Samochód dla rodziny

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 570
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Samochód dla rodziny

#136

Post autor: MDMA66 »

Biogon pisze:
10 gru 2021, 16:41
Wiertarka bulwarowo bagienna ;)

EgBmhZKX0AEbQS9.jpg
Gratki fajnej zmoty
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Samochód dla rodziny

#137

Post autor: Biogon »

Suczka nie moja oczywiście ale ładna. Kiedyś trochę jeździłem ale to baaardzo dawno temu było i austriackim sprzętem - G.
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Samochód dla rodziny

#138

Post autor: Andy05 »

MDMA66 pisze:
10 gru 2021, 13:42
Dzięki za dobre słowa, zamieszczam dwie foty
Piękne auto :whistle:
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4704
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Samochód dla rodziny

#139

Post autor: Mawis »

MDMA66 pisze:
10 gru 2021, 13:42
Dzięki
Naprawdę ładne cacko!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Samochód dla rodziny

#140

Post autor: Zeroqll »

Ktoś ogląda Terenwizję?
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód dla rodziny

#141

Post autor: Quarter »

Zeroqll pisze:
10 gru 2021, 19:23
Ktoś ogląda Terenwizję?
Czasami. Aż mnie sprowokowałeś, żeby zajrzeć i...uśmiałem się zdrowo :D :D :D Jakież prawdziwe!

https://www.youtube.com/watch?v=BTK9ox2l6vk
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Samochód dla rodziny

#142

Post autor: pan_winyl »

Epopeja dobiegła końca (przed świętami).

Pewnego sobotniego wieczora wpadło ogłoszenie Renualt Espace (benzyna, 200 KM, 133 k, 2015r). Następnego dnia oględziny, kolejnego mechanik i po 3 dniach umowa.

Wrażenia po kilku dniach - wow. Bardzo fajny samochód, choć ma minusy. Plusów wypisywać nie będę, ale jeśli idzie o minusy - schowki. To do czego przyzwyczaił mnie Opel tutaj nie występuje. Po części to projekt po części wyposażenie (bo w schowkach są schowane subwoofer, dodatkowa klima i inne pierdoły).

Największym plusem na tę chwilę jest to o co walczyłem czyli miejsce dla młodzieży. 3 foteliki wjechały na spokojnie. Wszystkie na isofix (1 nosidełko, 1 do 15 kg i 1 do 36 kg.) Miejsca bardzo dużo pomiędzy nimi, więc gdyby komuś kiedyś trojaczki wyskoczyły, to i z tym nie będzie problemu. Dużym zaskoczeniem jest ilość miejsca w 3 rzędzie. Wiadomo nie jest to pełnoprawna kanapa i na wyjazd 100 km + raczej sie nie nada dla dorosłych, ale na krótkie wycieczki spoko. Do tego da się tam swobodnie wejść, nawet pomimo zapiętych fotelików (dzięki temu że fotelik do 36 kg nie ma stopy i jest w sumie "przedłużeniem" fotela). Niestety przy 3 rzędach bagażnik robi się malutki- ale konkurencja nie oferuje więcej - więc coś za coś (wózek się zmieścił).

Podsumowując- szukania było co nie miara, wydałem więcej niż chciałem i mam benzynę a nie diesla (:(). Ale - samochód jest, wyposażony na maksa, z małym przebiegiem i dwoma kompletami nowych opon (więc w sumie koszty się zrównują z innymi któe rozważałem).

A i jeśli chodzi o bagażnik - przy konfiguracji dwa rzędy siedzeń rozłożonych, roleta zwinięta w bagażniku można wozić komplet opon 19 (sprawdzone:D).
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3842
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Samochód dla rodziny

#143

Post autor: kinky »

pan_winyl pisze:
28 gru 2021, 10:40
Epopeja dobiegła końca (przed świętami).
Gratulacje, ładne auto :clap:
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4704
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Samochód dla rodziny

#144

Post autor: Mawis »

No i bardzo dobrze! Najwazniejsze że jestes zadowolony i spelnia wiekszosc Twoich kryteriów. A ze benzyna? Zawsze mozesz zagazować... :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Samochód dla rodziny

#145

Post autor: darkman »

MDMA66 pisze:
10 gru 2021, 17:13
Dokładnie lift 4cale radzika, dobre AT 29 lub 30.
Co to "radzik" to nie wiem?
Daj sobie dobre springi +2". 4" to pod MT, mały zysk, a duża strata trakcyjności w ergonomii prowadzenia w normalnych warunkach... ot mały traktorek przy tych gabarytach auta. Dobre opony to podstawa, podpowiem - konsultacja z @Hiper - ten znany utwór Budgie to o nim. Swego czasu brałem od Hipcia General Grabbery ver.2-3.(bo mam jedne i drugie - Land Rover - już 5ty u mnie.. w każdym kolejnym ograniczałem ilość cudów.. w OR jest tego więcej niż u nas audiowoodoo).
Dobre taśmy/zawiesia i własny blok(o idiotycznej nazwie OR "zblocze") - to warto mieć.
Do tego hi-lift i kompresor. Dobre amortyzatory.
BTW wysokość liftu to kwestia względna, bo podnosic mozna na podkładkach, springach ale jest jeszcze lift nadwozia (budy). Tym +4 podnosisz i tak tylko prześwit od dyfrów, a od gleby liftuje koło.

Aaaa, Bardzo ładna Vitarka - gratulacje! :dance:
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 570
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Samochód dla rodziny

#146

Post autor: MDMA66 »

darkman pisze:
28 gru 2021, 11:09
MDMA66 pisze:
10 gru 2021, 17:13
Dokładnie lift 4cale radzika, dobre AT 29 lub 30.
Co to "radzik" to nie wiem?
Daj sobie dobre springi +2". 4" to pod MT, mały zysk, a duża strata trakcyjności w ergonomii prowadzenia w normalnych warunkach... ot mały traktorek przy tych gabarytach auta. Dobre opony to podstawa, podpowiem - konsultacja z @Hiper - ten znany utwór Budgie to o nim. Swego czasu brałem od Hipcia General Grabbery ver.2-3.(bo mam jedne i drugie - Land Rover - już 5ty u mnie.. w każdym kolejnym ograniczałem ilość cudów.. w OR jest tego więcej niż u nas audiowoodoo).
Dobre taśmy/zawiesia i własny blok(o idiotycznej nazwie OR "zblocze") - to warto mieć.
Do tego hi-lift i kompresor. Dobre amortyzatory.
BTW wysokość liftu to kwestia względna, bo podnosic mozna na podkładkach, springach ale jest jeszcze lift nadwozia (budy). Tym +4 podnosisz i tak tylko prześwit od dyfrów, a od gleby liftuje koło.

Aaaa, Bardzo ładna Vitarka - gratulacje! :dance:

Dzięki!
Radzik to tak naprawdę gość pod nazwą Radzikone, gość moduje Vitary i Grand Vitary, sprzedaje gotowe zestawy czyli amorty, sprężyny, mocowanie itp dzięki jego wiedzy wiemy, że przy modzie trzeba wymienić m.in przedni most na stalowy (ja już mam) i pół ośie przednie, bo te fabryczne nie wytrzymują.
Opony już mam AT zamontowane ale te są do wymiany, zastanowię się czy zmienić na AT czy na MT, co do zawieszenia Radzika to bardzo fajnie pracuje w terenie jak i do co dziennej jazdy, widać to na filmikach YT
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Samochód dla rodziny

#147

Post autor: zbyszek1982 »

pan_winyl pisze:
28 gru 2021, 10:40
Epopeja dobiegła końca (przed świętami).
Fajnie, że się udało! Szerokiej drogi z dala od warsztatów :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15103
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Samochód dla rodziny

#148

Post autor: darkman »

Warto mieć dwa komplety i AT/MT. Pomyśl też o snorkelu w przyszłości, robi dobrze nie tylko przy brodzeniu ale i pyle, a zwłaszcza piasku, kurzu, oparach soli. Tylko z uszczelniaczem i odpowietrzeniami.
Jak już wszystko porobisz, to przyjdzie czas na rozbieranie i odlekczanie, ja zacząłem od zdjęcia tylnej wyciągarki, bo przerabiałem na wyprawówkę. Koniec, końców, po latach ciorania. ;) :lol:
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód dla rodziny

#149

Post autor: Quarter »

darkman pisze:
28 gru 2021, 13:28
Warto mieć dwa komplety i AT/MT. Pomyśl też o snorkelu w przyszłości, robi dobrze nie tylko przy brodzeniu ale i pyle, a zwłaszcza piasku, kurzu, oparach soli. Tylko z uszczelniaczem i odpowietrzeniami.
Jak już wszystko porobisz, to przyjdzie czas na rozbieranie i odlekczanie, ja zacząłem od zdjęcia tylnej wyciągarki, bo przerabiałem na wyprawówkę. Koniec, końców, po latach ciorania. ;) :lol:
To odwieczny dylemat - robić pod przeprawę czy na wyprawę. Jak wyprawówka, to minimum zmian i modyfikacji (bo jak wydumka klęknie 2000 km od domu to może być kłopot z naprawą) - nieduży, dobrej jakości lift zawiasu + AT + dobry snorkel + winda na przód (zblocze, taśmy, kinetyk na wszelki wypadek) + hi-lift + kompresor + trochę części i narzędzi i już zaczyna brakować miejsca :) . Warto dobrze zrobić uszczelnienia i odpowietrzenia, w tym szczególnie skrzyni, aparatu zapłonowego i mostów - ludziska zakładają snorkel i walą po jajka w wodę, a potem płacz bo w mostach mleko, w skrzyni mleko i elektrykę szlag trafił. Sam utopiłem skrzynię, bo "się zapomniało" mechanikowi odpowietrzenie założyć, a ja nie sprawdziłem.

W ogóle darowałbym sobie lift budy - to zawsze ryzykowne zabawy są. MT (nie mówiąc o jakichś simex-owych nalewkach) to jest jednak level hard w codziennym użytkowaniu, zwłaszcza na śliskim. Używałem w Jeepach "na stałe" MT BFG i da się, ale parę pięknych, epickich poślizgów nie-do-końca-kontrolowanych wspominam, zwłaszcza zimą MT zamieniają się w łyżwy. Trzeba bardzo myślec, przewidywać i zero ciśnienia na czarnym.

Przeprawówka to już inna bajka - zresztą czasy się zmieniły, ja jeździłem w czasach, gdy auta przeprawowe nadal przypominały auta a rozmiar opon 33-35 pozwalał startować w extremie. No, ale to było paręnaście lat temu - teraz 35 cali ledwo na klasę grillowa wystarcza :D

Ech, zatęskniło mi się za porannym zapachem błota na wydechu.... :lol:
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 570
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Samochód dla rodziny

#150

Post autor: MDMA66 »

Panowie żadne topienie, błoto spoko ale bez nurkowania, spokojna wyprawa z kolegami w weekend i namiotowanie beż asfaltu w wakacje.
Nad tym liftem planuje
https://radzikone.pl/lift-zawieszenia-4 ... uki-vitara
Jeśli coś pomieszałem to sorry
ODPOWIEDZ