Jak działa Olx

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#16

Post autor: Korsarz »

Dla mnie wystarczy to że płacę za przesył danych
Tutaj też na Tobie zarabiają, raz, ten któremu właściciel tego forum płaci za miejsce na serwerze, dwa, każda twoja wypowiedź może posłużyć komuś innemu, aby z niej skorzystać, np z twoją pomocą, choć o tym nie wiesz, naprawić uszkodzony gramofon i go sprzedać.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#17

Post autor: tuczi77 »

syko pisze:
12 sty 2022, 09:42
Żałosne
Nie będę komentował nawet :?
Skoro jesteś taki antysystemowy to po kiego grzyba korzystasz z systemowych i korporacyjnych rozwiązań? Jedź w niedzielę na giełdę, porozklejaj plakaty z ofertami na słupach i płotach, wyjedź w Bieszczady...
syko pisze:
12 sty 2022, 09:42
Dla mnie wystarczy to że płacę za przesył danych
Co Ty płacisz??? I gdzie to płacisz?
syko pisze:
12 sty 2022, 09:42
Jesteśmy robieni równo i możesz się na to godzić tylko nie zmuszaj innych do tego.
Akceptując regulamin sam się na to zgodziłeś, więc po to te krokodyle łzy teraz?
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#18

Post autor: syko »

Ta rozmowa nie prowadzi do niczego konstruktywnego, bardziej do destrukcji.
Mam nadzieję że nie dożyję takich czasów że staniemy po obu stronach barykady i będziemy zmuszeni do siebie strzelać kolego Tuczi.
Nie przekonasz mnie do swoich racji tak samo jak ja nie przekonam Ciebie do moich.
Peace.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#19

Post autor: tuczi77 »

syko pisze:
12 sty 2022, 10:04
będziemy zmuszeni do siebie strzelać kolego Tuczi
syko pisze:
12 sty 2022, 10:04
Peace
Ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co piszesz?
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
syko
Posty: 2361
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Jak działa Olx

#20

Post autor: syko »

Wiem że prawda boli, ale nie musisz mi wytykać i wyrywać słów z kontekstu. :D
Ciężko Ci przyjąć do wiadomości to że ktoś może inaczej myśleć czy żyć?


Czy uważasz że Twój standard życia jest jedyny słusznym?
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#21

Post autor: darkman »

Panowie kiedyś warto skończyć i skorzystać z prawa do milczenia. Szkoda tępić miecze.
Tuczi? Jesteś przecie tu długo. Pokaż klasę, pse.
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#22

Post autor: Korsarz »

Przepraszam bardzo, że trochę nie w temacie, ale rzecz dotyczy OLX.
Dałem kiedyś w tym serwisie ogłoszenie że mam do sprzedania monitor do komputera, kupiłem nowy i ten był mi zbędny.
Dostałem informację, ze ktoś prosi o udostępnienie przesyłki OLX, a następnie informację, że zakup został opłacony, monitor wieć zapakowałem i wysłałem.
Czekam tydzień, pieniędzy na konto nie otrzymałem, napisałem do OLX, że pieniędzy nie otrzymałem, odpisali, że przesyłka nie została jeszcze dostarczona.
Po upłynie 2 tygodni, otrzymałem zwrot przesyłki - z adnotacją, że przesyłka nie została podjęta w terminie, za który to zwrot musiałem zapłacić, po rozpakowaniu okazało się, że, niestety, monitor uległ uszkodzeniu.
Napisałem do OLX, że kupujący przesyłki nie odebrał, opłaciłem, dwa razy koszty wysyłki, otrzymałem uszkodzony przedmiot.
Serwis OLX odpisał mi, że powinienem dochodzić swoich praw w firmie, którą wysłałem przesyłkę.
Darowałem sobie, wartość nie była na tyle duża, aby poświęcać temu czas
Mam pytanie, czy tak działają, szeroko reklamowane przesyłki OLX?
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak działa Olx

#23

Post autor: Michal35 »

Mawis pisze:
11 sty 2022, 21:58
Jezeli nie to zawracanie koni w pol Wisly...chyba cos nie tak jest
Też tak myślę.
zbyszek1982 pisze:
11 sty 2022, 22:20
Pewnie przekroczyłeś ten próg 4500 zł za wszystkie transakcje z przesyłką OLX.
Całkiem możliwe ale nie pewne. :)
Peter007 pisze:
11 sty 2022, 22:22
Prawie wszyscy bukmacherzy w Polsce wymagają takiej weryfikacji przy rejestracji
Przy rejestracji, zgadza się i wtedy mam czas na wycofanie się i nie korzystanie z serwisu.
darkman pisze:
12 sty 2022, 09:16
Chłopaki, a może im dupy jeszcze dać?
Nie wiadomo czy nie jest to "wybrany dla grupy sposób" :lol:
tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 09:34
Czyli chciałbyś korzystać z dobrodziejstw serwisu, a jednocześnie chciałbyś żeby to było na Twoich a nie ich warunkach? Ciekawe
Tak własnie bym chciał. Jeżeli tego nie akceptuję to nie korzystam. Proste.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę o co właściwie mam żal.
Jak już wcześniej napisałem, jeżeli ktoś wysyła swoje dane w tym i dokumenty na prawo i lewo jego problem. Tutaj chodzi w którym momencie poproszono mnie o dane i jaki mam wybór. Przesyłki z towarem zostały odebrane przez kupujących i jedynym wyjściem oferowanym jest zwrot kwoty kupującemu.
syko pisze:
12 sty 2022, 10:04
Ta rozmowa nie prowadzi do niczego konstruktywnego
Szkoda że rozmowa jak często bywa zmierza w tym kierunku. Nie miałem takiego zamiaru zaczynając ten wątek.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak działa Olx

#24

Post autor: zbyszek1982 »

syko pisze:
12 sty 2022, 09:42
Dla mnie wystarczy to że płacę za przesył danych i nie rozumiem dlaczego mam dopłacać do cudzego głodnego jak rekin interesu.
A co ma piernik do wiatraka? Czym innym jest opłata za dostęp do infrastruktury, a czym innym korzystanie z serwisów, które z tej infrastruktury korzystają.

OLX ma taki model biznesowy, że udostępnia część funkcjonalności za darmo i oczekuje w zamian informacji o użytkownikach i wyświetla reklamy, żeby pokryć w ten sposób koszty działalności. Jeżeli się na to nie godzisz, to po prostu nie korzystaj. Podobnie jak z wyszukiwarki Google, serwisów informacyjnych, i w zasadzie z 99% witryn internetowych. Nie ma nic za darmo.
Michal35 pisze:
12 sty 2022, 10:37
Jak już wcześniej napisałem, jeżeli ktoś wysyła swoje dane w tym i dokumenty na prawo i lewo jego problem. Tutaj chodzi w którym momencie poproszono mnie o dane i jaki mam wybór. Przesyłki z towarem zostały odebrane przez kupujących i jedynym wyjściem oferowanym jest zwrot kwoty kupującemu.
Zgadzam się, że to jest bardzo słabe. W momencie kiedy mają ustawione jakieś progi, powyżej których wymagają weryfikacji danych, to w chwili kiedy się do takiego progu zbliżasz powinna pójść informacja o tym. A nie w chwili, kiedy mają twoje pieniądze i Cię de facto o te dane szantażują.

Sam wymóg wynika zapewne z tej dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, więc sam fakt, że wymagają tych danych mnie nie dziwi.

Sama weryfikacja bardziej sprowadza się do pomachania dowodem w banku, to zdjęcie, które wyślesz nie może być trwale zapisane na serwerach, więc jak stwierdzą, że Ty to ty, to jest to natychmiast usuwane.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2022, 10:54 przez zbyszek1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#25

Post autor: tuczi77 »

Korsarz pisze:
12 sty 2022, 10:31
Mam pytanie, czy tak działają, szeroko reklamowane przesyłki OLX?
Nie, bo to nie Ty (sprzedający) płacisz za przesyłkę tylko druga strona, więc nie rozumiem jak sytuacja, taka jak opisałaś, w ogóle mogła się wydarzyć. Obecnie jedyne ryzyko to to, że jeśli kupujący nie odbierze to stracisz czas. Faktem natomiast jest, że OLX nie jest stroną realizującą przesyłki tylko łącznikiem pomiędzy Tobą a SendIt.
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#26

Post autor: Korsarz »

tuczi77 pisze:
12 sty 2022, 10:49
Korsarz pisze:
12 sty 2022, 10:31
Mam pytanie, czy tak działają, szeroko reklamowane przesyłki OLX?
Nie, bo to nie Ty (sprzedający) płacisz za przesyłkę tylko druga strona, więc nie rozumiem jak sytuacja, taka jak opisałaś, w ogóle mogła się wydarzyć. Obecnie jedyne ryzyko to to, że jeśli kupujący nie odbierze to stracisz czas. Faktem natomiast jest, że OLX nie jest stroną realizującą przesyłki tylko łącznikiem pomiędzy Tobą a SendIt.
Tak, to argumentowałem, ale odpisano mi, że to ja, według Poczty Polskiej, mogę jedynie złożyć reklamację, a nie osoba która przedmiot zakupiła.
Oczywiście pisałem do kupującego, ale nigdy nie odpisał.
Czyli, gdy kupujący przedmiotu nie odbierze, otrzyma zwrot pieniędzy, chyba, tego nie wiem, a ja jako ten który sprzedał przedmiot, mam w takim przypadku same straty, uszkodzony przedmiot, do wyrzucenia, koszt zwrotnej przesyłki
Tak działają przesyłki OLX w takich przypadkach? U mnie tak to zadziałało.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak działa Olx

#27

Post autor: zbyszek1982 »

Dochodzenie odszkodowania za zniszczoną przesyłkę to osobna kwestia. Zasadniczo jak się tylko odbierze przesyłkę to można zapomnieć o jakichkolwiek roszczeniach.

Możliwe, że ktoś kto zamówił ten monitor zobaczył, że przesyłka jest uszkodzona i dlatego nie odebrał.
Korsarz

Re: Jak działa Olx

#28

Post autor: Korsarz »

zbyszek1982 pisze:
12 sty 2022, 11:16
Dochodzenie odszkodowania za zniszczoną przesyłkę to osobna kwestia. Zasadniczo jak się tylko odbierze przesyłkę to można zapomnieć o jakichkolwiek roszczeniach.
Czyli, najbezpieczniej, to wysyłka tylko po zaksięgowaniu wpłaty na koncie, a w przypadku reklamacji ze strony kupującego, cesja umowy z firmą kurierską, na rzecz kupującego, lub, oczywiście, odbiór osobisty, jeśli istnieje taka możliwość.
Gdyż szeroko reklamowane Przesyłki OLX nie są bezpieczne dla sprzedającego.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2022, 12:02 przez Korsarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak działa Olx

#29

Post autor: darkman »

No na to wychodzi. Z przypadku Michała dla siebie wyciągam taki właśnie wniosek.
W sumie olx traktuję tylko jako portal ogłoszeniowy.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak działa Olx

#30

Post autor: tuczi77 »

Ciekawe w sumie jak to jest rozwiązane, że Ty jako sprzedawca nie płacisz de facto za przesyłkę, bo opłaca ją kupujący, ale już w momencie kiedy z przesyłką dzieją się jakieś cuda to jest Twoja wina. Pewnie jest to zapisane w regulaminie, który zgodnie z tym co Myszor napisał, każdy z nas przeczytał :lol:
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
ODPOWIEDZ