Sieci telefonii komórkowej

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sieci telefonii komórkowej

#1

Post autor: Wojtek »

Od wielu lat jestem klientem sieci Plus. Ostatnio zaczęli mnie coraz bardziej wkurzać (obsługa, ceny, itd.), więc postanowiłem "zmienić stajnię".
Orange odpada, rozważałem T-Mobile, dzisiaj jednak bardziej kusi mnie Play...

W związku z tym, czy któryś z forumowiczów ma może jakieś doświadczenia (dobre bądź złe) z Play, którymi mógłby się podzielić?

Wątek ma charakter otwarty, stąd taki dość ogólny tytuł (a tematyka chyba nie była jeszcze u nas poruszana).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Sieci telefonii komórkowej

#2

Post autor: Wuwuzela »

Hmm... Masz telefon na kartę, czy abonament?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sieci telefonii komórkowej

#3

Post autor: Wojtek »

Oczywiście, że chodzi o abonament. Karty, miksy, itp. możecie w moim przypadku pominąć :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Sieci telefonii komórkowej

#4

Post autor: Wuwuzela »

Ja również jestem z Plusa, lecz mam na kartę i jest całkiem dobrze. Ludzie narzekają czasem na "TiMobajl", bo zasięg, bla bla bla... Kiedyś sam rozważałem przejście do Play, ciekawie mi to wyglądało. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sieci telefonii komórkowej

#5

Post autor: Wojtek »

Sory, ale nie przejdę z abonamentu na kartę w tej samej sieci, bo to co mi przeszkadza w Plusie raczej dzięki temu nie zniknie.
Poza tym, średnio się opłaca taki manewr ;)

T-Mobile ma problemy z zasięgiem? Przecież oni przejęli wszystko po Erze, a ta chyba nie miała złej opinii o zasięgu w Polsce?
Wiem, że kiedyś tego typu uwagi dotyczyły Play, że to sieć głównie dla ludzi z dużych miast, ale to się chyba poprawiło w ostatnim czasie.
Gdzieś kiedyś czytałem, że Play korzysta z sieci Plusa (bo sami rzecz jasna przekaźników jako takich chyba nie mają, może poza warszawskim metrem).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Sieci telefonii komórkowej

#6

Post autor: eenneell »

Wojtek pisze:T-Mobile ma problemy z zasięgiem?
Nie ma ;) ( takie same jak Plus - czyli może czasem, gdzieś w jakiej dziurce) ;)
Teraz mają promocję "dla przechodzących z innych sieci"; przy zachowaniu nr-u dają abonament za 69zł do wszystkich sieci + 2zł na nr stacjonarne... Jakoś tak to było; chyba brutto -więcej szczegółów nie pamiętam - sam nie mogłem skorzystać :(
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Sieci telefonii komórkowej

#7

Post autor: kielek »

Sam byłem abonentem Plusa wraz z rodziną przez kilka grubych lat.Ta firma ma dziwną politykę wobec stałych/starych klientów,czyli czym dłużej tym drożej/gorzej i jakieś dwa lata temu przeszedłem do Play(ze starymi numerami).Po tym czasie jestem jestem zadowolony,gdyż minut w ramach abonamentu mam kilka razy więcej a rachunek co najmniej o połowę mniejszy.Z zasięgiem jakoś nie zauważyłem problemów mimo,że potrafię tułać się po różnych małych mieścinach,wsiach na terenie całego kraju,gdzie wiem że bywają czasem problemy w tej materii,a więc z czystym sumieniem mogę polecić taką opcję.
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Sieci telefonii komórkowej

#8

Post autor: motown »

Od zawsze jestem w Plusie - kilkanaście lat, nie pamiętam ile dokładnie. Nie czułem nigdy potrzeby zmiany operatora, ale gdyby mi podpadli nie wahałbym się - konkurencja jest spora, mamy w czym wybierać.

Z doświadczeń rodziny i znajomych odradzałbym Orange, a polecał właśnie Play. Jeśli nie zadziała straszenie rozwiązaniem umowy / przeniesieniem numeru to myślę, że warto spróbować. U mnie to zawsze działa i jak umowa się kończy to Plus bardzo mnie prosi żebym został, a ja negocjuję lepsze warunki albo jakiś fajny telefon ;]

Plus wciąż ma największy zasięg i jest pionierem jeśli idzie o nowe technologie, dlatego oferty innych sieci nigdy nie wydawały mi się atrakcyjne. Ale teraz to się zmienia i nie wykluczam, że i ja zmienię w końcu operatora.
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Sieci telefonii komórkowej

#9

Post autor: JacK »

To w Polsce są jacyś dobrzy operatorzy ? Przerobiłem wszystkich i z każdym był problem. Z drugiej strony trzeba jednak mieć telefon więc wg mnie najmniejszym złem jest Orange w jakiejś taryfie biznes.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
wnusiu94
Posty: 25
Rejestracja: 29 sty 2013, 14:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Sieci telefonii komórkowej

#10

Post autor: wnusiu94 »

Wojtek, zastosuj znaną od czasów prehistorycznych sztuczkę. Poinformuj ich, że rezygnujesz oraz wyślij im wypowiedzenie/rezygnację. Za kilka dni otrzymasz telefon z lepszymi warunkami umowy.

Gwarantuję Ci, że zadziała. Napisałeś, że jesteś ich klientem od wielu lat. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sieci telefonii komórkowej

#11

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Jeśli nie zadziała straszenie rozwiązaniem umowy / przeniesieniem numeru to myślę, że warto spróbować.
Ależ ja nie muszę nikogo straszyć, bo chcę zmienić operatora/przenieść numer i umowa mi się niedługo kończy, tak więc "łaski bez" ;)
JacK pisze:To w Polsce są jacyś dobrzy operatorzy ?
T-Mobile i Orange to niby globalni operatorzy :D
JacK pisze:Przerobiłem wszystkich i z każdym był problem.
Jaki i z kim?

Bez własnej działalności gospodarczej (póki co) raczej nie skorzystam z taryf biznesowych, więc to odpada. Wiem, że to zupełnie inny świat :)
wnusiu94 pisze:Wojtek, zastosuj znaną od czasów prehistorycznych sztuczkę. Poinformuj ich, że rezygnujesz oraz wyślij im wypowiedzenie/rezygnację. Za kilka dni otrzymasz telefon z lepszymi warunkami umowy.
Nawet ja jestem już tak stary, że taką strategię stosuję. Wydzwaniają do mnie regularnie prosząc bym jednak przedłużył umowę. Jak idę w zaparte to oczywiście dokładają mi coraz więcej darmowych minut i innych bajerów...

Ale nie o to tutaj chodzi, naprawdę :) Może zmieni to lekko taryfę (lekko, bo przy relatywnie niewysokim abonamencie przecież manny z nieba mi nie dadzą), ale firmy i obsługi to już raczej nie zmieni. Tak więc nie ma co poruszać kierunku "a może jednak zostań w Plusie?", przynajmniej nie w moim przypadku.

Dzięki wszystkim za dotychczasowe opinie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Sieci telefonii komórkowej

#12

Post autor: Kusma »

Ja się jednak będe upierał przy Play abonament - jestem ich klientem od 4 moze 5 lat, sam nie wiem - i oferta z jakiej korzystam jest kosmiczna - place 9 zlotych abonamentu :D WSZYSTKIM POLECAM Play - chlopaki z tej sieci dampinguja ceny za uslugi i psuja rynek wiec z gruntu ich oferta jest najlepsza dla klienta :D
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
majka35
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2016, 12:02
Kontakt:

Re: Sieci telefonii komórkowej

#13

Post autor: majka35 »

mi sie wydaje że każda siec powoli troche wkurza. Ja od wielu lat w orange ale zawsze dobiore dla siebie jakas oferte i nie chce mi sie baić w przenoszenie... coc am znajonych którzy z paly są zadowoleni.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sieci telefonii komórkowej

#14

Post autor: Wojtek »

Ja przeniosłem się do Play krótko po rozpoczęciu tego wątku i złego słowa nie powiem.
Dziś jadę na abonamencie biznesowym z Play i też jest OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Sieci telefonii komórkowej

#15

Post autor: olsza84 »

Ja w tej chwili jestem w Play. Za miesiąc mi się kończy umowa i mam rozeznanie w tej chwili co do ofert, które mnie interesują. Play ma najgorszą/najdroższą dla mnie bo jestem ich obecnym klientem, więc przenoszę numer do konkurencji.
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
ODPOWIEDZ