Zdjęcie dnia

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#1291

Post autor: RadTang »

MMarek pisze:
16 cze 2020, 09:17
RadTang pisze:
16 cze 2020, 09:10
Nawet Biedronka się nie odzywa...
A aplikowałeś?
https://www.pracuj.pl/praca/sprzedawca- ... 1000257090
https://www.pracuj.pl/praca/sprzedawca- ... 1000257114
Aplikowałem na oferty korporacyjne czyli biurowe. :) Ale dzięki!
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Zdjęcie dnia

#1292

Post autor: pan_winyl »

to ja jeszcze do tego kallaxa dodam jedną podpowiedź. Jeśli już koniecznie kallax (ja już zrezygnowałem z tych tematów, ale akutrat mi sie udało i mogłem sobie pozwolić na to - w innym przypadku kallax jest super). zamiat dostawiać / sztukować nóżki, proponuje rozwiązanie permamente jeśli chodzi o podparcie równomierne - Ikea Eket. Podstawa większa pasuje idealnie pod 4x2 i większe - można tez podpierać mniejszymi tez sie sprawdzi. Tyle w temacie- każde inne przerabiane przeze mnie rozwiązanie ine sprawdzało się- ew. można już na etapie składania poprawiać producenta wstawkami które to usztywnią, ale eliminuja one możliwość rozłożenia.
Aplikowałem na oferty korporacyjne czyli biurowe. :) Ale dzięki!
Ja zmieniałem pracę już 15 razy od czasu kiedy zacząłem pracować. Teraz pracuję w 100% zdalnie (mogę sobie na to pozwolić) a pracę zmieniałem w maju, więc niezbyt fajny okres na szukanie.

1. Dobrze przygotolwane CV pod ofertę, a nie standardowe.
2. Nie każda oferta jest dla Ciebie
3. Szukaj wszędzie nie tylko na pracuj.pl - tam akurat jest nie tak znowu fajnie (sprawdź indeed, gratkę linkedin)
4. Linkedin to must have jak szukasz w korpo - Zbyszek dobrze prawi.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4733
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Zdjęcie dnia

#1293

Post autor: MMarek »

RadTang pisze:
16 cze 2020, 09:44
Aplikowałem na oferty korporacyjne czyli biurowe.
Decyzja, rzecz jasna, należy do Ciebie.
Sugerowałbym jednak zejście z ambicjami, szczególnie, że brak Tobie jakiegokolwiek doświadczenia.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#1294

Post autor: RadTang »

Dzięki! To jednak tego LinkedIna sobie założę. Przyda się jednak.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Zdjęcie dnia

#1295

Post autor: wiktorsam »

Moja pierwsza praca to laborant informatyk w szkole - czyli człowiek który naprawia myszki i komputery jak je dzieci rozp..lą. Myślisz, że to była praca na miarę moich ambicji? Już w tamtym czasie byłem całkiem nieźle obeznany w informatyce, systemy linux/unix, novell netware, windows nt miałem w małym palcu, naprawiałem płyty główne, programowałem biosy itd, a zamiast jakiejś fajnej pracy składałem przedpotopowe komputery, reinstalowałem na nich systemy i dobierałem kulki do myszek i to wszystko za 380 zł miesięcznie, bo nikt mnie nie chciał zatrudnić w normalnej pracy przez brak doświadczenia.

Dopiero po kilku latach w tej pracy, postawieniu za darmo kilku serwerów na unix/linux w firmach znajomych, opiece nad kilkoma popularnymi kiedyś sieciami osiedlowymi, miałem na tyle dobrą opinię, że dostałem pierwszą poważną ofertę pracy. Nie wiem w jakim wieku jesteś, ale w moim pokoleniu nic się nie dostawało na start i człowiek cieszył się z każdej okazji na to, żeby się pokazać, nawet jak trzeba było coś zrobić za darmo. Obecnie to ja często biorę udział w rekrutacjach pracowników i mnie osobiście przeraża podejście dzisiejszej młodzieży.

Przykłady:
Stanowisko informatyk w pewnej firmie - wymagania niewielkie, doświadczenie 3 lata na podobnym stanowisku, znajomość podstawowych zagadnień z konfiguracji sieci, protokołu tcp/ip, podstawowa znajomość obsługi i konfiguracji serwerów windows (głównie zarządzanie użytkownikami AD). 90% ludzi którzy złożyli dokumenty nie miało żadnego doświadczenia, na rozmowie kwalifikacyjnej normą są teksty w stylu - "nie pracowałem nigdy jako informatyk, ale bardzo mnie to pasjonuje i chciałbym kiedyś zostać informatykiem", prosty test z znajomości podstawowych zagadnień IT oblało 95% aplikujących, ci co zaliczyli to w szkole dostali by ocenę dostateczny... Nabór powtórzony, w końcu z powodu presji czasu wybrano jednego pracownika bez doświadczenia, co z kolei spowodowało potem konieczność przez prawie 2 lata zlecania wykonania pewnych rzeczy z zakresu IT firmom zewnętrznym ( w tym i mi, więc ja akurat nie narzekam ;) ), ale koleś się jakoś ogarnął, choć do dzisiaj dostaję telefony od niego z pytaniami jak zrobić to czy tamto.

Stanowisko programista w firmie znajomych - wymagania, podstawy PHP, html, kolega, właściciel firmy zadecydował, że wystarczy, że ktoś będzie w miarę ogarnięty życiowo, bez dużego doświadczenia to go zatrudni i nauczy programować. Kandydaci dostali do rozwiązania na komputerze test, komputer był podłączony do internetu i mogli sobie wyszukiwać informacje a i tak nikt nie otrzymał więcej niż 60% punktów!!! Ludzie nie potrafili zrobić prostej tabeli w HTML korzystając z pomocy google czy napisać prostej funkcji w PHP. Ale oczywiście jak przychodziło do rozmowy o wynagrodzeniu to każdy miał wielkie oczekiwania bo się naczytał, że programiści dużo zarabiają :lol:

Dlatego rada - dopóki sam nie masz nic do zaoferowania (doświadczenie) może warto obniżyć wymagania?
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Zdjęcie dnia

#1296

Post autor: Andy05 »

MMarek pisze:
16 cze 2020, 09:17
RadTang pisze:
16 cze 2020, 09:10
Nawet Biedronka się nie odzywa...
A aplikowałeś?
https://www.pracuj.pl/praca/sprzedawca- ... 1000257090
https://www.pracuj.pl/praca/sprzedawca- ... 1000257114
Nie pisz tylko, że robisz doktorat, a megaprosto, np. że szukasz stabilnej pracy u rzetelnego pracodawcy, z normalna umową i jasnymi zasadami :) .
Jak napiszesz za dużo, to będą się bali ciebie jak ognia, "może przepisy potrafisz czytać, albo związki zawodowe promować...", zresztą ogólnie jak najmniej i tylko to co jest związane z ofertą. Jak nie jest to wymagane, to nawet studia możesz pominąć milczeniem. Nic o hobby, muzyce itp. Wada słuchu może być atutem! Z tego co wiem to np. Carfjur to mocno promuje, człowiek "z orzeczeniem" jest dla nich cenny marketingowo, a żeby dać się poznać jako człowiek - musisz gdzieś być. Bo z tego co czytam, to nie jesteś dopuszczony do fazy rozmów ...


KOREKTA, bo widzę, ze trochę się pojawiło nowych informacji - DO PRACY BIUROWEJ też nie trzeba pisać wszelkich osiągnięć z każdej kategorii - pomyśl które informacje coś wnoszą, nie pisz 50 CV, pisz 2 ale "dedykowane pod ofertę".

Jak nie - otwieraj działalność "STAN G" - poszukaj dotacji z PUP, PFRON i gdzie się da (lub z kartonu po bazarach, jak swoje sprzedajesz :) ).
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Zdjęcie dnia

#1297

Post autor: wiktorsam »

Jak masz orzeczenie o niepełnosprawności to jesteś przecież kandydatem idealnym - dla pracodawcy praktycznie bez kosztowym bo większość dotuje państwo - chyba, że masz bardzo wysokie wymagania odnośnie wynagrodzenia. Znajoma zatrudniała w biurze rachunkowym księgowego z orzeczeniem (duża wada wzroku) i sobie chwaliła, do momentu jak nie uznał, że powinien zarabiać więcej od innych o kwotę dotacji ;) - wtedy się rozstali.
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zdjęcie dnia

#1298

Post autor: blispx »

jakieś 10 lat temu mnie jedna fucha nie weszła, jedna firemka nakupiła routerów Ericssona RedBack czy jak to tam się nazywało i rzucili mnie na głęboką wodę od razu prosto z mostu, miało być podobnie jak z Cisco pstryk i miało działać od strzału, okazało się że poległem w przedbiegach bo tam wszystko robiło się inaczej a dokumentacji było całe zero albo trza było za to zapłacić, jedyna osoba która coś na ten temat wiedziała kosiła kasę... powiedziałem pracodawcy żeby się pierdolił.. postały te Redbacki u niego z pół roku na wyporzyczeniu i je oddał bo nikt sobie z tym nie mógł poradzić nawet Netia z nich zeszła, także nikt nie rodzi się alfą i omegą i nie kończy kursy za 1k baksów, w moim zawodzie telekomunikacja trzeba posiedzieć na sprzęcie aby nabrać wiedzy ale trudno tak od razu jeżeli kosztuje kilka baniek

ale fakt jest faktem byłbym specjalistą od RedBack to bym czochrał kasę, więc może warto zakupić i zrobić sobie laba? :lol:
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Zdjęcie dnia

#1299

Post autor: wiktorsam »

Ja nigdy nie ukrywałem, że się nie znam na wszystkim, jest masa rzeczy których nie potrafię, masa rzeczy które kiedyś robiłem i już nie pamiętam o co chodzi, ale potrafię myśleć i korzystać z google :) i w 99,9% przypadków to wystarcza. Moi klienci korzystają też czasami z egzotycznych urządzeń, np jedna korporacja ma routery sonicwall, już kupno tego nie jest oczywiste bo w PL brak dystrybutora i trzeba z DE ciągnąć, a co dopiero konfiguracja od zera. Ale jest internet, są fora dyskusyjne i wszystko da się znaleźć. Ostatnio robiłem też sieć w jednej firmie, dokładniej konfigurowałem im switche w nowo dobudowanej części - zamiast dokupić koleje cisco, kupili jakieś zyxele... Ile ja się nawkurzałem zanim znalazłem jak tam trunka skonfigurować, ile się potem nawkurzałem, bo nie chciało to za nic w świecie działać, żeby na koniec okazało się, że nowo zakupione wkładki sfp są wadliwe ;).
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Zdjęcie dnia

#1300

Post autor: RadTang »

Właśnie orzeczenia nie mam... sam uszkodzony słuch to za mało. :) Próbowałem kiedyś wyrabiać.
Na pewno ten doktorat odstrasza... A ja nie wiem co mnie odróżnia od innych kandydatów... Nie znam ich przecież. :D
Z doktoratem na ministra się nie nadaję... zbyt kompetentny. :twisted:

Przeszedłem się trochę dzisiaj. Załatwiłem tę pofalowaną płytę.
Zdarza się. Wymieniłem na coś, mam nadzieję, fajnego. Stan wizualny jest świetny.
Tam jedno jakieś przetarcie, wątpię by to było coś poważnego. Nie takie płyty Technics poskramiał...
Pochwalę się po odsłuchu.
Ogólnie już jest lepiej. ;)
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Zdjęcie dnia

#1301

Post autor: Felix1988 »

wiktorsam pisze:
16 cze 2020, 11:25
mnie osobiście przeraża podejście dzisiejszej młodzieży.
Nie tylko Ciebie: w większości znanych mi przypadków zero umiejętności, kreatywności, własnej inicjatywy. Do tego postawa roszczeniowa i nader wygórowane mniemanie o sobie, no i oczekiwania finansowe też niemałe...

Na foto pijalnia pod chmurką - jak widać menele też mają poczucie humoru, bo wiedzą gdzie się zbierać :)
Napis to jedyna chyba pozostałość po punkowym zespole, który tak z 10 lat temu krótko istniał w naszym miasteczku.
Załączniki
Patologia.jpg
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3286
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcie dnia

#1302

Post autor: bms01pl »

makao i po makale
Załączniki
1592575366_1amuf4_600.jpg
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Zdjęcie dnia

#1303

Post autor: syko »

bms01pl pisze:
20 cze 2020, 09:57
makao i po makale
Było ;)
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Zbyszek 1963
Posty: 864
Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
Gramofon: Sansui SR-838
Lokalizacja: Żory

Re: Zdjęcie dnia

#1304

Post autor: Zbyszek 1963 »

Ale jaja,gościu przeszedł sam siebie,jakbym nie widział to bym nie uwierzył,masakra :o
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Zdjęcie dnia

#1305

Post autor: syko »

cichymen 63 pisze:
20 cze 2020, 13:17
Ale jaja,gościu przeszedł sam siebie,jakbym nie widział to bym nie uwierzył,masakra :o
Ale to też może być fake. ;)
Nie można wierzyć wszystkiemu co się widzi w tv i internecie.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
ODPOWIEDZ