Pomoc dla Lwowa

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Pomoc dla Lwowa

#1

Post autor: Canis »

Witajcie,
ten post nie będzie o muzyce czy o winylach. Zdecydowałem sie go napisac z prośba o pomoc. Mieszkam niedaleko granicy z Ukrainą, byłem wielokrotnie we Lwowie, mam tam wielu przyjaciół. Od czasu wybuchu wojny organizuje wspólnie z moim kolegą ksiedzem pomoc dla potrzebujących we Lwowie. Wczoraj stamtąd wróciłem i ciężko opisać jak ciężka jest tam sytuacja, zaczyna brakować podstawowych produktów żywnościowych. Nasza pomoc polega na dostarczaniu żywności bezpośrednio do poszczególnych rodzin. Do tej pory uzbieralismy żywność na kilka transportów i osobowym autem dostarczylismy ją do Lwowa. Najbardziej potrzeba produktów takich jak: ryż, kasza, konserwy, ogólnie produkty o długim terminie przydatności. Potrzeba także środków czystości. Nasze mozliwości powoli się kończą, wiekszość znajomych juz nam pomogła. Stąd prośba, moze ktoś chciałby pomóc przesyłając troche żywnosci lub dokonując wpłaty na konto i za te pieniądze zostanie zakupiona żywnośc. Każda kwota to konkretna pomoc. Następny wyjazd planowany jest za ok.dwa tygodnie. Zainteresowanych proszę o kontakt na priw.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc dla Lwowa

#2

Post autor: Myszor »

Prawda, słuchałem wywiadu z merem Lwowa. Mowił, źe masakra. Milion euro dziennie na jedzenie dla uchodźców wydają. Jedyna pomoc jest od Polaków a tak nikt im nie pomaga. Nie mają już gdzie uchodźców kwaterować.
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Pomoc dla Lwowa

#3

Post autor: Canis »

Na przejściu Medyka - Szeginie , po ukraińskiej stronie jest kilka tysięcy osób, głownie matki z dziećmi. Do Polski są regularnie wpuszczane ale cały czas przybywa ludzi ze strony Lwowa. Jeszcze kilka dni temu większość miała jakiś adres w Polsce od swoich krewnych czy znajomych i ci ich z granicy odbierali. Teraz przybywają ludzie którzy nie mają już do kogo jechać, nie znają języka, nigdy nie byli zagranica. Duża ilość dzieci po tamtej stronie ma biegunke, brak ubikacji, łazienek, pieluch, zimne noce. Masakra i końca tego nie widać. Podkarpacie może ich przyjmować tylko na max dwie doby no i co dalej? Wiele osób chce jechać do Niemiec, wydaje się im że tam wszyscy na nich czekają i tam będą mogli zostać. Powoli zmniejsza sie pomoc od prywatnych ludzi a pomagaja przeważnie niezbyt zamożni a i u nas żywność coraz droższa.
Canis
Posty: 155
Rejestracja: 11 lip 2014, 17:31

Re: Pomoc dla Lwowa

#4

Post autor: Canis »

W imieniu kilku rodzin ze Lwowa dziekuje za odzew i pomoc. Zakupioną żywność dostaną 28.03 wtedy jadę do Lwowa. Jesteście wspaniali.
Rock On!
ODPOWIEDZ