Jak działa Olx

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#31

Post autor: Korsarz »

tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 12:47
Ciekawe w sumie jak to jest rozwiązane, że Ty jako sprzedawca nie płacisz de facto za przesyłkę, bo opłaca ją kupujący, ale już w momencie kiedy z przesyłką dzieją się jakieś cuda to jest Twoja wina. Pewnie jest to zapisane w regulaminie, który zgodnie z tym co Myszor napisał, każdy z nas przeczytał :lol:
Trochę czasu już minęło, ale to chyba było tak, że ja tylko zaniosłem paczkę na pocztę, z wydrukowaną naklejką ,tak, tak to było, przesyłki chyba nie opłacałem. Nie pamiętam, kto tam był nadawcą, a kto odbiorcą, i co tam na tej etykiecie było napisane nie zawracałem sobie wtedy tym głowy.
Ale jak paczka wróciła do mnie, to na pewno musiałem zapłacić za jej odbiór, to na pewno.
Zgłosiłem sprawę olx, to mnie odesłali do Poczty Polskiej, mówiąc kolokwialnie, bo to niech sprawa, abym złożył reklamację...
Nie będę czytał regulaminu, bo nie zamierzam więcej w przytoczony sposób niczego wysyłać.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#32

Post autor: tuczi77 »

Sam ostatnio często korzystam z przesyłek OLX, więc zaciekawił mnie ten temat i w związku z tym zacząłem szukać u źródła. Niestety "na wierzchu" nie znalazłem odpowiedzi, więc napisałem wiadomość do pomocy i jak mi odpowiedzą to dam Wam tutaj znać:
"Dzień dobry,
Ponieważ nie znalazłem odpowiedzi wśród FAQ chciałbym dowiedzieć się od Państwa dwóch rzeczy, związanych z przesyłkami OLX. Mianowicie:
1. Jak wiadomo, opłatę za przesyłkę wnosi kupujący, ale kto w tym przypadku jest Zlecającym przesyłkę? Kupujący czy Sprzedający?
2. Jeśli Sprzedający wywiązał się ze swoich obowiązków, czyli spakował i wysłał przesyłkę, ale kupujący jej nie odebrał, to kto płaci za przesyłkę do Kupującego, a kto za przesyłkę zwrotną do Sprzedającego?
Jeśli Państwa odpowiedzi do pytań 1 i 2 będą różniły się w zależności od wybranego przewoźnika (InPost, Orlen Paczka, SendIt) to proszę by było to wyszczególnione i wskazane, które rozwiązanie dotyczy którego przewoźnika.
Z poważaniem
Ireneusz Txxxxxxxx"
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#33

Post autor: darkman »

No fajnie, to czekamy. :think:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak działa Olx

#34

Post autor: zbyszek1982 »

tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 13:45
1. Jak wiadomo, opłatę za przesyłkę wnosi kupujący, ale kto w tym przypadku jest Zlecającym przesyłkę? Kupujący czy Sprzedający?
Ja Ci odpowiem, Sprzedający. Faktura za przesyłkę przychodzi do sprzedającego.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#35

Post autor: tuczi77 »

zbyszek1982 pisze:
12 sty 2022, 14:03
Ja Ci odpowiem, Sprzedający. Faktura za przesyłkę przychodzi do sprzedającego.
Ja to w sumie też wiem, dostaję rozliczenie z SendIt, ale ich odpowiedź ma być przyczynkiem do dalszych pytań ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#36

Post autor: Korsarz »

zbyszek1982 pisze:
12 sty 2022, 14:03
tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 13:45
1. Jak wiadomo, opłatę za przesyłkę wnosi kupujący, ale kto w tym przypadku jest Zlecającym przesyłkę? Kupujący czy Sprzedający?
Ja Ci odpowiem, Sprzedający. Faktura za przesyłkę przychodzi do sprzedającego.
Trzeba by spojrzeć na etykietę którą nakleja się na taką przesyłkę, jeśli przesyłka wróciła do mnie, to wnoszę z tego, że ja jako sprzedający, byłem nadawcą, co byłoby logiczne. Jednak w takim przypadku, to tylko ja mogę, wyłącznie, złożyć reklamację , przynajmniej tak jest, w przypadku Poczty Polskiej. Dlatego olx, odsyła sprzedającego do firmy która świadczyła usługę. Olx, co teraz doczytałem, zwróci sprzedającemu, tylko koszty odesłania
W sumie, reklamują usługę Przesyłki OLX, ale w przypadku uszkodzenia przedmiotu w czasie przesyłki, umywają ręce i martw się sam.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#37

Post autor: Merrick »

Michal35 pisze:
11 sty 2022, 21:42
Proszę przesłać skany dowodu osobistego.
Szok
Michal35 pisze:
11 sty 2022, 21:42
Pomyślałem w życiu nie wyślę dokumentów w to bagno.
i słusznie. Tu masz link do Krajowego Rejestru Sądowego i członków zarządu OLX
http://www.krs-online.com.pl/grupa-olx- ... 51054.html
Zawsze możesz do nich podjechać :) Królowej Jadwigi 43 Poznań. Gdy mnie wkurzyli na OLX powiedziałem ze mam blisko do zarządu OLX (bo mieszkałem pod Poznaniem) i za godzinkę do nich podjadę :) Od razu załatwili moją sprawę :lol:
Teraz nie mogę ich straszyć ze podjadę do zarządu OLX bo mieszkam w Elblągu :(
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2047
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Jak działa Olx

#38

Post autor: Peter007 »

Dostałem maila że 28.01. wchodzi w życie kolejna aktualizacja regulaminu. Może coś się wyjaśni a może dorzucą jeszcze coś. Nie wiem, nie chce mi się czytać :D
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#39

Post autor: syko »

Peter007 pisze:
12 sty 2022, 22:36
kolejna aktualizacja regulaminu
Średnio co kwartał OLX podobnie jak Allegro zmienia regulamin. Zastanawiam się dla kogo na korzyść?

Dziś na przykład zapowiedziano wprowadzenie "cen dynamicznych" :)
Proszę:
[Ceny dynamiczne w podkategoriach Mieszkania/Sprzedaż oraz Mieszkania/Wynajem] Wprowadzenie cen dynamicznych dla publikacji pojedynczych ogłoszeń, pakietów ogłoszeń oraz cen usług promowania w podkategorii Mieszkania/Sprzedaż oraz dla usług promowania w podkategorii Mieszkania/Wynajem. Cena dynamiczna to cena, której wysokość jest zmienna, w odpowiedzi na popyt rynkowy. Dodatkowo, zakupione Pakiety Ogłoszeń Standard o wielkości 3 i 6 ogłoszeń będą mogły być wykorzystane wyłącznie w ramach jednej lokalizacji (miejscowości). Pakiety 9 ogłoszeń będą mogły być wykorzystane w dowolnej lokalizacji (miejscowości) w całej Polsce. Aktualna wysokość ceny dynamicznej będzie dostępna dla użytkowników podczas uzupełniania formularza ogłoszenia lub przed zakupem danej usługi.]

Czyli rozumiem to tak że gdy nie będzie zainteresowania daną nieruchomością to cena będzie sama spadać. :clap:
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#40

Post autor: tuczi77 »

syko pisze:
13 sty 2022, 07:23
Czyli rozumiem
Nie rozumiesz, nie pierwszy raz zresztą. Ceny dynamiczne dotyczą opłat jakie ponoszą sprzedawcy za opublikowanie ogłoszenia, a nie cen samych nieruchomości w tychże ogłoszeniach.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak działa Olx

#41

Post autor: Michal35 »

tuczi77 pisze:
13 sty 2022, 09:26
Ceny dynamiczne dotyczą opłat jakie ponoszą sprzedawcy za opublikowanie ogłoszenia
Czyli wystaw coś a my potem skroimy cie ile będziemy chcieli :D
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#42

Post autor: tuczi77 »

Michal35 pisze:
13 sty 2022, 13:44
Czyli wystaw coś a my potem skroimy cie ile będziemy chcieli
Aktualna wysokość ceny dynamicznej będzie dostępna dla użytkowników podczas uzupełniania formularza ogłoszenia lub przed zakupem danej usługi.
Polowanie na czarownice skończone ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#43

Post autor: tuczi77 »

Odpowiedź OLX:
Paweł (Pomoc OLX)
14 sty 2022, 15:11 CET

Dzień dobry,
dziękuję za kontakt z naszym zespołem.
Zapoznałem się z Pani zgłoszeniem i już wszystko tłumaczę.

1. Jak wiadomo, opłatę za przesyłkę wnosi kupujący, ale kto w tym przypadku jest Zlecającym przesyłkę? Kupujący czy Sprzedający?
Pani jako sprzedająca jest nadawcą przesyłki. Po dokonaniu zapłaty za przedmiot przez kupującego, serwis OLX generuje etykietę dla Pani i tym samym zleca wysyłkę w ciągu 72 godzin.

2. Jeśli Sprzedający wywiązał się ze swoich obowiązków, czyli spakował i wysłał przesyłkę, ale kupujący jej nie odebrał, to kto płaci za przesyłkę do Kupującego, a kto za przesyłkę zwrotną do Sprzedającego?
W przypadku nieodebrania przesyłki przez kupującego przesyłka zwracana jest na koszt OLX. Pani nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Będzie mi bardzo miło, jeżeli zdecyduje się Pani na wyrażenie opinii na temat mojej pracy. W ciągu kilku godzin otrzyma Pani wiadomość mailową z ankietą, w której będzie taka możliwość.

Jeśli ma Pani dodatkowe pytania na ten temat zapraszam do kontaktu — chętnie pomogę.

Miłego dnia! ⛄
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6687
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Jak działa Olx

#44

Post autor: konrads0 »

Ja jestem ciekaw jak to jest z przesyłkami olx w poniższym przypadku:
Wysyłam 2 płyty CD. Przesyłka olx. Kupujący odbiera przesyłkę i informuje portal niezgodnie z prawdą, że płyta była w paczce tylko jedna. Informuje o tym olx. Co dzieje się w takiej sytuacji. Kupujący oczywiście chce zwrócić przesyłkę (z jedną płytą) i zgłasza reklamację...
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#45

Post autor: Hiper86 »

Tak z ciekawości, dodajecie przesyłkę olx przy ogłoszeniu czy nie? Bo ja właśnie mam wystawioną tą wkładkę i dostałem info że "ktoś" prosi o dodanie przesyłki olx? nie wiem czy to ściema??
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
ODPOWIEDZ