Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej

Czy jesteś za oddzieleniem tematyki religijnej od tematu Polityka (forum)

Czas głosowania minął 18 lis 2023, 10:41

1. Tak, jestem za rozdzieleniem wątków Polityka i Religia.
15
41%
2. Nie, jestem za pozostawieniem tematyki religijnej w wątku Polityka.
0
Brak głosów
3. Mam to w dupie.
22
59%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#1

Post autor: darkman »

Koledzy trzy opcje, bowiem bez tej trzeciej każdą ankietę uważam za tendencyjną. Prawo wypowiedzi ma każdy niezależnie czy pisuje w wątku Polityka lub go tylko czyta, bądź ignoruje.
Wydaje mi się, że problem osiąga w ostatnim czasie apogeum i pisanie w obu opcjach zaprzeczających sobie wzajemnie zaczyna być uciążliwe dla potencjalnego czytelnika. Zatem w moje opinii możemy podjąć jakąś wspólną decyzję co do wyrażenia swoje woli przyszłego kształtu wątku Polityka, bez naruszania swobód wyznaniowych, ani też poddawania ich wymuszonej przed adwersarzy krytyce.
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1628
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#2

Post autor: Szelak »

Nie da się moim zdaniem. Nawet jakbym zaznaczył którąś z opcji. Nie ma szans. Nawet chciałbym, żeby tak można było zrobić, ale bez szans.
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2051
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#3

Post autor: Peter007 »

Dark, ale rozdział państwa od kościoła ma dopiero nastąpić. Póki co chyba to się samo łączy w wielu sprawach. Te fundusze, przekazywanie działek i handel nimi, przywileje za słusznie minionej władzy zaraz się skończą co najzagorzalsi katolicy uznają za atak Tuska na kościół. Muszę przemyśleć co zaznaczyć ;)
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1628
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#4

Post autor: Szelak »

Wspieranie Kościołów z funduszy publicznych jest rzeczą normalną w Europie. Na terenie Unii Europejskiej istnieją trzy modele finansowania związków wyznaniowych: bezpośrednio przez państwo; z tzw. podatku kościelnego oraz model autofinansowania Kościołów przy niewielkiej pomocy państwa. Polska należy do tych ostatnich. Pomoc, jaką nasz Kościół otrzymuje ze środków publicznych, jest mniejsza niż w większości krajów UE.
https://www.ekai.pl/kto-finansuje-kosci ... opejskiej/

U nas od dawna taki rozdział kościoła od państwa istnieje, nie tak jak:
Podatek na kościół występuje obecnie w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Danii, Belgii, Austrii i Finlandii.
Dzięki temu Kościół w Polsce jest niezależny i wolny.

A tu masz jak to istnieje w innych krajach, gdzie kościół jest powiązanymi instytucją państwa:
https://businessinsider.com.pl/prawo/po ... ie/c70qp63
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#5

Post autor: darkman »

Peter007 pisze:
16 lis 2023, 12:22
Muszę przemyśleć co zaznaczyć ;)
So, Peter masz trzy opcje. Ja sam bym wybrał dwie ale zdaje się zaznaczyłem, że można tylko jedną :) .. generanie zwykle zaznaczam 3 w ankietach, ale swego rodzaju psychoza o znamionach indoktrynacji już mnie tak zmęczyła, że wolałbym się z nią zapoznawać kiedy chcę, a nie kiedy muszę bo czytam wątek polityczny. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że największa partia światowa to kościół sam w sobie, jeśli brać pod uwagę tego rodzaju kwalifikację by ustrzec się od nomenklatury mafijne, którą nie mało komentatorów podnosi.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2404
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#6

Post autor: dale »

Tak, jestem za- o ile na tematy polityczne "można się ponaparzać" - oczywiście bez emocji i czysto sportowo z mojej strony, o tyle tematy religijne są sprawami mocno indywidualnymi i odpowiadam jedynie w sytuacji, kiedy ktoś nie szanuje moich decyzji i przekonań, mówić mi jak mam żyć, tym bardziej, jak argumentuje to "moim dobrem" albo "swoim spokojnym sumieniem".
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#7

Post autor: amrowek »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 12:35
Dzięki temu Kościół w Polsce jest niezależny i wolny.
A tam nie są?
W takiej np. Szwecji możesz dać datek kartą bankomatową i zaznaczyć na co ma iść, konkretny cel. Muszę zgłębić temat jeśli idzie o islam, No bo ,że judaizm też to wiadomo :D .

Ja się zastanawiam w co kliknąć , ale jak hierarchowie kościelni znowu wpuszczą polityków na ambonę , i zamiast słowa bożego , będzie słowo partyjne?
Nie chodzi nawet o to , że namawiają na kogo głosować , bo to jeszcze pikuś w porównaniu jak udostępnią ambonę politykom. Bo tego nie da się wytłumaczyć w żaden sposób.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#8

Post autor: blispx »

jestem za całkowitym wyjebaniem polityki i tym bardziej religii z tego forum to nie forum polityczne kurwa jak ktoś odczuwa taką potrzebę niech spierdala na jakiegoś pudelka etc
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#9

Post autor: darkman »

blispx pisze:
16 lis 2023, 18:09
jestem za całkowitym wyjebaniem polityki i tym bardziej religii z tego forum to nie forum polityczne kurwa jak ktoś odczuwa taką potrzebę niech spierdala na jakiegoś pudelka etc
Ankietę kurwa załóż pudelku Ty.. jeden. 8-) :animals-dogrun: :animals-dogrun:
ja w sumie też, ale przekonły mnie argumenty chłopaków, że w przypadku likwidacji, polityka będzie wszędzie i w każdym ∑ątku, a kto to ma sprzątać potem?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4473
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#10

Post autor: blispx »

od tego jest moderator trza porozmawiać z Szeryfem niech desygnuje kogoś przece tu niektórzy siedzą od rana do wieczora
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2404
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#11

Post autor: dale »

Szelak pisze:
16 lis 2023, 12:35
Dzięki temu Kościół w Polsce jest niezależny i wolny.
Ja p..... (nie mam już siły) i tu przylazł agitować swoimi mądrościami...
blispx pisze:
16 lis 2023, 18:09
jestem za całkowitym wyjebaniem polityki i tym bardziej religii z tego forum to nie forum polityczne kurwa jak ktoś odczuwa taką potrzebę niech spierdala na jakiegoś pudelka etc
Wtedy nie będziesz wiedział, kto kim jest :))))) I jeszcze poprzez nieostrożność kupisz jakąś płytę od goja, albo geja... :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15183
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#12

Post autor: darkman »

Ano, ale ludzie mają logowanie na stałe, więc po prostu się wyświetlają nie będąc na forum np w robocie, tylko wiszą jako aktywni, tak mi się wydaje.
Drobne kroki Paweł, dla mnie priorytetowe jest by ktoś mnie nie moralizował i nawracał na siłę, bo to nie jest jego sprawa. Dokładnie tak ja wypowiedział się Dale. Jeśli będę potrzebował kaznodziei to sobie poradzę sam.
Misję szerzenia drogi krzyża można realizować w osobnym wątku, a najlepiej na rekolekcjach i w kółkach różańcowych.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#13

Post autor: Frey »

Ja niezmiennie jestem za tym, żeby takich tematów nie było wcale na forum. Jak Wojtek obawia się, że ktoś nie wytrzyma ciśnienia i będzie wylewał swoje żale w innych tematach niż obecny worek na te ścieki to zgłaszam się w ramach wolontariatu na moderatora. Szybkie wycinanie takich postów plus tydzień odpoczynku od forum i szybko Wam Panowie przejdzie ochota na robienie z forum winylowego tuby na swoje poglądy, których większość tutaj gówno interesują.
Zamiast zająć się życiem albo winylami to niektórzy z Was napieprzają posty w formie i o długości rozprawek przekonując do swojej jedynej i słusznej wizji świata wiedząc, że szansa na przekonanie kogokolwiek jest równa zeru. To jest skrajna głupota kwalifikująca się pod leczenie.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#14

Post autor: Wojtek »

A może tak eksperymentalnie zrobimy sobie przerwę od tematu Polityka? :)

Religia - męczy mnie to, szczególnie w wydaniu Tarkusa. Nie chodzi o to że chciałbym kneblować kogoś za to że przedstawia swoje wartości (tudzież ewangelizuje), ale zachodzę w głowę jak to się dzieje że regularnie wracają te rozlazłe debaty o roli Kościoła, nawet jak nie ma żadnego punktu zapalnego służącego do prowokacji "wojowników wiary".
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kukiz 30
Posty: 1926
Rejestracja: 18 wrz 2016, 16:05
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ankieta - rozdział polityki od religii / tamat Polityka/

#15

Post autor: kukiz 30 »

Wojtek pisze:
17 lis 2023, 11:28
A może tak eksperymentalnie zrobimy sobie przerwę od tematu Polityka? :)

Religia - męczy mnie to, szczególnie w wydaniu Tarkusa. Nie chodzi o to że chciałbym kneblować kogoś za to że przedstawia swoje wartości (tudzież ewangelizuje), ale zachodzę w głowę jak to się dzieje że regularnie wracają te rozlazłe debaty o roli Kościoła, nawet jak nie ma żadnego punktu zapalnego służącego do prowokacji "wojowników wiary".
Jestem za 👍. Trzymajmy się tematów do których te forum zostało stworzone. Wróćmy do korzenii 😁.
Mission Cyrus One, Luxman L405,Sony PS-X6,DAC by Martynka, Infinity RS-4000.
Zablokowany