Ołtarzyk

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Ołtarzyk

#1

Post autor: KasparHauser »

Witam! To mój ołtarzyk, wersja 2.0
Pierwsza (0.8) składała się z diód z rutera i dwóch najważniejszych - białych z latarki. Bardzo mocne o zimnej barwie. Kolejny ważny update do v1.1 to dodanie włącznika. Był pomysł z regulacją natężenia, ale nie wypaliło. Wersja 1.9 opierała się o żarówki z latarek dodawanych do jakiś gazet. Za duży prąd i pyk, nie ma nic. Dziś byłem w sklepie i zaszedłem do działu samochodowego. Znalazłem najtańsze dwie żarówki 12V i 3W każda i ta konfiguracja sprawuje się lepiej od poprzedniej

Macie takie instalacje, czy może jednak to co zrobiłem jest żenujące i bez sensu?
Mi się podoba, jedna z niewielu rzeczy, które mi się udały :) .
Załączniki
2013-10-01-767_1.jpg
2013-10-01-763_2.jpg
2013-10-01-753_1.jpg
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Ołtarzyk

#2

Post autor: tollo »

Dla mnie każdy pomysł, który odpowiada właścicielowi sprzętu (i nie jest niebezpieczny dla postronnych :D) jest wart zachodu.

Pomysł ciekawy, pomocny wieczorem, zawsze łatwiej trafić w przycisk, podnieść ramie gdy jest trochę światełka. Nie myślałeś o zastosowaniu diod led o ciepłej barwie? Może pomyślisz nad zmienianiem kolorów? Nie musisz nawet bawić się wtedy w samodzielne układy, sporo zabawek za "piątaka" już takie posiada.

Ja teraz myślę nad podświetleniem talerza w gramofonie. Miałby trzy tryby świecenia: ciągły, efekt knight rider i odwrócony knight rider. W moim gramofonie są przyciski sensorowe podświetlane na zielony kolor. Myślę, że może fajnie się komponować. Projekt na razie jest w fazie wyobrażania sobie całokształtu. 8-)
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Re: Ołtarzyk

#3

Post autor: KasparHauser »

Diody byłyby super, ale póki co wykorzystam te żarówki. Mam odpowiedni zasilacz z 6W na wyjściu, więc nie muszę się trudzić nad obniżeniem napięcia itd.
Zmiany kolorów to też ciekawa opcja, wolałbym zostać przy jednej, jasnej barwie. Wolę, aby te światło jak najlepiej odzwierciedlało kolor label'a w świetle słonecznym.

Kto wie, co jeszcze zrobię. Z tym oświetleniem działam niewiele ponad tydzień, a zmiany są coraz większe. Dziś w porównaniu z wcześniejszym rozwiązaniem, tylko kable są takie same. :)

Dla porównania wcześniejsza wersja oświetlenia.
Załączniki
Jedna z wczesnych wersji
Jedna z wczesnych wersji
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Ołtarzyk

#4

Post autor: Kocewicz »

Ja oświetlam wnękę w regale, gdzie stoi gramofon, ale to dlatego że tam jest zawsze ciemno. Instalacja składa się z osłoniętego transformatora, włącznika sieciowego i żarówki radiowej. Żadnej dyskoteki, funkcja czysto użytkowa. Docelowo regał zostanie obcięty do takiego poziomu, że nad gramofonem będzie już tylko "czyste powietrze".
Are you Shure?
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Ołtarzyk

#5

Post autor: KasparHauser »

W moim przypadku to samo. "Górne światło" nie daje rady, lampka może tak, ale jest brzydka i ciężko ją ustawić. Chciałbym oświetlić pozostałe sprzęty, ale nie ma jak. Stoją wyżej. Gdybym ustawił na podłodze, pod gramofonem to byłoby kiepsko... Przy każdej operacji schylać się do parteru, a na dodatek kiepska widoczność wyświetlaczy.
ODPOWIEDZ