Kącik wsparcia

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Kącik wsparcia

#31

Post autor: Tarkus »

Bacek pisze:
14 mar 2023, 20:44
Sąd tak od razu nikogo nie zmusi do bycia prawnym ani fizycznym opiekunem. Matka pewnie też nie najmłodsza a skoro ojciec groźny dla otoczenia to tak się nie pospieszą. Jemu od razu zakładać niebieską kartę nawet jak to wynik choroby. Jakieś tam pokrewne tematy od jakiegoś czasu przechodzimy z teściem z alzchimerem. Jak stan ciężki to rodzina może od razu występować o ubezwłasnowolnienie, z matką pewnie mają wspólnotę majątkowa więc nie zaszkodzi. I dopiero wtedy po jest ustalenie opiekuna prawnego. Może być taki z urzędu, przy czym z majątku ojca będzie to generowało jakieś koszty.
Dzięki! :)
Widziałem się ostatnio z gościem dwa razy. Raz - kiedy pomagałem mu przeprowadzić jego bratową z siostrzeńcami od kochanka (doszło do jakiejś tam szarpaniny czy czegoś) do mamy/babci. Oh my Gad and Płaz, ile tego tachania było! Moją koszulę dało się po tym wykręcać, polar też do prania (było jeszcze wtedy zimno).
Drugi raz kumpel był z partnerką na policji składać ze swoją mamą / siostrzeńców babcią zeznania. Agresywna bratowa podobnież pchnęła swą teściową na framugę, aż jej rozcięła skórę nad czołem. Był z nią (mamą, nie bratową) w szpitalu, robili rentgeny i takie inne, czaszka na szczęście cała. No i raczej skończy się to niebieską kartą. Na policji dowiedzieli się przy okazji, że sam lekarz powinien był to wystąpić, ale tego nie zrobił.
Służby pomocowe w końcu się uaktywniły i wyszły niezłe "kwiatki". Ponoć już dłuższy czas temu proponowano siostrzeńcom psychologa i terapię, a całej rodzinie jakąś tam pomoc, tylko bratowa się nie zgodziła... Teraz bratowa straszy szwagra (tj. mego kumpla), jego partnerkę i swoją teściową (tj. jego mamę) zaskarżeniem o bicie i tyranizowanie młodszego z chłopców (rzekomo starszy syn ma film nagrany telefonem, czego on sam nie potwierdza). Brat grozi mu z kolei sprawą sądową - jeszcze nie wiemy o co, podobno ma się dowiedzieć z pozwu. :(
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kącik wsparcia

#32

Post autor: blispx »

ja pierdzielę ale zakręcona sytuacja, to u mnie to jest dość prosto na to wychodzi ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Kącik wsparcia

#33

Post autor: blispx »

wracam (chyba) do żywych , tygodniowy "upadek" miałem , krócej niż miewałem także jest progres bo nawet muzyki starczało sił aby posłuchać ;)
Latro nie wkurzaj się na mnie prosz.. po świetach już nadam te kolumny opakowane pancernie już są :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ