Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Jak w temacie. Taki gość (czarnoskóry wolny obywatel) nie skala się bytnością na takiej imprezie. Natomiast znaczna , ba bardzo znaczna cześć naszego społeczeństwa i wypiekami nabywa bilety na występy Chóru Aleksandrowa bądź Chóru Alexandra Pustovalova. I cieszy się i podryguje słuchając w ich wykonaniu "Czerwonych maków pod Monte Cassino" a generał Anders....chyba sam swoją saperka rozkopuje własny grób.
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#2

Post autor: Tyrystor »

I?

Znaczy, wg mnie ta analogia jest dość mglista, albowiem wątpię, żeby Polakowi na koncercie Chóru Aleksandrowa groziło jakieś niebezpieczeństwo, natomiast czarnoskóremu w otoczeniu KKK - owszem. Z tego samego powodu np. lepiej nie wtrącać się w kibolskie burdy.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2014, 21:26 przez Tyrystor, łącznie zmieniany 1 raz.
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#3

Post autor: zoombie »

Ja tam chyba wiem, o co Robertowi chodzi, choć co do trafności porównania nie do końca jestem przekonany ....
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#4

Post autor: Robert007Lenert »

To może ta historia. Grałem kiedyś w składzie zespołu Terry Mana /taki czarnoskóry gitarzysta z NY/. Podczas pewnego koncertu w naszym kraju Terry zaproponował publiczności zabawę. Ktoś z sali rzucał tytuł nieśmiertelnego standardu a my graliśmy ten numer. Terry znał setki pieśni. W pewnym momencie padło hasło: "Sweet Home Alabama".Terry ....zrobił się jeszcze ciemniejszy niż zwykle... walnął w scene gitarą, po czym ostro powiedział. Jak możesz czarnego faceta prosić o wykonanie "hymnu" białego południa?? Jesteś Polakiem? To zaśpiewaj Deutschland, Deutschland über alles! Przejdzie ci przez gardło?
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#5

Post autor: zoombie »

Robert007Lenert pisze:Jesteś Polakiem? To zaśpiewaj Deutschland, Deutschland über alles! Przejdzie ci przez gardło?
Wiesz Robert, myślę, ze 80 &% młodzieży w ogóle tego nie kojarzy.
A za moich czasów śpiewało się "Po ch..j nam swoboda ruskiego naroda, gdy nie ma co palić i nie ma co pić ..." (na znaną melodię hymnu ZSRR) ;)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#6

Post autor: Robert007Lenert »

Najciekawsze to to.... ze większosc kupujących te bilety ma więcej lat niż ja....
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#7

Post autor: zoombie »

A może po prostu chodzi tylko o muzykę?
Nie byłem, nie słuchałem, ale ponoć dobrzy są w te klocki .....
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#8

Post autor: tollo »

Jeśli chodzi tylko o muzyke zoombie to zerknij sobie na zespoły: Konkwista 88, Honor, Szwadron 97. Muzycznie jest naprawde fajnie... a później zwracasz uwagę na tekst i już czar pryska.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9665
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#9

Post autor: Cracker »

Robert007Lenert pisze:W pewnym momencie padło hasło: "Sweet Home Alabama".Terry ....zrobił się jeszcze ciemniejszy niż zwykle... walnął w scene gitarą, po czym ostro powiedział. Jak możesz czarnego faceta prosić o wykonanie "hymnu" białego południa?
Jakiś przewrażliwiony ten afroamerykanin , w piosence nie ma ani jednego słowa o czarnych a napisana została w 1973 roku
Gdyby mu zaproponowano zaśpiewanie "Dixie's Land" to zrozumiałbym jego oburzenie. :D
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#10

Post autor: blackholesun »

http://en.wikipedia.org/wiki/Sweet_Home ... ontroversy

Utwór nawiązuje do antyrasistowskiego utworu Neila Younga i wspomina o gubernatorze Alabamy, który był rasistą. Zamierzeniem autorów było pokazanie tego gubernatora w negatywnym świetle, ale chyba nie wszyscy to tak zrozumieli.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#11

Post autor: zoombie »

tollo pisze:Jeśli chodzi tylko o muzyke zoombie to zerknij sobie na zespoły: Konkwista 88, Honor, Szwadron 97. Muzycznie jest naprawde fajnie... a później zwracasz uwagę na tekst i już czar pryska.
Chyba nie o teksty chodziło Robertowi, albo ja źle kojarzę.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#12

Post autor: wesh »

No to może dodam coś od siebie...
Komuny nie pamiętam, znam ją tylko z muzyki, książek, filmów i opowiadań.
Na koncercie chóru Alexandrowa nigdy nie byłem, ale gdybym miał okazję- to bym nie pogardził, mimo, że nad ich głowami dalej powiewają czerwone sztandary.
Nie wiem czy warto się rozwodzić nad tym czy ktoś idzie na taki koncert, czy nie.
Chyba ważniejsze jest to z jakich pobudek wybiera się na takie wydarzenie, czy idzie tam, aby posłuchać, czy żeby westchnąć z łzą w oczach do dziadka mroza.
Tak jak powiedział zoombie, że może po prostu chodzi o muzykę.
To jest prywatna sprawa tych, którzy tam idą- mam nadzieję, że każdy ma swój rozum. I nikomu nie zarzucę, że nie czuje się polakiem- do póki z sierpem i młotem nie stanie u mych drzwi, bądź z logiem Sl...- tfu, tfu, tfu.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#13

Post autor: Pilot »

Ile osób wierzących chodzi na koncerty zespołów spod znaku 666?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#14

Post autor: Wojtek »

Paranoja i przesada. Paliwo dla durnoty. Nic innego.

Jak ktoś ma "problemy" i nie jest zbyt tolerancyjny to zawsze będzie widział gówno w całym tj. wspomniany gitarzysta Terry.

To prawda, że "Sweet Home Alabama" Lynyrd Skynyrd było swoistą odpowiedzią na "Southern Man" Younga.
Pilot pisze:Ile osób wierzących chodzi na koncerty zespołów spod znaku 666?
Myślę że całkiem sporo, szczególnie jak się pomyśli, że dla zespołu to też jest tylko gra, a nie "serio serio".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Czarny facet na koncercie członków Ku Klux Klan

#15

Post autor: Pilot »

Dokładnie o to mi Wojtku chodziło. Nawiązując do Roberta, miło by było gdyby Terry zagrał Sweet Home Alabama. Niektóre mosty, które pozostały za nami należy burzyć, ale nie zapominać. Komuniści byli strasznie oburzeni na słowa Wojtyły do Niemców. Wybaczamy i prosimy o wybaczenia. Wybaczać to nie znaczy zapominać.
ODPOWIEDZ