazuje występów. Mnie tylko dziwi, że mają takie wzięcie w kraju który był pod okupacją sowietów. Choć... może to potomkowie czerwonoarmistów kupują te bilety z sentymentu do dawnych czasów?
Koncertowałeś kiedyś w Niemczech? Jak się z tym czułeś Robert?
U nas tych potomków chyba zbyt wielu nie ma (mimo że cała masa żołnierzy radzieckich zginęła podczas wyzwalania Polski), ale nie wiem jak sobie zaczniesz tłumaczyć fakt, że na koncerty chóru chętnie chodzą też ludzie z roczników lat '80tych i młodszych.

Ja nie mam pojęcia co oni tam robią, czy są ślepi (bo nie widzą symboli) albo głupi (bo nie znają historii), ale może po prostu lubią muzykę? Cuda! :D

Mnie bardzo smuci, że muzyk może mieć takie poglądy, w tym wypadku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#56

Post autor: Reymont »

heh! Robert właśnie miałem podobnego w przekazie posta wysmażyć :) Oto on.

heh nr 2!!!... teraz Wojtek coś nasmarował ;)
-----------------
Wojtek pisze:OK. Współczuję.
Ja też współczuję, ale tego:
Robert007Lenert pisze:Władze mojego miasta już trzeci raz wynajęły pewnej agencji sale koncertową na to "wydarzenie artystyczne".
Poza tym, po części zgadzam się z Wintersem, choć trzeba przyznać, że jednak za komuny był polski czerwony rząd i nie wszyscy byli tak niezadowoleni z tego ustroju jak Ci się wydaje...
PS
Ja chcę bajotrejsera http://www.ebay.com/itm/Sony-PS-X75-2-S ... 19e820a688
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#57

Post autor: vinylpiotrek »

Wojtek pisze:a rozumiem, że są tacy co lubią żyć przeszłością
Guzik rozumiesz, gdyby to była przeszłość i zamknięty temat tonie było by tej gadki...
A kwetie polityczne sam ten Chór eksponuje, co jest częścią tego problemu.
Wojtek pisze:Ale współczuć takim "problemowym" osobom chyba jednak mogę? Czy nie? :)
I cujesz się przez to lepszy,mądrzejszy,podreperujesz własne ego, uleczysz kompleksy,czy jak?
Wojtek pisze:wyzwalania Polski),
<rotfl>
Wojtek pisze: Koncertowałeś kiedyś w Niemczech? Jak się z tym czułeś Robert?
Jaki to ma związek ze sprawą?
Anologią mógłby być nie koncert w Niemczech tylko współpraca artystyczna z neonazistami.
Wojtek pisze:ale może po prostu lubią muzykę? Cuda! :D
Gdyby tylko o muzykę chodziło nie było by tej hecy z repertuarem wrażliwym, czy symbolami, ale to się po prostu sprzedaje.
I to o czymś świadczy, i to może martwić.
Obrazek
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#58

Post autor: Pilot »

http://www.youtube.com/watch?v=JW58wcU1qrE

Wojsko polskie na placu czerwonym i 7m44sek. Ciekawe czy my byśmy potrafili tak klaskać ruskim.

Wracając do tematu Czerwone maki pod Monte Cassino, zamiast rosy piły polską krew. To śpiewa chór Alexandrowa. Tą pieśnią oddają hołd naszym, poległym żołnierzom pod Monte Cassino. Mam mieć do nich o to żal?

Popatrz!!!!!!! Wyciągam swoją dłoń, oto mój pojednania gest. Wykonawcy nie będę przedstawiał.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#59

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:U nas tych potomków chyba zbyt wielu nie ma (mimo że cała masa żołnierzy radzieckich zginęła podczas wyzwalania Polski), ale nie wiem jak sobie zaczniesz tłumaczyć fakt, że na koncerty chóru chętnie chodzą też ludzie z roczników lat '80tych i młodszych.
Patrząc na część wypowiedzi tutaj, to chyba całkiem sporo :) Grałem trasy klubowe w Niemczech i występowałem na festiwalach w Wuppertalu i Kolonii . Na dodatek jestem miłośnikiem sceny Krautrockowej /CAN, GURU-GURU, AMON DUUL, FAUST, POPOL VUH, GILA....), no i uważam "Świeto wiosny" Igora Strawinskiego za arcydzieło.
Ps. Sierp i młot oraz gwiazda pięcioramienna to nie są ozdoby choinkowe. To symbole pewnego systemu.
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#60

Post autor: tollo »

Wojtek pisze:Widok sierpa i młota czy swastyki, swoistych reliktów przeszłości, na ścianie, stroju czy innej planszy, aż tak potrafi was oburzyć?
Smutna jest nieznajomość tak podstawowej historii, zwłaszcza patrząc na okoliczności historyczne naszego kraju. Zakładając na siebie ubranie z jakimś symbol, malując dany wzór na swojej ścianie utożsamiamy się z nim.
Obrazek
Morderca, nie bohater. Jak mam patrzeć na kogoś kto promuje morderce?
Obrazek
Mogę mieć tylko negatywny stosunek do osoby co afiszuje się z symbolem morderczego systemu.
Obrazek
Bałbym się rozmawiać z osobą noszącą taką koszulkę.
Obrazek
Współczułbym osobie, która dumna chodziłaby z takim wizerunkiem.
Obrazek
Ostatnio w Łodzi widziałem młodego człowieka z takim logiem na kurtce. Jest tyle rzeczy co można nosić na ubraniach, mieć na ścianach. Czemu wybierać "ZŁO"?
ODPOWIEDZ