Zdjęcie dnia

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#646

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
15 lis 2017, 10:08
Oczywiście, mówią że jak nie wiadomo o co, to chodzi o pieniądze. Ale trzymajmy się tego co wiemy, co mówią - a masz jakieś podstawy żeby zarzucać nieprawdę? :) Ja tam im wierzę - jak słyszę "siadaj k...a" - nikt mi nie wmówi że było "siadaj Kulson" - nawiązując do innej sprawy obecnie wspominanej w "prasie"....
Demagogia wyższego rzędu :) Nikt nie ma podstaw, "aktorzy" dramatu wiedzą najlepiej jaki jest prawdziwy powód, choć nie każdy z nich może być miło postrzegany publicznie. My możemy sobie jedynie przypuszczać.

Oczywiście jeśli ktoś by bardzo chciał poszukać podstaw to pewnym wyznacznikiem może być zerknięcie czy ktoś idzie na bezrobocie ( :D ) czy gdzie indziej... no i gdzie to gdzie indziej jest ;)
Ale to również tylko przypuszczenia :morda:
Myszor pisze:
15 lis 2017, 10:21
Skoro słuchasz RMF to w jakim charakterze o Trójce się wypowiadasz ? :shock:
To jedno drugie wyklucza? :) Osobiście potrafię słuchać różnych radiostacji w ciągu dnia. Polecam :)
zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 10:35
Wystarczy porównać wyniki słuchalności sprzed i po "dobrej zmianie". W chwili obecnej Trójka jest miałką partyjną tubą propagandową. Z przyzwyczajenia słucham Manna i Wagli, poza tym wyłączam, bo się nie da słuchać. Poziom serwisów informacyjnych jest żenujący, publicystyka leży, z głośników leci wciąż ten sam przekaz.
To wcześniej była anty-rządowa? :)
chudy_b pisze:
15 lis 2017, 10:51
Man kiedys próbował, KOLOR sie chyba nazywało.
Chyba nadal istnieje.

Na szczęście telewizja czy radio nie jest obowiązkowe, a wybór rozgłośni nie jest z góry narzucony :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Zdjęcie dnia

#647

Post autor: zbyszek1982 »

Wojtek pisze:
15 lis 2017, 11:07
To wcześniej była anty-rządowa?
Publiczne media powinny być neutralne politycznie. Np. jak Zaborski przeprowadzał wywiady z politykami, to nie było zmiłuj, wypunktował każdego. Teraz Lisiecki spija z dziubka przedstawicielom władzy i nie zadaje niewygodnych pytań, no chyba, że akurat rozmawia z kimś z opozycji. Nie trzeba być tuzem intelektu ani analitykiem politycznym, żeby usłyszeć różnicę i zmiany w Trójce. Semkę w Klubie Trójki pominę milczeniem, bo to jest w ogóle wstyd i żenada.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdjęcie dnia

#648

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
15 lis 2017, 11:07
To jedno drugie wyklucza?
U mnie tak. Estetyka RMF nijak nie przystaje do PR3.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#649

Post autor: Wojtek »

zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 11:14
Publiczne media powinny być neutralne politycznie.
Fajnie. Kiedyś były? Chyba nigdy.
zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 11:14
Teraz Lisiecki spija z dziubka przedstawicielom władzy i nie zadaje niewygodnych pytań, no chyba, że akurat rozmawia z kimś z opozycji. Nie trzeba być tuzem intelektu ani analitykiem politycznym, żeby usłyszeć różnicę i zmiany w Trójce.
Wierzę :) Jak dobrze że mamy wybór.
Myszor pisze:
15 lis 2017, 11:18
U mnie tak. Estetyka RMF nijak nie przystaje do PR3.
Kurde, brzmi zupełnie jak jakiś snobizm radiowy :) Masz też klapki na uszach w komplecie? :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcie dnia

#650

Post autor: dale »

Wojtku, ale dlaczego poszli? Dlaczego, jak dotychczas nie mogli prowadzić audycji/programów w dwu miejscach? Konflikt czasu pracy? Niekoniecznie - znam to środowisko - fakt - lokalnie, ale czas pracy w radiu jest do pogodzenia. Bardziej chodzi o wizerunek.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Zdjęcie dnia

#651

Post autor: olsza84 »

dale pisze:
15 lis 2017, 10:08
Natomiast jak sto osób, a niech by i trzydzieści jak w wyżej wymienionym przykładzie, mówiło mi o spadającym niebie, zaczynam szukać kasku.
Dale, abstrahując od całej dyskusji to akurat przykład nietrafiony bo tłum nie zawsze ma rację, wiec nie warto się sugerować większością - psychologia tłumu, zasada podczepienia, syndrom grupowego myślenia ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Zdjęcie dnia

#652

Post autor: RCOM2180 »

dale pisze:
15 lis 2017, 10:08
Jak jedna osoba mówi mi że niebo spadnie nam na głowę, uznaję że jest, delikatnie mówiąc, nierozsądna. Jak druga osoba to samo twierdzi, snuję przypuszczenie że wspólnie się bawili i nie wytrzeźwieli jeszcze. Natomiast jak sto osób, a niech by i trzydzieści jak w wyżej wymienionym przykładzie, mówiło mi o spadającym niebie, zaczynam szukać kasku.
Raczej bym nie porównywał sytuacji do spadającego nieba. Co mają mówić? Każdy będzie bronił swojego. Czytałem dzisiaj o p. Orzechu, który strzelił focha i obraził się na p. Wronę. Niech ci państwo, którzy tak biadolą (zwłaszcza p. Nogaś, który coraz bardziej mnie śmieszy) zastanowią się nad swoim zachowaniem. Zresztą władza prędzej czy później się zmieni i wróci Jethon ze swoim towarzystwem. Chociaż ja na jej miejscu więcej bym się w mediach nie udzielał.
Oczywiście, mówią że jak nie wiadomo o co, to chodzi o pieniądze. Ale trzymajmy się tego co wiemy, co mówią - a masz jakieś podstawy żeby zarzucać nieprawdę? :) Ja tam im wierzę - jak słyszę "siadaj k...a" - nikt mi nie wmówi że było "siadaj Kulson" - nawiązując do innej sprawy obecnie wspominanej w "prasie"....
Akurat wczoraj w Trójce (w audycji popołudniowej) cały czas tłukli "kulson". :D Zresztą, jeśli mogę być szczery, jest mi zupełnie obojętne, co policjant powiedział. Każdy i tak usłyszy co chce, a niektórzy może nawet zorganizują czarne marsze przeciwko brutalizacji policji.
Myszor pisze:
15 lis 2017, 10:21
RCOM2180 pisze:
15 lis 2017, 09:34
dobitnie pokazał wywiad w RMF.
Skoro słuchasz RMF to w jakim charakterze o Trójce się wypowiadasz ? :shock:
A skąd wniosek, że słucham RMF, Watsonie?
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcie dnia

#653

Post autor: dale »

Ja wiem, dlatego tłumaczę że w żółtym mi do twarzy :) Czytałem też cykl Fundacji Assimowa - też była psychologia mas. Ale mimo wszystko, w każdej bajce jest ziarno prawdy. Poza tym, skoro jest skutek, jakaś przyczyna musiała być.

Policja - to Służba. Jej rola i sposób działania jest jasno określony. Jeśli ktoś sobie nie radzi w warunkach stresu - niech idzie do innej pracy.
Tak winno być, tego wymagam od nich, tego tez wymagam od siebie w kontaktach z klientem. I żadnym Kulsonem się nie zasłaniam.
Ot była hańba a jest granda.
Zaś marsze, KODy, PISY,PO i inne, nie interesują mnie gdyż są jedynie środkiem do osiągnięcia celu przez zainteresowanych. Ze społeczeństwem przestało to mieć cokolwiek wspólnego, w chwili kiedy to społeczeństwo przestało mieć kontrolę nad nimi. W chwili kiedy równowaga do jakiej dążyliśmy poszła w diabły. Ale to jest tylko moje subiektywne zdanie i nie chciał bym być powodem dłuższych dywagacji :)

Zaś co do samej trójki - była dla wielu symbolem czegoś. Coś się kończy, coś zaczyna. Ktoś z tego chce zrobić "gest"... różne interpretacje, różne powody.

Czasem chciałbym być dzieckiem i wierzyć w Świętego Mikołaja - naiwnie i po dziecinnemu. Inni też mają prawo ufać że są przyzwoici ludzie. Że jest uczciwość czy godność. Ba, nawet Freud powiedział że czasem śniąc o dużym cygarze, mamy na myśli cygaro.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2017, 12:45 przez dale, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#654

Post autor: Merrick »

zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 10:35
narodowi bolszewicy, dla niepoznaki nazywający się "prawicą"
Ja myślę że to krzyżówka chadeków z przedwojennym PPS. Dziwny twór ale bardzo sprawny
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Zdjęcie dnia

#655

Post autor: RCOM2180 »

zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 10:35
Wystarczy porównać wyniki słuchalności sprzed i po "dobrej zmianie". W chwili obecnej Trójka jest miałką partyjną tubą propagandową. Z przyzwyczajenia słucham Manna i Wagli, poza tym wyłączam, bo się nie da słuchać. Poziom serwisów informacyjnych jest żenujący, publicystyka leży, z głośników leci wciąż ten sam przekaz.
Strzyczkowskiego, Kordowicza, Bugalskiego, Rosiaka, Kaczkowskiego/Adamczyka też się nie da słuchać?
zbyszek1982 pisze:
15 lis 2017, 11:14
Publiczne media powinny być neutralne politycznie. Np. jak Zaborski przeprowadzał wywiady z politykami, to nie było zmiłuj, wypunktował każdego.
Zwłaszcza z PiS-u. ;) Pamiętam początki tego pana i jego "obiektywizm". Inna sprawa, że później się zmienił.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#656

Post autor: Wojtek »

Panowie, ta dyskusja przestała mieć jakikolwiek sens, bo zaraz zaczniemy szukać ludzi, którzy z przyczyn honorowych czy politycznych nie sięgają po 500+ mimo że się kwalifikują :D

A chyba nie o to chodzi :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zdjęcie dnia

#657

Post autor: Myszor »

Wojtek pisze:
15 lis 2017, 11:26
Masz też klapki na uszach w komplecie?
raczej dobry gust :)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#658

Post autor: Merrick »

dale pisze:
15 lis 2017, 12:34
Zaś marsze, KODy, PISY,PO i inne, nie interesują mnie gdyż są jedynie środkiem do osiągnięcia celu przez zainteresowanych. Ze społeczeństwem przestało to mieć cokolwiek wspólnego, w chwili kiedy to społeczeństwo przestało mieć kontrolę nad nimi. W chwili kiedy równowaga do jakiej dążyliśmy poszła w diabły. Ale to jest tylko moje subiektywne zdanie i nie chciał bym być powodem dłuższych dywagacji :)
Dobrze mówisz. Wódki mu dać :D
ale
dale pisze:
15 lis 2017, 10:08
Ja tam im wierzę - jak słyszę "siadaj k...a" - nikt mi nie wmówi że było "siadaj Kulson" - nawiązując do innej sprawy obecnie wspominanej w "prasie"....
tam nie ma słowa "ku...a". Musisz posłuchać to na jakiś dobrych słuchawkach bo będziesz przez resztę życia tkwił w błędzie :lol:

Na szczęście nie tracimy czasu na przepychanki na ulicach bo wolimy słuchać muzyki :D i o muzyce rozmawiać
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Zdjęcie dnia

#659

Post autor: dale »

No właśnie z tą muzyką i płytami to bywa różnie :) Szukałem drogi by uzyskać jak najwierniejsze brzmienie - jak najbardziej zbliżone do tego co wpadało do mikrofonu - nawet nie ze względu na siebie, bo słuch to ja mam - i na tym poprzestańmy :) Ale Żona gra na kilku instrumentach, słuch ma doskonały, głos równie wyrobiony - myślę - niech choć sobie posłucha ładnego dźwięku...
A ostatnio mi mówi, ta niewdzięcznica jedna :), że ona to najchętniej by z jakiegoś "małego głośnika" słuchała - mono jej nie przeszkadza, no i mniej tych kabli... A na szafce też łatwiej odkurzyć jak na lampy nie trzeba uważać... Noż zwariować można :)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#660

Post autor: Merrick »

dale pisze:
15 lis 2017, 14:50
A ostatnio mi mówi, ta niewdzięcznica jedna :), że ona to najchętniej by z jakiegoś "małego głośnika" słuchała - mono jej nie przeszkadza, no i mniej tych kabli... A na szafce też łatwiej odkurzyć jak na lampy nie trzeba uważać... Noż zwariować można :)
Moja żona też nie zwracała uwagi z czego słucha ale przekonała się że są spore różnice w sprzęcie audio. Ostatnio to nawet zainteresowała się opampami :D
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
ODPOWIEDZ